דיקור סיני

מרכז טיפולים רב תחומי

דיקור סיני - מהו הטיפול?

דיקור סיני או אקופונקטורה (בלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) היא אחת שיטות הטיפול המאפיינות את הרפואה הסינית.

הסינים מאמינים שהאנרגיה זורמת בגוף דרך 12 שבילים (ערוצי אנרגיה) המכונים מרדיאנים. המרידיאנים הינם מערכת אנרגטית סבוכה ומסועפת, החוצה את הגוף לאורכו ולרוחבו. הם חולפים באיברים פנימיים וחיצוניים ויוצרים קשרי גומלין ביניהם. על גבי המרידיאנים ישנן נקודות דיקור, לכל נקודה יש תפקיד או מספר תפקידים ספציפיים בהתאם למרידיאן עליו היא נמצאת ובהתאם למיקומה.

כאשר האדם בריא האנרגיה זורמת באופן הרמוני וחלק בכל המרידיאנים. אך אם נוצר מצב של חוסר איזון או חולי, זרימת האנרגיה משתבשת. המטפל מזהה את המרידיאנים הבעייתיים בתהליך האבחנה. הטיפול בדיקור יוצר זרימה מחודשת ומאוזנת בין המרידיאנים וכך מוחזרת לגוף תחושת ההרמוניה והאיזון.

הרעיון המרכזי בטיפול בדיקור סיני הוא לראות מהו הגורם לבעיה הפתולוגית (השורש) ואז לטפל בו ולא רק בסימפטומים שמופיעים (הענף). לכן על המטפל לזהות את התבנית הפתולוגית שעומדת בבסיסם של התסמינים והסימנים שמציג המטופל. לשם כך על המטפל לעשות אבחנה סינית.

מטרת האבחנה והטיפול היא לזהות את חוסר האיזון בעזרת תשאול, התבוננות, אבחנת דופק ואבחנת לשון, ואז, בעזרת דיקור, להשפיע על הגוף והנפש במטרה להחזירם לאיזון לצורך ריפוי מקסימאלי.

 

דיקור סיני ברחובות

להזמנת טיפול ומידע נוסף

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לרפואה משלימה בנקודת האור

רפואה סינית, דיקור, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, שיאצו, ריברסינג, עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, דיקור קוסמטי, שונישין, פרחי באך, כוסות רוח, עיסוי לנשים בהריון, רייקי, ייעוץ תזונתי, נטורופתיה, פיזיותרפיה בהתמחות שיקום רצפת אגן, טווינה, פלדנקרייז, סוג'וק ועוד.

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.