פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן

מרכז טיפולים רב תחומי

פיזיותרפיה לשיקום רצפת אגן - מהו הטיפול?

סובל/ת מדליפת שתן? כשאת/ה מתעטש את/ה לא מספיק/ה להגיע לשירותים?
כל אלו הם מצבים המצביעים על ליקוי בתפקוד רצפת האגן. באמצעות פיזיותרפיה לרצפת אגן המתקיימת במרכז הטיפולים נקודת האור נלמד לשלוט בשרירי רצפת האגן, נחזק אותם ולמנוע תופעות מעין אלו.
רצפת האגן הוא אזור בגוף המתייחס לרקמות השרירים ורקמת החיבור בקרקעית האגן. על רקמות עדינות אלו יושבים איברי האגן: שלפוחית השתן, הרחם והחלחולת. ככל שרצפת האגן מחוזקת יותר וגמישה, כך היא מאפשרת שליטה טובה יותר באיברים שמעליה.
לשרירי רצפת אגן חזקים מספר תפקידים חשובים: הם מסייעים בהפעלה של רפלקסים המאפשרים לנו לשלוט על צרכינו, הם מסייעים לסגירת הסוגרים בזמן של צחוק או שיעול, עוזרים בתפקוד מיני תקין ומסייעים למצב תקין של לידה.
פגיעה ברצפת האגן- גם אצל גברים!
למרות שגברים אינם עוברים את תהליך ההריון והלידה, גם הם עלולים לסבול מחולשה ברצפת האגן. פגיעה ברצפת האגן בקרב גברים באה לידי ביטוי בתסמינים הבאים:
• עצירויות
• בעיות בתפקוד המיני
• בעיות בבלוטת הערמונית
• כאב באגן המוקרן לאיבר המין
• דחיפות או לחילופין קושי במתן שתן
בשונה מנשים המודעות לבעייתן, גברים רבים ממאנים לטפל בחולשת רצפת האגן, ולכן ממשיכים לסבול וחווים חוסר נוחות רבה כתוצאה מאי שליטה על סוגרים או כאבים באזור.
מדוע חשוב לבצע פיזיותרפיה לרצפת האגן?
שרירי רצפת האגן, בהיותם ממוקמים בתחתית הגוף, עובדים כל הזמן נגד כוח הכובד, וכל שריר שלא מחוזק לעיתים קרובות, נחלש.
כאשר השרירים נחלשים או אינם מתפקדים, נפגעת יכולתם לתמוך באיברי האגן, וכתוצאה מכך עשויה להופיע צניחה של האיברים הללו כלפי מטה.
צניחה עלולה לגרור מגוון סימפטומים לא נעימים כמו: קושי בהתרוקנות, כאבים בעת קיום יחסי מין, בריחת שתן ועוד.
בנוסף, אצל נשים במהלך ההריון והלידה, שרירי רצפת האגן מצויים בעומס רב עקב העליה ההדרגתית במשקל העובר ומשקל הגוף. התעלמות מהשינויים המתרחשים בשרירים, עלולה לגרור את קיבועם של הנזקים הפיזיולוגיים לרצפת האגן.
כיצד מתבצעת הטיפול במרכז נקודת האור?
במרכז נקודת האור מחכים לכם צוות פיזיותרפיסטים מנוסים ואמפטיים, המתמחים בשיקום רצפת האגן להתאמת תוכנית טיפול אישית עבורכם.
הטיפול כולל בין השאר:
• תשאול מקיף של המטופל/ת, תוך התייחסות לכלל המערכות הנמצאות באגן- רביה, שתן ועיכול
• הסבר כללי על שיטת הטיפול
• בדיקה ספציפית לרצפת האגן על מנת לאבחן את חומרת הבעיה
• טיפולים ממוקדים בהתאמה לכל מטופל

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולהגיע לפגישת ייעוץ במרכז הטיפולים נקודת האור, במהלכה נתאים עבורכם תוכנית טיפולית אישית ויעילה.

נקודת האור לקוחה בטיפול

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לרפואה משלימה בנקודת האור

רפואה סינית, דיקור, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, שיאצו, ריברסינג, עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, דיקור קוסמטי, שונישין, פרחי באך, כוסות רוח, עיסוי לנשים בהריון, רייקי, ייעוץ תזונתי, נטורופתיה, פיזיותרפיה בהתמחות שיקום רצפת אגן, טווינה, פלדנקרייז, סוג'וק ועוד.

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

דילוג לתוכן