דיאטנית ברחובות – נס ציונה

מרכז טיפולים רב תחומי

עולם הדיאטה והעיסוק באוכל הולך ותופס תאוצה ככל שעוברות השנים: בין אם בשל מגוון האוכל המוצע, שהולך ומתרחב; בין אם בשל סוגי הטיפול הרגשי והתזונתי לחוד וגם יחד שהולך ומתרחב. ישנם מטפלים רבים בשיטות שונות שמתעסקים ומציעים סגנונות טיפול וסוגי מענה בעולם האוכל ובעולם הרגש. הרשתות החברתיות מלאה בהצעות לתהליכים המתייחסים להורדת משקל, חיטוב או אכילה נכונה; אך לא כל המטפלים מוסמכים לכך.

כדי לתת מענה אמיתי, הולם ומקיף למצבים הדורשים דיאטנית, חשוב ללכת לכזו שקיבלה הכשרה ראויה ומלאה. תחום האוכל פעמים רבות הולך יחד עם עולם הנפש ומפגשים קבועים עם דיאטנית קלינית עשויים לתת מענה איכותי, בטוח ומשמעותי. על מהות התפקיד, שיטת טיפול טובה והיתרונות בבחירת סוג הטיפול הזה, ידבר המאמר הבא.

מה היא דיאטנית קלינית?

דיאטנית קלינית היא אשת מקצוע המומחית בכל הקשור בהיכרות ובקיאות בסוגי המזון השונים, בתזונה נכונה ובהתאמתה לכל אדם וכן בטיפול נכון ומותאם לכל אדם לפי המצב הרפואי, הבריאותי והפיזיולוגי שלו. על מנת לרכוש את התואר הזה, יש לעבור שלושה שלבים: ראשית, יש להשלים תואר במדעי התזונה; שנית, יש להשלים תקופה של התמחות בבתי חולים או במקום קהילתי, כדי להתמקצע בתחום ולחוש אותו בשטח; שלישית, יש לקבל רישיון ממשלתי באמצעות מעבר של המבחנים הרלוונטיים של משרד הבריאות.

כך, למעשה, עליה להחזיק בשתי יכולות חיוניות לתפקיד: הראשונה היא הבקיאות בעולם המזון ובעולם התזונה, והשניה היא גישה בין אישית ויכולת טיפולית מותאמת.

שיטת NON DIET

NON DIET היא שיטה הדוגלת בכך שלא תהיינה מגבלות אכילה חיצוניות על האדם- למעט אלו הפנימיות שלו. רבות השיטות כיום שמבקשות להגביל ולצמצם את האכילה באמצעים חיצוניים, אך שיטת הNON DIET מבקשת להשקיע את מירב המאמצים בהיכרות עם העולם הפנימי והרגשי ובאמצעותו לגשת בצורה רגועה ומרוסנת לעולם האוכל.

השיטה בנויה משלושה שלבים:
1. היכרות עם המזונות שנכון לגוף לצרוך ושנותנים לו את כל הרכיבים הנדרשים כדי לתפקד כראוי. עצם ההיכרות עם המזון והתזונה הנכונה, תביא לתחושת רוגע ונחת.
2. למידה של האדם את תחושותיו: מתי הוא רעב ומתי הוא דווקא שבע. ההיכרות עם התחושות הללו תאפשר לבצע בחירה מודעת, מרוסנת ונכונה- גם של עצם האכילה, וגם של סוגי המאכלים הנצרכים.
3. בשלב האחרון, השיטה תאפשר רכישה של כלים שונים להתמודד עם מצבים רגשיים שעשויים לגרום לאכילה, גם ללא תחושת רעב. המושג "אכילה רגשית" הוא מושג מוכר, ומשמעותו היא בדיוק זה: אכילה שמונעת מתמריצים רגשיים בלבד. הכלים שתפתח שיטת ה DIET NON תאפשר רכישת כלים שיביאו לשליטה מוגברת בדחפים הללו ויביאו לאכילה בחירית, מודעת ונכונה.

ניתן למנות, לצד יתרונות נוספים, שני יתרונות מרכזיים בשיטה הזו: ראשית, היא מקנה יכולת היכרות והתמודדות לטווח הארוך. היא לא פתרון דמוי "פלסטר", אלא פתרון שימושי לטווח הארוך. שנית, יכול האיפוק הנרכשת עשויה לשמש כל אחד לא רק בהקשרי אכילה אלא בכל תחומי החיים.

טיפול בגישת Non Diet הינו תהליך שנבנה שלב על גבי שלב, הצלחה בתהליך משלבת:

פגישה שבועית- תדירות שכזאת מאפשרת רצף ומעבר חלק בין השלבים, לאחר שהמטופל מתייצב ביכולת השליטה באכילה ניתן לרווח בהדרגה את תדירות המפגשים.

רישום יומן אכילה– כלי המאפשר להכיר את התזונה היומיומית של המטופל ולמידה ממנה.

בדיקות דם- יש להביא במהלך החודש הראשון לטיפול. מאפשר להעריך את המצב התזונתי והבריאותי של המטופל ולהתאים לו את הטיפול.

מה מקבלים בהרשמה לסדרת מפגשים עם דיאטנית ברחובות, נס ציונה?

פגישה ראשונה אורכה כשעה וחצי וכוללת:

  • היכרות מעמיקה של ההיסטוריה המשפחתית והתזונתית יחד עם מעבר על בדיקות דם
  • שיחה לקביעת מטרות ושאיפות של המטופל
  • הסבר הבסיס של השיטה והתאמת התוכנית למטופל
  • בניית תוכנית עבודה.

פגישות אישיות מדי שבוע שאורכן כשעה.

חן קוזניץ

דיאטנית קלינית

חן קוזניץ דיאטנית קלינית ברחובות

 

היתרון בפנייה לייעוץ דיאטטי

היתרון הברור הוא השילוב המקצועי של הבנה ובקיאות בנושא המזון והתזונה יחד עם הבנה ובקיאות בנושא הטיפול. תהליכים שקשורים להרגלי אכילה אינם קלים כלל: פעמים רבות הם תוצר של הרגלים רבי-שנים, הרגלים שהושרשו ושנדרש תהליך ארוך, ברור ומתאים הכולל ליווי מקצועי ורגשי כאחד. זהו הליווי הטוב ביותר שניתן להציע למקרים בהם נדרש טיפול בסגנון הזה.

מתי כדאי לפנות לדיאטנית קלינית?

ישנם מספר מקרים עיקריים ומוכרים שבהם תידרש פניה לדיאטנית קלינית מקצועית. ספורטאים, למשל, הם קבוצה הדורשת בחירה נכונה של תזונה. העיסוק המאומץ בהפעלת הגוף בכלל והשרירים בפרט מחייבים תכנית נכונה של תזונה שתאפשר בניה נכונה של מסת השריר ותאפשר לגוף לשאת במאמץ הכבד המופעל עליו. כך גם אנשים בעלי מחלות כרוניות, דוגמת חולי סוכרת מסוג 1 וסוג 2, חולי קרון, צליאק ועוד. כל אלו הם מצבים הדורשים הקפדה יתרה על תזונה נכונה: לא רק בבחירת האוכל עצמו, אלא גם בבחירת שילובי המזון הנכונים לצד ליווי רגשי מתאים.

גם אנשים שתוצאות בדיקות הדם שלהם הראו על חוסר בוויטמינים, מינרלים או רכיבים אחרים יזדקקו לייעוץ כזה וטוב יעשו אם יפנו לדמות מקצועית. ישנן קבוצות רבות נוספות שיזדקקו לטיפול דומה: נשים בהיריון ואחרי היריון, אנשים עם הפרעות אכילה ועוד.

דיאטנית ברחובות, נס ציונה

הואיל ודיאטה היא תהליך מתמשך ולא חד פעמי בלבד, כדאי לוודא הן את מקצועיותה והן את קרבתה למקום המגורים.

המרכז "נקודת האור" הוא מרכז הנועד להעניק טיפול שלם וכולל, הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הרגשי ומאמין כי שני ההיבטים שלובים האחד בשני. המרכז מתמחה בשלל נושאים: בטיפול רגשי, טיפול במגע, ייעוץ תזונתי ועוד. אם אתם זקוקים לשירותי דיאטנית ברחובות, בנס ציונה ובתחומים המשתנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל את הטיפול הטוב ביותר.

 

דיאטנית רחובות

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

ייעוץ זוגי בראשון לציון, עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי, רפואה משלימה

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, ייעוץ זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

קליניקה להשכרה רחובות - נס ציונה - דיאטנית רחובות
דילוג לתוכן