שיאצו בהיריון

מה זה שיאצו?

שיאצו היא טכניקת עיסוי יפנית מסורתית הכוללת הפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בגוף באמצעות האצבעות, האגודלים וכפות הידיים. שיאצו יכול להיות דרך קלה ויעילה להקל על חלק מאי הנוחות בזמן ההיריון, לשפר את זרימת הדם ולאפשר הרפיה ואיזון. על שיאצו בהריון אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

הקדמה

תקופת ההיריון היא מרגשת ומשמחת מאוד אך גם מביאה איתה שינויים פיזיולוגיים ומנטאליים רבים ולא פשוטים שעלולים לייצר כאבים וקשיים. יש הסובלות מעייפות ותשישות, בחילות, כאבי גב, בצקות ברגליים, שינויים הורמונאליים, עלייה במשקל, צרבות, קשיי נשימה, חולשה ברצפת האגן ועוד.

לאלו מתווספים גם קשיים רגשיים ונפשיים הקשורים לשינויים המשמעותיים המגיעים ביחד עם ההיריון, דאגה לעובר וחשש מהלידה, חיים חדשים במשפחה ועוד. 

כיצד שיאצו יכול להקל על כאבי הריון?

בראש ובראשונה השיאצו מסייע בהרפייה. לשחרר את הלחץ ואת הסטרס. במצב של הרפיה חילוף החומרים בגוף טוב יותר, ההורמונים עובדים טוב יותר וכך גם תהליכי ההחלמה יעילים יותר.

שיאצו בהיריון יכול להביא לאיזון והקלה של סימפטומים קשים אותם חווים במהלך התקופה. 

מתי אפשר להתחיל טיפולי שיאצו בהריון?

אם האישה בריאה וההיריון תקין אפשר להתחיל לטפל בערך בשבוע 12 – 15.

שיאצו בהריון - אופן הטיפול

היתרון של שיאצו בהיריון ובכלל של טיפולי שיאצו הוא שהם מותאמים באופן ספציפי למטופל. כך גם לגבי כל טיפול. אם מדובר למשל בדיקור סיני בהריון ויש נקודות אסורות לדיקור בהיריון, על המטפל לדעת זאת ולהימנע מלטפל ולגעת במקומות הללו.

בשבועות ההיריון הראשונים המטרה של טיפולי שיאצו היא בעיקר תמיכה. תמיכה בשינויים ההורמונאליים שהאישה עוברת ובחיזוק הגוף ואיזון בחלוקת המשאבים שלו. כמובן גם תמיכה רגשית מעניק הטיפול. גם בשיאצו יש מקומות שאסור לעבוד עליהם ועד שבוע 38 לא יגעו בהם.

טיפול שיאצו בהיריון הוא מרגיע מאוד ומאפשר לגוף להסתגל לשינויים הפיזיים והנפשיים שהיא עוברת ובעזרתו אפשר גם להכין את הגוף ללידה. השיאצו מאזן את האנרגיות ותומך בגוף לקראת השינויים שיגיעו עם התקדמות ההיריון ולקראת הלידה.

טיפול שיאצו בהריון

רפלקסולוגיה בהיריון

בתקופת ההיריון כל האנרגיות הפיזיות והרגשיות של האישה מגויסות לטובת העובר. עם השמחה והאושר לקראת בואו של הרך הילוד, מתלווים לתקופה זו גם תחושות פחות נעימות, מבחינה פיזית, מנטאלית ורגשית כתוצאה מהשילוב של שינויים עוצמתיים בגוף והפעילות הורמונאלית מוגברת.

רפלקסולוגיה בהריון עוברת דרך כל המערכות בגוף ומאזנת אותם. הרפלקסולוגיה יכולה לעזור במצבים של צרבות, בצקות, עייפות וכבדות, כאבים בשכמות ובגב, הפרעות שינה, עצירות, קשיים בנשימה ובעצם לכל מערכת בגוף החווה קושי.

מה כולל טיפול רפלקסולוגי במהלך ההיריון?

מומלץ לבצע טיפולי רפלקסולוגיה בהתאם לצורך ולהרגשה, אצל מטפלים או מטפלות מוסמכים שעברו הכשרה ספציפית לטיפולי רפלקסולוגיה בהיריון.

בעיקרון, טיפול רפלקסולוגי בתחילת ההיריון כולל עיסוי וטכניקות מרגיעות עם כמה שפחות הנעה, תוך הימנעות מלחיצה בנקודות ואזורים מסוימים. הטיפולים קצרים יותר והם מתמקדים בעיקר במתן תמיכה, רגשית ופיזית.

ככל שההיריון מתקדם והתחושות הראשוניות חולפות, מתחילים להסתגל למצב החדש. טיפולי רפלקסולוגיה יכולים לסייע ולהקל על עומסים שנוצרים בעקבות ההיריון המתבטאים בכאבי גב, עצירות, בצקות וקשיי נשימה. כמו-כן באמצעות הרפלקסולוגיה מכינים את הגוף ללידה. הגמשת אזור האגן ומפרק הירך ושיפור זרימת הדם.

את בהיריון? מזל טוב. בואי להיעזר בנפלאות הרפואה המשלימה של נקודת האור, להרגעת הגוף והנפש, להקלה על כאבים שונים המופיעים בשלבי ההיריון השונים, לאיזון רגשי ופיזי. את מוזמנת ליצור איתנו קשר ונשמח לענות לכל שאלה.

עוד טיפולים במרכז נקודת האור

רפואה משלימה - נקודת האור

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

רפואה משלימה רחובות, פסיכותרפיה רחובות, טיפולים רגשיים רחובות, nlp רחובות, טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה, ייעוץ זוגי נס ציונה רחובות, גישור רחובות, ייעוץ קריירה רחובות, דיקור סיני רחובות, רפלקסולוגיה רחובות, טווינה רחובות, שיאצו רחובות, רייקי רחובות, נטורופתיה רחובות, פרחי באך רחובות, ריברסינג רחובות, דיקור קוסמטי רחובות, עיסויים ברחובות, עיסוי שוודי רחובות, עיסויי בהיריון רחובות, עיסוי רפואי רחובות, עיסוי רקמות רחובות,דיאטנית רחובותתנועה ויציבה רחובות, פלדנקרייז רחובות, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן רחובות,רפואה משלימהייעוץ קריירה, ייעוץ תעסוקתי, קליניקה להשכרה,  טווינה, שיאצוריברסינג, דיקור קוסמטי, עיסוי שוודיעיסויי בהיריון, תנועה ויציבה.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.