טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות

מרכז טיפולים רב תחומי

יש תקופות בהן אנו כהורים מרגישים שאנו זקוקים לליווי. ליווי שמותאם למאפיינים שלנו, ליווי שאינו שיפוטי או ביקורתי.

כל הורה לעיתים נפגש עם צדדים מורכבים יותר בהורות: התקפי זעם, אובדן שליטה, שינוי באווירה המשפחתית.  לא תמיד קל ליצור שינוי לבד, אך בהחלט ניתן ליצור שינוי.
טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות נותן מענה כולל להורה ולרוב משפר את האווירה המשפחתית בטווח זמן יחסית מהיר.

ילדים לעיתים חווים קשיים סביב שינויים, מעברים, קשיים חברתיים והתמודדויות עם גבולות ודרישות . יש בהחלט כיצד לסייע לילדים והוריהם .

הקדמה

מחקרים מראים שאחוז גבוה של ילדים ברחבי העולם ובישראל בפרט חווים בעיות רגשיות כגון: דיכאון, חרדה, פוביות וכיו"ב. אחוז הילדים שסובלים מקשיים רגשיים בישראל ובעולם עשוי להשתנות משנה לשנה. כמו -כן, המדדים וההגדרות של "קשיים רגשיים" עשויים להשתנות ממחקר למחקר.

לפי נתוני המשרד המרכזי לסטטיסטיקה בישראל משנת 2020, ילדים בגילאי 4-17 שסובלים מבעיות רגשיות והתנהגותיות הינו כ-10.8%. כדי להבין טוב יותר את המצב בישראל, כדאי לבדוק את הנתונים העדכניים ביותר ממשרד הבריאות או מרשויות מקומיות.

מהם הגורמים להתפתחות קשיים רגשיים אצל ילדים?

 • גורמים גנטיים וביולוגיים: מחקרים מראים כי ישנם גנים שמשפיעים על ההתפתחות הרגשית של הילד. אנשים עם היסטוריה של קשיים רגשיים במשפחה יכולים להעביר זאת לילדיהם.
 • אירועים טראומטיים או מקרי ניכור: ילדים שעברו חוויות טראומטיות כמו אובדן אהוב, או חוו ניכור פיזי או רגשי, עשויים לפתח קשיים רגשיים.
 • השפעת הסביבה החיצונית עלולה לגרום לקשיים רגשיים. ילדים זקוקים לתחושת ביטחון, אהבה ותמיכה מהמשפחה והסביבה.
 • בעיות מוקדמות בהתפתחות הילד לדוגמא בעיות במערכת העצבית או בהתפתחות הפיזית של הילד עשויות לגרום לקשיים רגשיים בעתיד.
 • שינויים במצב הכלכלי או החברתי של המשפחה: קשיים כלכליים או רגשיים במשפחה עשויים להשפיע על הילדים ועל תחושת הביטחון שלהם.

כיצד מתבצע טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות?

טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות מתבצע בשני צירים עיקריים:

ייעוץ והדרכת הורים: ניתן לעזור לילדים צעירים בעיקר  דרך הוריהם,  במפגשים משותפים מדי שבוע נוצר ליווי מקצועי ומשמעותי להורים על מנת שיקבלו כלים נגישים לתמוך בילדיהם באופן מדויק יותר ולהובילם אל שינוי והתחזקות. תוך הבנת הקושי ההורי,ללא שיפוטיות אלא מתוך ליווי המאפשר התבוננות משותפת.

לרוב ההורים מביאים דוגמאות של התמודדויות ממהלך השבוע ויחד חושבים על דרכים ליצור שינוי: גבולות מותאמים לילד ולהורים,להחזיר להורים את חווית השליטה וכל זה יחד דרך הבנה טובה יותר של הסיטואציה והדרכה ומתן כלים ממשיים העוזרים בהתנהלות היומיומית.

פסיכותרפיה: טיפול עם הילד וההורה: טיפול במשחק ושימוש בשיח טיפולי התואם את גיל הילד. במהלך המשחק צפים ועולים קשיים רגשיים שונים, כאשר למטפל מתאפשרת עבודה טיפולית עם תכנים אותם הילד בוחר להביא .דרך המשחק והיצירה ניתן להבין טוב יותר את עולמו הפנימי של הילד וליצור חשיבה לגבי שינוי והתפתחות. יחד נשוחח על הקושי של הילד נגדיר עבור הילד את קשייו בצורה המתאימה לגילו  ויכולותיו ויחד נבנה תוכנית להתמודדות עם הקושי.
הטיפול הרגשי מקנה זמן איכות משמעותי בין הילד להוריו, מחזק תחושת יכולת ומסוגלות ומסייע בוויסות החושי של הילד

באילו מצבים טיפול רגשי לילדים יכול לסייע?

 • חרדות
 • קשיים התנהגותיים
 • קשיים חברתיים
 • קושי בהסתגלות / קושי עם שינויים
 • קשיי גמילה
 • התמודדות עם מצב משבר/ טראומה
 • עיכובים בהתפתחות ילדים
 • ילדים עם חשד להפרעות קשב וריכוז

סוגי טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות

טיפולים התפתחותיים:

הורים רבים מתמודדים עם שאלות התפתחותיות כל הזמן:

האם התינוק שלי מתפתח כמצופה? האם הוא מבין? כמה הוא אוכל? האם לנסות משהו חדש? מתי לגמול מבקבוק? מחיתולים? ממוצץ?

המפגשים נעשים יחד עם ההורים והפעוט. המטפלים ההתפתחותיים יכולים לסייע במתן מרחב לחשיבה, הכוונה המותאמת להורים לכל המשפחה, תוך מתן דגש על שלבים התפתחותיים הכרחיים והבנת הטמפרמנט והייחודיות של כל תינוק / פעוט.

נבנית תוכנית בהתאם לשלבים התפתחותיים, המסייעים לקדם את התינוק ולחזק את ביטחונו ותחושת היכולת.

סוג נוסף של טיפול רגשי לילדים בנס ציונה – רחובות הוא הטיפול הדיאדי.

טיפול דיאדי הוא טיפול לילדים צעירים, פעוטות ותינוקות.

לאילו מצבים שיטת הטיפול הדיאדי מתאימה?

 • קשיים התנהגותיים
 • התקפי זעם
 • בעיות שינה
 • בעיות אכילה
 • קשיי וויסות חושי

הטיפול הדיאדי מבוסס על ההנחה כי יחסים חיוביים של הילד עם הוריו הם הבסיס לתפקוד והתפתחות רגשית תקינים ולביסוס תפיסה עצמית חיובית.

כיצד מתבצע הטיפול הדיאדי?

שיטת הטיפול הדיאדי מבוססת על סדרת מפגשים קצרה בין המטפל לבין הילד וההורה (בכל פעם עם הורה אחר) וגם על מפגשים של המטפל עם ההורים בלבד ללא נוכחותו של הילד. הטיפול לרוב הינו קצר וממוקד אך מביא לשיפור דרמתי בזמן קצר יחסית.

לסיכום,

אם אתם מרגישים שהילד שלכם חווה קשיים רגשיים או אחרים, ואתם לא מצליחים להעניק להם מענה – חשוב לדעת שאתם לא לבד. הורים רבים חווים את התחושות האלו, ובדיוק כמוכם, גם הם מרגישים מבולבלים ובמצוקה, ורוצים לעשות כל מה שאפשר על מנת לסייע לילד שלהם. ובכן, בדיוק לשם כך אנחנו כאן.
נעים להכיר: אנחנו נקודת אור, מרכז טיפולים רב תחומי, המעניק מגוון רחב של טיפולים בשלל שיטות וגישות ועבור מבחר רב של מטופלים. במידה ואתם מחפשים טיפול רגשי לילדים בנס ציונה והסביבה אנו נשמח לסייע לכם באיתור מטפל מתאים. כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על כפתור "צור קשר" בחלק העליון של האתר, על מנת להתייעץ עם הצוות שלנו בנוגע לשיטת הטיפול המומלצת והמדויקת עבורכם ולמידע נוסף.

 

מה זה טיפול רגשי לילדים?

טיפול רגשי לילדים הוא טיפול המיועד לילדים ונוער המסייע להם בהתפתחות הרגשית – כלומר, איך לעבד ולהתמודד בצורה טובה יותר עם הרגשות שהם חווים. הטיפול משלב מספר גישות, כלים ואסטרטגיות שמטרתן לסייע לילדים להבין, לנהל ולהתמודד עם הרגשות שלהם בצורה בריאה ויעילה. טיפול רגשי יכול לסייע במקרים שבהם הילדים חווים קושי רגשי כלשהו, שיכול לנבוע משלל סיבות – קשיים בלימודים, שינויים באורח החיים או במשפחה ועוד. הטיפול הרגשי יכול לסייע לילד באופן משמעותי בהתמודדות עם בעיות אלו, כמו גם לעזור לו להבין את מקור הקושי ולמצוא דרכים יעילות ובריאות להתמודד עימו.

האם טיפול רגשי מתאים לבני נוער?

אכן כן – טיפול רגשי מתאים כמעט לכל גיל, מילדים החל מגיל 5 ועד לבני נוער ומבוגרים. בהתאם לגיל המטופל, יותאמו עבורכם שיטות טיפול שונות במעט.

מאיזה גיל ניתן להתחיל טיפול רגשי לילדים?

בעוד שטיפול רגשי לילדים מתחיל בדרך כלל מגילאי 5 ומעלה, ניתן להתחיל גם טיפול רגשי לתינוקות ופעוטות בגישה דיאדית, המתבצעת בהרכב של מפגשים משותפים בין ההורה, הילד והמטפל.

מהם סוגי הטיפולים הרגשיים הקיימים כיום בנקודת האור?

אצלנו במרכז הטיפולים "נקודת אור" תוכלו למצוא מגוון סוגי טיפולים רגשיים – טיפול רגשי לילדים ולנוער, פסיכודרמה, טיפול באמצעות בע"ח, פסיכותרפיה, NLP, CBT, ריברסינג, פסיכולוגית ילדים, הדרכת הורים, ייעוץ משפחתי ועוד.

האם קיימים טיפולים רגשיים קבוצתיים לילדים בנקודת האור?

אנחנו לא מקיימים טיפולים רגשיים בקבוצות, שכן מצאנו שהצורה היעילה והנעימה ביותר היא לקיים טיפולים פרטיים, "אחד על אחד" – המטופל והמטפל בלבד.

מה המחיר של טיפול רגשי לילדים?

המחיר של טיפול רגשי נע בין 300 ש"ח עד 450 ש"ח לכל טיפול, בהתאם לזמן הפגישה, סוג הטיפול, ומספר פרמטרים אחרים.

בתוך כמה זמן אנחנו (ההורים) צפויים להבחין בשינוי?

שאלה טובה. למרות שאף פעם לא ניתן להעריך בדיוק תוך כמה מפגשים יחול שינוי דרמטי בהתנהגות הילד – שכן קיימים גורמים רבים שיכולים להשפיע על מהלך הטיפול, כמו הסיבה שבגינה פניתם לטיפול, שיתוף הפעולה מצד הילד ומצדכם, וכמובן שיטת הטיפול – ניתן לתת הערכה כללית, ולומר שבדרך כלל לאחר סדרה של 8 טיפולים בממוצע, ניתן להבחין בשינוי. למרות זאת, חשוב לציין שלרוב יהיה צורך בתהליך ארוך ומשמעותי יותר, על מנת לטפל לא רק בבעיה הנקודתית אלא להעביר את הילד שלכם תהליך עמוק והכרחי, שיעניק לו את הכלים להתמודד עם בעיות רגשיות דומות בעתיד.

 

 

 

 

טיפולים רגשיים לילדים - נס ציונה

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי, רפואה משלימה

 

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

קליניקה להשכרה ברחובות - ייעוץ זוגי רחובות - נס ציונה
דילוג לתוכן