ייעוץ קריירה

מרכז טיפולים רב תחומי

ייעוץ קריירה

כאשר היינו ילדים, רבים ידעו לומר מה ירצו להיות כשיגדלו: "אני אהיה רופאה" "אני אהיה כבאי" "אני רוצה להיות טייסת" וכו'. עם השנים גדלנו, נהיינו מורכבים, גילינו על עצמנו דבר או שניים ובכל זאת כולנו נדרשנו ונדרשים לסוגיה מה נרצה לעשות עכשיו, מחר, "כשנהיה גדולים".
כחלק מכאבי גדילה, חלקנו נעים במעגלים סביב השאלות הללו בחוסר נוחות ובלי סוף. תחושה אשר נהוג לכנות "תקיעות".
חלקנו מסתובבים סביב שאלת ה-"מה": במה לעסוק? מה יסב לי אושר וסיפוק? למה?
אחרים סביב ה"איך": איך לממש את עצמי בקריירה? וברמה הפרקטית, איך להגיע לעיסוק אשר נראה לי כמתאים לי ביותר?
ויש כאלו אשר נעים סביב ה"איפה": איזו מסגרת תתאים לי? סוגים של ארגונים.

גם כאשר אנו בתוך קריירה, ישנן תקופות בהן אנו מרגישים תקועים ולא בטוחים איך לנהל אינטראקציה מורכבת עם עמיתים / כפיפים / מנהלים או חשים שהעבודה מנהלת אותנו במקום שאנחנו ננהל אותה. הרגשה זו מאפיינת רבים במעבר לתפקידי ניהול או בשינויים אחרים אשר קורים בארגון

מתוך התלבטויות ותחושות אלו עולה הצורך בייעוץ קריירה.

מהי קריירה?

הצורך הבסיסי לעבודה נובע מההכרח להתפרנס, אך על בסיס צורך זה צומח צורך אחר: במימוש עצמי, בתחושת שייכות, בהרגשה כי אנחנו תורמים ומקדמים משהו ועוד. מושג הקריירה משתלב בנקודה זו ומגדיר אותה כמכלול העשיות שלנו ("עשיות", כן, יש מילה כזו) ולא רק התפקיד אשר אותו אנו ממלאים במקום העבודה "Nine till five".

לאיזה גילאים ייעוץ הקריירה מיועד?

ייעוץ הקריירה המסורתי נולד מתוך צורך לסייע לאלו הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית, בדרך לבחירת תחום לימודים או עבודה ראשונה, אולם רבים מאיתנו מעידים על עצמם כי אינם מי שהיו בגיל 20, לפיכך גם הבחירות אשר עשינו בגיל זה לא תמיד מתאימות למי שאנחנו כיום.
השינויים אותם עוברים במהלך החיים והצמתים אליהן אנו מגיעים מחזירים רבים מאיתנו לשאלת הקריירה אשר נדרשנו אליה לראשונה בגיל צעיר יותר.
הצמתים המרכזיות והמוכרות בתחום ייעוץ הקריירה הם: לאחר לידות, סביב גילאי הארבעים, פיטורין ולקראת יציאה לפנסיה, אולם כמובן שישנם גם שינויים נוספים בחיינו אשר גורמים לנו לחזור לתהות לגבי הקריירה שלנו. לפיכך, ייעוץ קריירה רלוונטי למעשה בכל גיל ובכל שלב בחיינו.

כל המגיע לייעוץ נושא על גבו תרמיל אחר ולכל אחד סיפור הדרך שלו, לפיכך היקף הפגישות משתנה בהתאם לצורך ולמטרות אשר הוגדרו בתחילת התהליך. למרות זאת, נהוג לתחום את העבודה המשותפת לבין 8 ל15 פגישות.

פגישת הייעוץ הראשונה הינה פגישה אבחונית אשר במהלכה מוגדרות המטרות כפי שנתפסות על ידי הנועץ. פגישות ההמשך ישלבו פרקטיקה לצד חקר הרבדים הפנימיים שלנו: מה מניע אותנו? מה מעכב אותנו? מהי הרגשת ה"תקיעות"? מהו שינוי מבחינתנו? איך אנחנו מתמודדים עם שינויים? איך אנחנו מתנהלים במקום העבודה? מה חלמנו כשהיינו קטנים? איפה אנחנו היום? לאן אנחנו רוצים להגיע? ועוד. במקביל, בין מפגש למפגש יינתנו משימות במטרה לשמור על רצף, לייצר התפתחות ושינוי, כל זאת כדי להתכוונן לשביל הקריירה אשר ירגיש נכון עבורכם.

 

ייעוץ קריירה

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי.

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

ייעוץ קריירה
דילוג לתוכן