ייעוץ תעסוקתי אישי

ייעוץ תעסוקתי

ייעוץ תעסוקתי אישי במרכז נקודת האור

מתלבטים בבחירת מקצוע? רוצים לבצע הסבה מהמקצוע הקיים שלכם למקצוע חדש ומרענן? שוקלים איך לשלב בית עם הקריירה שלכם?
ייעוץ קריירה במרכז הטיפולים הרב תחומי נקודת האור בנס ציונה ורחובות, יסייע לכם לקבל החלטה מושכלת, ולפתוח לעצמכם מרחב אישי להתבוננות. במהלך הייעוץ, תעברו תהליך אישי – ממקום של בלבול, התלבטות בין מספר אופציות, למקום בו תהיו מסוגלים לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורכם, בדרך להגשמת המטרות שלכם.

ייעוץ תעסוקתי אישי – למי זה מתאים?

שינוי קריירה הוא כבר לא נחלתם של בודדים בעולם התעסוקתי של ימינו, יותר ויותר אנשים מבצעים שינויים תעסוקתיים ומחליפים מקצועות אפילו מספר פעמים במהלך החיים.
הייעוץ מתאים לכל אדם שחש שמיצה את עצמו בתפקיד הקודם, ומרגיש צורך לשנות את מסלול חייו ולבצע החלטות נכונות יותר בנוגע לקריירה או ללימודים.

ייעוץ תעסוקתי מתאים מאוד עבור:

 • שכירים שמעוניינים להפוך להיות עצמאיים
 • אנשים שמבולבלים מהצעד הבא בקרירה- לא יודעים אם להתפטר ממקום העבודה או להשאר
 • אנשים שחשים צורך לדייק את הקריירה שלהם
 • אלו שנמצאים "בין עבודות" ורוצים לחשב מסלול מחדש
 • אנשים שמעונינים לבצע הסבה מקצועית ומתלבטים באיזו דרך לבחור
 • אנשים שחשים שמיצו את עצמם בעבודה הנוכחית שלהם, רוצים לבצע שינוי ולא יודעים כיצד להתחיל.

כיצד תורם הייעוץ התעסוקתי?

רובנו משתמשים בקריירה שלנו ככלי להגדרת הזהות האישית שלנו : "אני עורך דין" , "אני מורה נהיגה", "אני רופא" וכן הלאה. בכל מפגש קבוצתי עם אחד על אחד, מיד עולה השאלה- במה אתה עוסק, כיוון שאפיק התעסוקה שבחר האדם מעיד על כישוריו ותכונותיו הפנימיות.
ככל שאדם חש יותר סיפוק בקריירה אותה בחר, כך איכות החיים שלו עולה, ומידת הסיפוק בשאר תחומי חייו עולה בהתאם (בלימודים, במשפחה, זוגיות ועוד)

בנוסף, הייעוץ הינו הוליסטי, וכולל התמודדות עם חסמים המונעים מהאדם לקבל החלטות המתאימות עבורו, כך שהתהליך מסייע לאדם לקבל החלטות בצורה נכונה יותר בתחומים נוספים בחייו.

מה כולל ייעוץ תעסוקתי אישי במרכז נקודת האור?

הייעוץ התעסוקתי כולל מספר פגישות עם יועץ תעסוקתי מוסמך, במהלכן נתמקד ביכולות הייחודיות של המטופל, הרצונות והשאיפות שלו, תוך זיהוי חזון העשיה שלו.
בנוסף לכלים הקלאסיים בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, היועצים של המרכז הרב תחומי נקודת האור בנס ציונה ורחובות, נשענים על כלים ייחודיים מעולם הטיפולים הרגשיים, המאפשרת לאדם לממש את עצמו תוך התגברות על חסמים רגשיים ופנימיים.

אנו מאמינים שהזהות התעסוקתית של אדם, היא חלק בלתי נפרד מהזהות הפנימית שלו, המורכבת ובנויה על עשרות גורמים שונים – ביניהם הילדות שלו, החוויות המשפחתיות האישיות שעבר, הצלחותיו וכשלונותיו בחיים. ייעוץ התעסוקה האישי דורש התייחסות אישית ומעמיקה, לכל הרבדים הפנימיים של הנועץ כדי לסייע לו בגיבוש הפתרון המתאים ביותר עבורו.

רעות מאיר ייעוץ תעסוקתי אישי

רעות מאיר ייעוץ תעסוקתי אישי במרכז נקודת האור

תהליך הייעוץ נחלק לשלושה שלבים:

 1. זיהוי היכולות האישיות– יש לזהות במה הנועץ רוצה לעסוק: מה הנתיב הייחודי שלו, ומהם מאפייני הקריירה שתסייע לו לממש את עצמו.
  זיהוי הנתיב האישי של כל מטופל הוא תהליך שאורך מספר מפגשים, העושה שימוש גם בראיון עומק אך גם במבדקים אישיים.
 2. מיקוד לאחר מכן, נמקד את הנועץ בכיוון התעסוקתי המתאים ביותר עבורו, לאחר זיהוי ומיפוי התחומים בהם יש לו ערך מוסף או כישורים ייחודיים המתאימים עבור הקריירה הבאה.
 3. בניית תוכנית עבודה– השלב הבא הוא בניית תוכנית עבודה למימוש הקריירה החדשה. התוכנית כוללת יעדים חשובים, לוחות זמנים, מתן כלים נדרשים כמו הכנה לראיונות עבודה, כתיבה נכונה של קורות חיים ועוד.

זה הזמן לעשות את הצעד הראשון לקריירה חדשה

במרכז הטיפולים הרב תחומי בנס ציונה נקודת האור מאמינים שפיתוח קריירה הוא יותר מעוד החלטה איפה לעבוד ומה ארצה להיות כשאהיה גדול. זהו תהליך למידה עמוק המסייע לכם לקבל החלטות בחיים בצורה נכונה יותר.
מטרת העל של הייעוץ היא לא רק לסייע לנועץ לקבל את ההחלטות שצריך לבצע כעת אלא להעניק לו כלים ומיומנויות כדי לקבל החלטות חיים בעתיד.

אנו מזמינים אתכם לבצע את הצעד הראשון בבחירת קריירה חדשה שמתאימה עבורכם.

דילוג לתוכן