טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה

מרכז טיפולים רב תחומי

טיפול רגשי לילדים ברחובות - נס ציונה

יש תקופות בהן אנו כהורים מרגישים שאנו זקוקים לליווי. ליווי שמותאם למאפיינים שלנו, ליווי שאינו שיפוטי או ביקורתי.

כל הורה לעיתים נפגש עם צדדים מורכבים יותר בהורות: התקפי זעם, אובדן שליטה, שינוי באווירה המשפחתית.  לא תמיד קל ליצור שינוי לבד, אך בהחלט ניתן ליצור שינוי.
הטיפול בילדים נותן מענה כולל להורה ולרוב משפר את האווירה המשפחתית בטווח זמן יחסית מהיר.

ילדים לעיתים חווים קשיים סביב שינויים, מעברים, קשיים חברתיים והתמודדויות עם גבולות ודרישות . יש בהחלט כיצד לסייע לילדים והוריהם .

אז מה זה טיפול בילדים?

טיפול בילדים מתבצע בשני צירים עיקריים:

ייעוץ והדרכת הורים: ניתן לעזור לילדים צעירים בעיקר  דרך הוריהם,  במפגשים משותפים מדי שבוע נוצר ליווי מקצועי ומשמעותי להורים על מנת שיקבלו כלים נגישים לתמוך בילדיהם באופן מדויק יותר ולהובילם אל שינוי והתחזקות. תוך הבנת הקושי ההורי,ללא שיפוטיות אלא מתוך ליווי המאפשר התבוננות משותפת.

לרוב ההורים מביאים דוגמאות של התמודדויות ממהלך השבוע ויחד חושבים על דרכים ליצור שינוי: גבולות מותאמים לילד ולהורים,להחזיר להורים את חווית השליטה וכל זה יחד דרך הבנה טובה יותר של הסיטואציה והדרכה ומתן כלים ממשיים העוזרים בהתנהלות היומיומית.

טיפול פסיכותרפי: טיפול עם הילד וההורה: טיפול במשחק ושימוש בשיח טיפולי התואם את גיל הילד. במהלך המשחק צפים ועולים קשיים רגשיים שונים, כאשר למטפל מתאפשרת עבודה טיפולית עם תכנים אותם הילד בוחר להביא .דרך המשחק והיצירה ניתן להבין טוב יותר את עולמו הפנימי של הילד וליצור חשיבה לגבי שינוי והתפתחות. יחד נשוחח על הקושי של הילד נגדיר עבור הילד את קשייו בצורה המתאימה לגילו  ויכולותיו ויחד נבנה תוכנית להתמודדות עם הקושי.
הטיפול הרגשי מקנה זמן איכות משמעותי בין הילד להוריו, מחזק תחושת יכולת ומסוגלות ומסייע בוויסות החושי של הילד

באילו מצבים הטיפול הרגשי יכול לסייע לילדים וליצור שינוי?

 • חרדות
 • קשיים התנהגותיים
 • קשיים חברתיים
 • קושי בהסתגלות / קושי עם שינויים
 • קשיי גמילה
 • התמודדות עם מצב משבר/ טראומה
 • ילדים המתמודדים עם עיכובים התפתחותיים
 • ילדים עם חשד להפרעות קשב וריכוז

 

טיפולים התפתחותיים:

הורים רבים מתמודדים עם שאלות התפתחותיות כל הזמן:

האם התינוק שלי מתפתח כמצופה? האם הוא מבין? כמה הוא אוכל? האם לנסות משהו חדש? מתי לגמול מבקבוק? מחיתולים? ממוצץ?

המפגשים נעשים יחד עם ההורים והפעוט. המטפלים ההתפתחותיים יכולים לסייע במתן מרחב לחשיבה, הכוונה המותאמת להורים לכל המשפחה, תוך מתן דגש על שלבים התפתחותיים הכרחיים והבנת הטמפרמנט והייחודיות של כל תינוק / פעוט.

נבנית תוכנית בהתאם לשלבים התפתחותיים, המסייעים לקדם את התינוק ולחזק את ביטחונו ותחושת היכולת.

טיפול נוסף המתאים לילדים צעירים הוא הטיפול הדיאדי.

טיפול דיאדי הוא טיפול לילדים צעירים, פעוטות ותינוקות.

לאילו מצבים שיטת הטיפול הדיאדי מתאימה?

 • קשיים התנהגותיים
 • התקפי זעם
 • בעיות שינה
 • בעיות אכילה
 • קשיי וויסות חושי

הטיפול הדיאדי מבוסס על ההנחה כי יחסים חיוביים של הילד עם הוריו הם הבסיס לתפקוד והתפתחות רגשית תקינים ולביסוס תפיסה עצמית חיובית.

כיצד מתבצע הטיפול הדיאדי?

שיטת הטיפול הדיאדי מבוססת על סדרת מפגשים קצרה בין המטפל לבין הילד וההורה (בכל פעם עם הורה אחר) וגם על מפגשים של המטפל עם ההורים בלבד ללא נוכחותו של הילד. הטיפול לרוב הינו קצר וממוקד אך מביא לשיפור דרמתי בזמן קצר יחסית.

 

 

 

טיפול רגשי לילדים ברחובות ילד - לב

להזמנת טיפול ומידע נוסף

האם ייעוץ זוגי יכול לעזור?

טיפול זוגי ביבנה

טיפול זוגי יבנה טיפול זוגי אולי נשמע לחלקכם כמו האופציה האחרונה לשימור מערכת היחסים, או שלב אחד לפני הסוף.. אבל חשוב לנו להגיד שלא תמיד

קראו עוד
זירוז לידה דיקור

דיקור סיני בהריון

דיקור סיני בהריון ברכות! את בהריון. אין בשורה משמחת ומלאת תקווה יותר מהבשורה הזו.  הריון הוא ללא ספק אחד מפלאי הטבע וכל אישה שנמצאת בהריון,

קראו עוד
נון דיאט נובמבר

דיאטנית בראשון לציון

דיאטנית בראשון לציון המון אנשים סובלים במהלך חייהם מבעיות בריאותיות הנובעות ממשקל לא תקין או מתזונה לא נכונה ולא יודעים כיצד להתמודד עם המצב. כמו

קראו עוד
דיאטנית לבני נוער

דיאטנית לנוער

דיאטנית לנוער נערים ונערות נמצאים בגיל מורכב ולא תמיד פשוט. אחד מהנושאים המורכבים ביותר בקרב בני נוער הוא נושא האכילה, אליו מתלווה גם משקל ודימוי

קראו עוד
האם דיקור סיני בטוח למטופל?

האם דיקור סיני בטוח למטופל?

האם דיקור סיני בטוח למטופל? בוודאי הגעתם לכאן לאחר שהטלתם ספק בפתרון שהרפואה הקונבנציונלית נתנה לכם ואתם מחפשים פתרונות מעט שונים ואחרים. תחום הרפואה המשלימה,

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי, רפואה משלימה

 

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

ייעוץ זוגי רחובות - נס ציונה
דילוג לתוכן