שונישין

מרכז טיפולים רב תחומי

שונישין- מהו הטיפול?

השונישין (Shonishin) הוא טיפול יחודי לתינוקות וילדים הנותן מענה למגוון מאוד רחב של בעיות. בין היתר בעיות שינה, מערכת העיכול, חוסר תאבון, מחלות חוזרות, ריפלוקס ופליטות מרובות, בעיות נשימה, דלקות גרון, שקד שלישי, דלקות אוזניים ונוזלים ועוד (רשימה מפורטת בתחתית הדף). הטיפול היינו על פני העור ולא חודרני (כלומר ללא מחטים), נעים ותוך כדי משחק ועל אף זאת הוא יעיל כמו דיקור. התרגום מיפנית של שונישין: sho-ילד, ni-קטן, shin-מחט, "מחטים לילדים קטנים".

השונישין פותח באוסאקה שביפן כאשר השורשים לטיפול הם סיניים עתיקים (כמו כל הרפואה היפנית). מה שהביא לפיתוח הטיפול היה בכי תינוקות בלילה. הקירות הדקים והקירבה בין הבתים הביאו לכך שתינוק אחד יכל להביא לבעיות שינה לשכונה שלמה…

את התינוקות שבוכים ללא הפסק בלילה הם אבחנו והגדירו כבעלי סימפטומים הנובעים מרגישות יתר. לטענתם אם לא יטופלו כראוי בילדותם יש סיכוי גבוה שיפתחו בעיות התנהגות וקשיי קשב וריכוז בהמשך חייהם.

הטיפול נחל הצלחה רבה בהרגעת התינוקות הבוכים ונהיה טיפול פופולארי מאוד ביפן. בהמשך התפתח לטיפול בבעיות רפואיות רבות האופייניות לתינוקות וילדים.

טיפול השונישין נעים ומתבצע תוך כדי משחק. הדבר מביא לכך שהילדים חוזרים לטיפולים נוספים בשמחה. למשחק גם תפקיד נוסף חשוב מאוד- עיקרון חשוב בשונישין הוא לא להפחיד, לא הכאיב ולא ליצור תגובה רגשית אצל התינוק או הילד. הסיבה לכך שאצל ילדים ותינוקות נוצרות תגובות רגשיות בקלות דבר שאיננו רוצים שיקרה בגלל האפקט השלילי של תגובות אלו והפגיעה האפשרית ביעילות הטיפול.
הדיקור הסיני המסורתי גם כן מאוד יעילות לטיפול בבעיות רבות אצל ילדים ובשילוב עם טיפולי השונישין ממקסמים את אפקט הטיפול. הדיקור הסיני יכול להביא פעמים רבות לתגובה רגשית בעקבות השימוש במחטים. הדבר גורם לכך שהתינוק או הילד נבהל ובוכה והטיפול שמטרתו לאזן ולווסת את תנועת המרדיאנים מביא לתוצאה הפוכה, יהיה בלתי יעיל ואף עלול להביא לחולי. לכן השימוש בדיקור הסיני יהיה רק אם הילד מקבל זאת בצורה חיובית.
המרדיאנים, לפי הרפואה הסינית, הם מסלולים קבועים לאורכו ורוחבו של הגוף בו זורמת אנרגיית החיים (הצ'י) כאשר הזרימה של האנרגיה במרידיאנים חופשית אז הגוף בריא, חוסר איזון בגוף נוצר כאשר יש מצב של חוסר או עומס באנרגיה  והביטוי של כך הוא בתחושה לא נעימה, בכאב ועד למצב של מחלה.

טיפול השונישין מתבצע  על ידי כלים קטנים ועדינים אשר תופסים את מקומם של המחטים הרגילות בדיקור. על-ידי מגע קל, שפשוף או טפיחה עדינה המרגישים כמו דגדוג מביאים לגירוי של המרידיאנים ונקודות הדיקור.

אז מה בעצם הטיפול עושה?

הטיפול עוזר לתינוקות ולילדים להיות בריאים וחזקים יותר בצורה טבעית. הטיפול מפחית את הצורך לבקר את הרופא לעיתים תכופות ואת הצורך להשתמש בתרופות ובאנטיביוטיקה. תופעת לוואי נוספת היא שההורים מפסידים פחות ימי עבודה…

לרוב אחרי טיפול, הילד יותר נינוח קשוב ורמת הכאבים פוחתת מטיפול לטיפול.
אצל תינוקות וילדים, מהירות התגובה לטיפול היא לרוב מאוד מהירה. תינוקות וילדים חווים ריפוי מאד מהר בהשוואה למבוגרים, כי הגוף שלהם מאד קטן, ויש מעט מאד בעיות שיכלו להיווצר במהלך חייהם הקצרים עד כה.
טיפולים בזמן תחילת החיים אצל תינוקות/ילדים משפרים פלאים את מערכת החיסון שלהם והטיפול מאפשר להם להתמודד עם מחלות שבאות יותר בקלות על ידי החזרה של הגוף לאיזון ועידודו לרפא טבעי.
בעזרת טיפול השונישין ניתן להגיע לפתרון משמעותי, לטפל בבעיות עוד בתחילת הדרך לפני שיהפכו לבעיות כרוניות ולהשאיר את הגוף שלהם בריא גם כשיהיו מבוגרים!

השונישין מטפל במגוון רחב של בעיות ומחלות אצל תינוקות וילדים. בין היתר:

 • הפרעות שינה
 • גזים/ עצירות קשה/ שלשולים
 • מערכת עיכול חלשה
 • פליטות מרובות/ ריפלוקס
 • דלקות אוזניים
 • נוזלים באוזניים
 • דלקות עיניים
 • דלקות גרון
 • כאבי שיניים
 • בעיות במערכת הנשימה (חרחורים, קוצר נשימה)
 • אסתמה
 • ביעותי לילה
 • חרדות ופחדים
 • הרטבות לילה
 • בעיות עור
 • נזלת כרונית
 • התקררויות מרובות
 • מערכת חיסונית חלשה
 • אלרגיות
 • כאבי ראש
 • בעיות קשב וריכוז
 • היפראקטיביות
 • בעיות התפתחות וגדילה
 • אלרגיה

אנחנו ממליצה לכם מאד להגיע עם ילדכם לטיפול בשונישין להחזיר לילדכם את השקט, להכניס אותו למסלול בריא, להמנע מתרופות מיותרות או ניתוחים. נשמח לעזור לכם לפתור את הבעיות מהשורש כך שלא יהפכו לבעיות כרוניות בממשך חייו.

תעזרו להם להתחזק באופן טבעי, ולהרגיש יותר טוב!

צור איתנו קשר כבר עכשיו!

פלאי השונישין – דיקור ללא מחטים לילדים

ביכולתו של דיקור סיני לשפר את הבריאות, אך לא ניתן להתעלם מכך שהמחטים שבהן משתמשים בטיפול עלולות לעורר פחד אצל חלק מהמטופלים, בעיקר אצל ילדים. שיטת השונישין נותנת פיתרון מעולה למקרים כאלה. מדובר בשיטה נהדרת שפותחה ביפן לפני כ-100 שנים. השיטה נשענת על העקרונות של דיקור סיני, אך מתבצעת ללא מחטים ומביאה לתוצאות מעולות ומהירות.

המילה היפנית שונישין (shonishin) מורכבת מהמילים:

שו – ילד

ני – קטן

שין – מחט

דיקור ללא מחטים לילדים נותן מענה למגוון בעיות

 למרות שלא נעשה בה שימוש במחטים, שיטת השונישין יעילה בדיוק כמו הדיקור הסיני ומשתמשים בה לפתרון מגוון רחב של בעיות ומחלות ילדים כגון: הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות נשימה, הפרעות שינה, דלקות אוזניים וגרון, בעיות במערכת העיכול, אלרגיות ועוד ועוד…

שיטת השונישין מעולה גם לחיזוק המערכת החיסונית של הילד. השיטה עוזרת לפתור את הבעיות כבר בהתחלה כך שניתן למנוע את הפיכת הבעיות לכרוניות – זהו יתרון משמעותי ביותר שבזכותו נשארים בריאים לא רק בילדות אלא גם כאשר מגיעים לגיל מבוגר, מה שתורם מאוד לאיכות חיים טובה.

העיקרון המנחה של שיטת השונישין

מדובר כאן בשיטה שהעיקרון המנחה בה הוא שאין להפחיד את המטופל ואין להכאיב לו במהלך הטיפול. במקום המחטים הסטנדרטיות של הדיקור הסיני, נעשה כאן שימוש בכלים קטנים, עדינים ולא חודרניים שבמגע קל מגרים את נקודות הדיקור: מדובר בטכניקת טיפול לא פולשנית כלל אלא להיפך – היא מאוד עדינה ומגבירה את האנרגיה החיונית בגופו של הילד או התינוק.

כיצד עובדת השיטה של דיקור ללא מחטים לילדים – מה קורה במהלך הטיפול?

 טיפול השונישין – דיקור ללא מחטים לילדים מורכב משני שלבים:

 1. השלב הראשון הוא תשאול ואבחון הבעיה שבגינה פונים עם הילד לקבל טיפול.
 2. טיפול השונישין עצמו.

טיפול השונישין שם דגש על נתיבי אנרגיה בגוף (מרידיאנים) שבהן רוצים לטפל אך במקום שימוש במחטים לגירוי אותן נקודות, לוחצים עליהן בעדינות באמצעות אותם כלים עדינים וקטנים שהזכרנו קודם. במהלך הטיפול הילד רגוע, האווירה נעימה מאוד והטיפול מבוצע תוך כדי משחק ובליווי מוזיקה ברקע. הילד חופשי לשחק אבל בגלל שהטיפול אינו כרוך בכאב והוא אפילו מדגדג – רוב הילדים מביעים עניין בטיפול ואפילו משתפים פעולה עם התהליך. בסיומו של הטיפול ניתן להדריך את ההורים לגבי המשך הטיפול בבית במידה ויש צורך בכך.

יתרון נוסף של טיפול השונישין הוא שאין בו תופעות לוואי או סיכונים. מדובר בטיפול קצר שאורך בין דקות בודדות ועד כעשרים דקות –  תלוי בגילו של הילד. ככל שגיל הילד קטן יותר, כך הטיפול יהיה קצר יותר.

איך להתכונן לטיפול השונישין?

 לפני הפגישה הראשונה עם המטפל או המטפלת, חשוב לתת להם מידע מפורט ככל הניתן על ההיסטוריה הרפואית של הילד כמו: תרופות, אלרגיות ורגישויות שונות, האם היו ניתוחים או פציעות, וכו'. כשכל הפרטים הרלוונטיים מצויים בידי המטפל או המטפלת, הם יוכלו לאבחן בצורה מדויקת את הבעיה ולהתאים לה את הטיפול המיטבי. יש לשים לב שבמקרה שבו אתם מגיעים לטיפול המשך, חשוב ביותר לעדכן את המטפל/ת במידה וחל שינוי במצבו הבריאותי של הילד.

 האם יש גם מבוגרים המטופלים בשיטת השונישין?

אומנם שיטת השונישין היא דיקור ללא מחטים לילדים, אך ניתן להשתמש בה גם במקרים של מטופלים מבוגרים שמפחדים ממחטים – וכך יכולים גם הם ליהנות מהיתרונות הנפלאים של הדיקור אך בלי הדקירות שמפחידות אותם.

לסיכום, שיטת  השונישין היא שיטה נפלאה לטיפול במגוון בעיות ומחלות ילדים. אין סיבה שהילד שלכם ימשיך לסבול מבעיות בריאותיות – זוהי שיטה ידידותית במיוחד המספקת תוצאות מהירות ומצוינות ותסייע לשמירה על בריאותו של הילד ותעניק לו איכות חיים טובה.

שונישין

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לרפואה משלימה בנקודת האור

רפואה סינית, דיקור, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, שיאצו, ריברסינג, עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, דיקור קוסמטי, שונישין, פרחי באך, כוסות רוח, עיסוי לנשים בהריון, רייקי, ייעוץ תזונתי, נטורופתיה, פיזיותרפיה בהתמחות שיקום רצפת אגן, טווינה, פלדנקרייז, סוג'וק ועוד.

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

קליניקה להשכרה ברחובות - עיסויים ברחבות מיטת עיוס
דילוג לתוכן