טווינא בהריון- טיפול לשחרור הגוף ולמנוחת הנפש

כמעט כל הנשים בהריון חוות כאבים פיזיים קשים שמעיקים עליהן לתפקד בשגרת היום יום. כאבים אילו מטרידים גם את המנוחה הנפשית, הם גוררים עייפות ותשישות ודיכאון דווקא בתקופה שדורשת מרץ ואגירת כוחות לקראת החיים החדשים שמחכים להיוולד. אחת הדרכים המומלצות על מנת למנוע מצב של אפיסת כוחות עוד לפני שהתחילה העבודה האמיתית של גידול הילד היא טיפול של טווינא בהריון.

אז מה זה טווינא?

טווינא היא שיטת טיפול סינית עתיקה שנהיית פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות. טיפול זה מיוחד בכך שבמשך הזמן הקצר שבו הוא מתנהל (בין 5-20 דקות) המטפל מעסה את שריריו ומפרקיו של המטופל במקצבים שונים, עובר מתנועות מאוד מהירות ושפשופים ללחיצות איטיות שממלאות את הגוף בשלווה. התפיסה שעומדת מאחורי טיפול הטווינא היא שהגוף כולו מחובר ברשת של זרימת אנרגיה, וכאשר המטופל נתקל בקשיים פיזיים ורגשיים שבילי האנרגיה נחסמים ואיברים מסוימים בגוף לא ניזונים מהאנרגיה הדרושה להם. הגוף מחובר במערכת אורגנית שכל חלק שבה משפיע בצורה קריטית, שלעיתים איננו מודעים עד כמה, על חלק אחר. דוגמה למקרה נפוץ וברור הוא שחסימת אנרגיה בבטן פוגעת ביציבות  וגורמת לכאבי גב, אך לפי התפיסה הטיפולית שלנו כיוון שכל הגוף הוא מערכת אורגנית אחת אחידה בעלת יחסי גומלין הדדיים, אפילו פגיעה באצבע הקטנה של הרגל עלולה לגרום לפגיעה באברים אחרים שיגרמו לפגיעה באברים נוספים עד שכל הגוף כולו נהיה מותש וכואב.

לכן, בניגוד לעיסוי המערבי הממוצע, הטיפול מתחיל בהרגשת הגוף והמצב הנפשי של המטופל, ולפי אבחון זה יינתן טיפול מכוון ומדויק לצרכיו האישיים.

למה טווינא מומלץ לנשים בהריון?

טיפול מוצלח בנשים בהריון צריך רגישות פיזית ונפשית גבוהה במיוחד. כאבים של אישה בהריון כמעט לעולם אינם ממוקדים באזור אחד, הם מתפזרים בגב וברגליים, בבטן, בעצבות פתאומית ורעב ותחושת אי נוחות כללית. רופא מקצועי שמתמחה בגוף כמו שטכנאי של מכוניות מתמחה ברכב לפעמים לא מסוגל לתת מענה ראוי למצוקותיה. כמו שאמרנו בפסקה למעלה, מטפלים של טווינא בהריון מתייחסים אל הגוף כאל יחידה אורגנית אחת של נפש וגוף, הם מרגישים את נקודות האנרגיה בהן מתנקז יותר מתח ויודעים איך המגע באותן נקודות יכול להשפיע על שאר הגוף. ככל שהמטפל מנוסה יותר כך הוא ראה יותר תגובות נפשיות לפעולות העיסוי שלו והוא יודע גם לנחש איזו השפעה נפשית תהיה למגע שלו באיברים השונים של הגוף. מניסיונות רבים ראינו נשים שנכנסו לטיפול בגוף כואב ומצב רע ויצאו ממנו משוחררות ונדהמות מהצלחתו. לפעמים הטיפול אפילו שימש אצל הנשים פורקן רגשי שהתבטא בבכי של שמחה.

טיפול טווינא בהריון מכין את הנשים ללידה בכך שהוא מאפשר לגוף להגיע למצב מאוזן ובריא יותר, וכשמגיעים ליום הלידה בגוף בריא ידוע שגם הלידה קלה ונעימה יותר.

בדומה להשקפה הטיפולית שלנו אנו מאמינים שהחיים גם הם אורגניים ודבר גורר דבר, אם ההיריון יהיה לנו קל ונעים נבוא מלאי כוחות לשלב ההורות ונוכל לטפל בילדינו ברעננות ושמחה, אבל אם נזניח את עצמנו ההיריון תהיה תקופה קשה ומייאשת, וכיגיע הרגע המיוחל ונהפוך להורים נהיה חסרי כוחות, ומן הסתם גם יותר קצרי רוח ועצבניים. הבחירה נמצאת בידינו אם ללכת לכאן או לכאן.

טווינא בהריון בנס ציונה – מרכז נקודת האור

מרכז נקודת האור הוא מרכז טיפולים רב תחומי שמציע מגוון טיפולים שונים שהתפיסה המשותפת לכולן היא התפיסה ההוליסטית שרואה את הגוף ואת הנפש כיחידה אורגנית אחת. המרכז עובד עם מטפלות מנוסות בתחום טווינא בהריון שיעזרו לכם לקבל את המענה הטיפולי המיוחד והנכון ביותר עבורכם.

היו הראשונים להתעדכן.. הירשמו עכשיו

היו הראשונים להתעדכן.. הירשמו עכשיו

עוד טיפולים במרכז נקודת האור

רפואה משלימה - נקודת האור

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

רפואה משלימה רחובות, פסיכותרפיה רחובות, טיפולים רגשיים רחובות, nlp רחובות, טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה, ייעוץ זוגי נס ציונה רחובות, גישור רחובות, ייעוץ קריירה רחובות, דיקור סיני רחובות, רפלקסולוגיה רחובות, טווינה רחובות, שיאצו רחובות, רייקי רחובות, נטורופתיה רחובות, פרחי באך רחובות, ריברסינג רחובות, דיקור קוסמטי רחובות, עיסויים ברחובות, עיסוי שוודי רחובות, עיסויי בהיריון רחובות, עיסוי רפואי רחובות, עיסוי רקמות רחובות,דיאטנית רחובותתנועה ויציבה רחובות, פלדנקרייז רחובות, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן רחובות,רפואה משלימהייעוץ קריירה, ייעוץ תעסוקתי, קליניקה להשכרה,  טווינה, שיאצוריברסינג, דיקור קוסמטי, עיסוי שוודיעיסויי בהיריון, תנועה ויציבה.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.