ייעוץ זוגי

מרכז טיפולים רב תחומי

ייעוץ זוגי רחובות - נס ציונה - מהו הטיפול?

לעיתים, עם הזמן ונסיבות החיים, החיבור שהיה נפלא ומעצים-מתרופף. ההרמוניה הזוגית מפנה מקום לתחושה של בדידות, כאב וקושי.

זהו בדיוק הרגע שבו יש לפנות לאיש מקצוע מיומן שתפקידו לחזק ולבנות את התקשורת, ההבנה, האמון והאהבה. ברגישות והבנה עמוקה לצרכים של בני הזוג

מפגשי הייעוץ הזוגי הינם תהליך מובנה ועקבי. מטרתם לשנות את יחסי הזוגיות שלכם ולהפוך אותם למקור של אהבה ושותפות אמיתית.

במהלך המפגשים ,מזהים את דפוסי התקשורת הפוגמים בזוגיות ומציגים כלים חדשים באמצעותם ניתן להתבונן מחדש על הקשיים ולהפוך את המשבר למנוע של צמיחה אישית וזוגית.

נחשפים הרבדים העמוקים בתוך מרקם הזוגיות העדין, תוך כדי הבנת הסיבות והנסיבות לאופן היחסים.

ייעוץ זוגי מתאים לזוגות שנמצאים בקשר רומנטי זה עם זו בין אם נשואים או נמצאים במערכת יחסים זוגית. יועץ זוגי מנוסה, ביכולתו להתאים באופן אישי את אופי הייעוץ לצרכי בני הזוג.

במספר מפגשים נבנית הבנה לצרכים השונים של כל אחד מבני הזוג, למשמעות הבחירה בבן\בת הזוג וכתוצאה מכך מתקבלים כלים מעשיים לתקשורת טובה ונכונה המהווה בסיס לזוגיות ולחיי משפחה מאושרים.

זוגיות היא מסע לחיים המתחיל בד"כ במשיכה הדדית, התרגשות, רומנטיקה ותחושה של מושלמות. אולם משהו משתנה בהמשך הדרך והמסע הופך להרבה פחות מהנה משהיה בתחילה. יעוץ זוגי מאפשר התבוננות שונה על קשרי אהבה ואינטימיות. במקום לראות בזוגיות או בנישואין מצב בלתי משתנה, באמצעות הכוונה של יועצת זוגית, מגיעים להבנה שכל אחד מבני הזוג עובר שינוי במסע הזוגי וביחד צומחת מודעות אישית וזוגית המובילה לקיומו של קשר אינטימי אוהב ותומך.
הכירו את מירה בן אפריים יועצת זוגית,אישית ומגשרת

שלכם מירה בן אפריים מרצה ומנחת סדנאות לאנשי חינוך במכון לפסיכולוגיה חיובית/המרכז לכישורי למיד

מירה בן אפריים יועצת זוגית ומגשרת

אני מגיעה מתוך אמונה מלאה באנשים וביכולת לתקן ולשנות.
אני מכוונת לדרך ולהבנה שזוגיות היא מסע רוחני ונפשי. ההתחלה מלאה בתשוקה, התרגשות ומשיכה. המשך הדרך הוא נתיב מלא מכשולים, אך בעזרת תקשורת אמיתית המכוונת למודעות אישית וזוגית ניתן להגיע לקשר מאושר ותומך.

צפו בסרטון

כיצד מתנהל תהליך הייעוץ הזוגי בנס ציונה:

על מנת להצליח ולייצר שינוי במערכת היחסים, חשוב לקיים רצף של מפגשי יעוץ. בדרך כלל השינוי נראה לעיין לאחר כשישה מפגשים ונמשך בהתאם לצורך. ליווי מקצועי בכוחו להוביל לצמיחה אישית וזוגית ולהפיכת משבר וקושי לעיצוב וחיזוק של הקשר הזוגי והמשפחתי.

 

מפגש של טיפול זוגי מאפשר לבני הזוג להשיל את העטיפות והמגננות, ובמהלך שיח לא שיפוטי, רגוע ומכיל, הזוג רואה את הפתרונות המונחים לפניהם ומבוססים על תקשורת אמיתית וכנה. כאשר מוסרות המגננות ה"קסם" הנרקם וצומחת תקשורת אחרת, חיובית ומעצימה. התקשורת האחרת מאפשרת לצאת מהמקום התקוע והמתסכל ולחוות הבנה, קבלה ושינוי.

הפגישה הראשונה מוקדשת להכרות עם בני הזוג והבנת הקשיים והבעיות. חשיבות עליונה להצלחת הייעוץ היא ב"כימיה" ובחיבור הנוצר בין היועצת לבין כל אחד מבני הזוג. פגישת ההכרות מאפשרת לבחון את האווירה והדינמיקה הנוצרת בקליניקה.

בפגישות הבאות נדייק את הקושי ונגדיר מטרות אישיות ומשותפות תוך כדי התמקדות במציאת כלים לשינוי מיטבי ופתרון הקושי.

תהליך הייעוץ הזוגי בנס ציונה נמשך בממוצע כעשרה מפגשים. בני הזוג הם המחליטים על משך הזמן בהתאם לתחושתם.

עדיין לא נמצא "מטה הקסם" שיכול בהינף יד לפתור בעיות. מדובר בסדרה של מפגשים שאת השפעתם לא ניתן לבחון באופן מידי לאחר מפגש אחד או שניים. לכן, כדי להצליח לייצר שינוי אמיתי נדרשת מחויבות ואחריות של בני הזוג.

למפגש הייעוץ הזוגי יש מסגרת ברורה בה כל אחד מבני הזוג יכול להביא את מה שחשוב לו ולהצליח להקשיב באמת גם לבן\בת  הזוג.

במהלך מפגשי הייעוץ יתקיימו גם פגישות אישיות על פי שיקול הדעת המקצועי של היועץ, מתוך רגישות לצרכי שני בני הזוג.

מתי לפנות לייעוץ זוגי?

כיום, כשאחוזי הגירושין הם במגמת עלייה (על פי הסטטיסטיקה זוג אחד מכל שלושה מתגרש) חשוב להגיע מבעוד מועד לייעוץ ובכך למנוע עוגמת נפש ופרוק התא הזוגי והמשפחתי. כך שאם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם במשבר בשל:

חוסר תקשורת ביניכם

אווירה של חשדנות וחוסר אמון

תחושה של "שחיקה" ושעמום

מתח וחרדה המלווה את מערכת היחסים

אתם מוצאים את עצמכם מתווכחים ורבים רב הזמן

חוסר באינטימיות נפשית ופיזית

תחושה של אומללות וחוסר סיפוק

חווים משבר של בגידה, בגידה גורמת למשבר אמון גדול מאוד ורגשות של כעס ולשאלה איך ממשיכים מנקודה זאת.
בטיפול הזוגי בנס ציונה רחובות נבין מה גרם להגיע למשבר האמון והבגידה, נעבוד על הכאב שנוצר במטרה לקום מהתהום ולהתקדם יחדיו לבניית הזוגיות מחדש בצורה טובה ונכונה.

זוהי לא גזרה משמיים. בעזרת יועץ זוגי ניתן להגיע למקום של רגיעה בבית, של כבוד הדדי, של שיח מכבד, תקשורת חיובית ופתרון בעיות בצורה חיובית.
ניתן להגיע למצב שבו רוצים להגיע הביתה בסיום יום העבודה, כי הבית הוא מקום חיובי ונעים להיות בו.
זהו הזמן ללמוד לנהל את מערכת היחסים הזוגית שלכם לכדי זוגיות מודעת שתחזיר את השמחה והאהבה לחייכם.

 

טיפול זוגי – איך תדעו שהגיע הזמן שלכם?

בשנים האחרונים המודעות לקבלת טיפול זוגי אצל בני זוג הולכת וגדלה. אם בעבר המילה טיפול זוגי הייתה קצת מביכה היום הטיפול הזוגי הוא חלק בלתי נפרד אצל זוגות רבים.

זוגיות היא חיבור בין שני אנשים שעם הזמן צומחת וגדלה. היא מתרחבת ומצמיחה שורשים. הגדילה מזוג למשפחה היא מצד אחד סימן לצמיחה והצלחה אך מצד שני גם מקור לקושי ואתגרים. ישנם זוגות רבים שחווים התפתחות משותפת אבל לצד זה ישנם משברים, קשיים, פערים מצטברים וחוסר באינטימיות. כיום, ככל שהעולם מתקדם ונהיה מודרני יותר, כך גם עולה הקושי בהתמודדות איתו. הקושי הולך ומתמשך ואינו נפתר למרות הניסיונות לטפל בבעיה.

חושבים שאולי גם אתם צריכים עזרה ממקור חיצוני אבל לא בטוחים האם זה יעזור לכם?

עצרו רגע וקחו נשימה, חישבו על הזוגיות שלכם ועל הסימנים שמצביעים על כך שאתם צריכים עזרה מקצועית של מטפל זוגי ותשאלו את עצמכם את השאלות הבאות-

 1. האם קיים מתח בתוך הזוגיות המביא לקושי בחיי היום יום?

 

 1. האם הזוגיות היא כבר לא המקום הבטוח שאליו הייתם רגילים ובמקום זוגיות טובה ופורה שמעצימה אתכם היא הופכת למקור סבל וקושי.

 

 1. האם ישנה תקשורת לקויה ואתם לא מצליחים להבין את הצד השני?

 

 1. מתי הייתה הפעם האחרונה שבה הרגשתם בדידות ותחושת ריחוק?

 

 1. האם הרגשות המובילים בזוגיות שלכם הם ביקורת, כעס וקנאה?

 

אם עניתם בחיוב על השאלות האלה כנראה שאתם זקוקים לטיפול זוגי שנועד לסייע לכם ולפתור בדיוק את הדברים האלה. הטיפול הזוגי יעזור בהתמודדות עם מצבי לחץ ומשבר. כמו כן, מחקרים הוכיחו שככל שמקדימים לפתור את הבעיות וניגשים לטיפול מהר יותר, כך סיכויי ההצלחה גדלים וזמן הטיפול מתקצר.

 

לטיפול זוגי אפשר לפנות בכל שלב בחיים הזוגיים. הנה כמה נקודות שבהן מומלץ להתחיל טיפול זוגי-

 • בתחילת קשר: זוגות שרוצים לבנות זוגיות יציבה ואיתנה, לשאול את השאלות המהותיות ולהתגבר על פחדים שעולים במערכת זוגית חדשה יחסית.

 

 • בעת משבר: לא תמיד צריך לפנות לטיפול זוגי רק כאשר צץ משבר רציני מאוד בזוגיות כמו בגידה או דברים דומים. לפעמים, גם בעת תסכול או קושי ותחושת מועקה מתמשכת יש צורך בהגעה לטיפול זוגי. לפעמים מספיקה אינטואיציה מסוימת או תחושת בטן לא טובה כדי להרגיש את הצורך להגיע לטיפול כזוג.

 

 • לקראת חתונה: זוגות לקראת חתונה מתמודדים עם לחץ נפשי ומצב לא רגיל. למה הכוונה? זוגות לפני חתונה חווים לחץ לקראת אירוע החתונה. לכן, כדאי לגשת לטיפול זוגי כדי לשים על השולחן את המתחים והצרכים של כל אחד מבני הזוג וכדי לייצר קשר בצורה מיטבית גם סביב הלחץ הקיים.

 

 • במקרים של רגעים חשובים המשפיעים על הזוגיות: כאשר זוג נתקל באירוע משנה חיים כמו למשל בניית בית, לידת ילד, מחלה ממושכת או דברים דומים הוא לאו דווקא יודע איך להתמודד איתם. ולכן יש צורך בטיפול זוגי טיפול מכוון שידריך את בני הזוג.

 

 

 • לקראת פרידה או לקראת גירושין: לפני שתחליטו על צעד משמעותי כל כך, חשוב שתבדקו האם אתם עושים את הבחירה וההחלטה הנכונה. חשוב לפנות לטיפול זוגי כדי לקבל את המקום לבטא באמת את מה כל אחד מרגיש. לעיתים טיפול זוגי מייצר אינטימיות מחודשת אצל בני הזוג ותקשורת טובה, מה שמאפשר לבצע את תהליך הפרידה או הגירושין בצורה מכבדת תוך יעוץ ותמיכה לאורך כל התהליך.

 

 • לאחר בגידה: בגידה זהו אחד הדברים היותר מטלטלים בזוגיות. הידיעה שהאדם שאליו נשבעת אמונים בגד/ה בך היא ידיעה קשה, משהו נסדק בביטחון ובאמונה ולעיתים אין מנוס מלהיפרד. הרבה זוגות לא ישרדו לאחר בגידה. אך לא פעם בני הזוג לא רוצים לפרק את המשפחה למרות הבגידה. ברגע הזה יש צורך בטיפול זוגי שיעמיק את שורש הבעיה וינסה לרפא את הפצע ולאפשר לזוגיות הזאת לצמוח ולגדול מחדש.

לטיפול זוגי ישנה חשיבות רבה כי הוא יכול להציל את הקשר שלכם בכל זמן אם רק תרצו.

האם ישנן סכנות שמביא איתו הייעוץ הזוגי?

הרבה פעמים ישנו פחד שאם נלך לטיפול זוגי הוא יגרום לתוצאה ההפוכה.. מיד עולה בנו החשש שאולי הטיפול יזיק לקשר או החשש שהמטפל הזוגי ימליץ על סיום הקשר? אולי בכלל עדיף להימנע מהדיבור על הבעיות כדי שלא יצוצו אחרות? ואולי כדאי פשוט לסגור אותן ולהשאיר אותן כמו שהן כדי לא לפתוח תיבת פנדורה ולגלות את הנורא מכל.

אנו מאמינים כי הבעיות לא נוצרות משום מקום וגם לא נעלמות מעצמן. יותר מזה, אם לא נטפל בבעיה ולא נתייחס אליה כראוי היא תביא לרגשות לא טובים ולהרבה מאוד כעסים שעלולים להתפרץ בכל רגע נתון. הטיפול הזוגי מביא איתו פתיחות שבה מותר לדבר על הבעיות, מותר לשאול שאלות מורכבות, מותר לדבר על הקושי ועל הדברים שאנחנו לא אוהבים או שמפריעים לנו בזוגיות שלנו. מטפל זוגי מכוון את השיחה למקום שבו יהיה ניתן לדבר על הרגשות הלא טובים, הכואבים מבלי לפחד שיהפכו להריסת הקשר.

מטפל זוגי טוב יודע שאם הגעתם עד אליו לטיפול, ככל הנראה יש כמה אחוזים של רצון מצדכם להציל את הזוגיות. גם אם הרצון קטן. לכן, מטפל זוגי לא ימליץ על סיום הקשר, אלא ינסה לפתור את הבעיות ולאפשר לבני הזוג להבין יחד, האם יש אפשרות להגיע למצב שבו הם פועלים לחיזוק ושיקום הקשר.

 

יוצאים למסע חדש-

 

לאחר שהתקבלה ההחלטה לגשת לטיפול ולאחר שבחרתם את מטפל הזוגי הנכון עבורכם נותר לכם להגיע לפגישות ולהתחיל את התהליך. ההמלצה היא שבפגישות יהיו נוכחים שני בני הזוג כדי שהתהליך יהיה ביחד, אך ברוב המקרים ישנן גם פגישות עם כל אחד מבני הזוג בנפרד בהן יתאפשר המקום לכל צד להביע את עצמו, מבלי שהצד השני יהיה מעורב. התקדמות התהליך מתרחשת מפגישה לפגישה וכך גם ההחלטה בלהמשיך ולהתמיד בטיפול היא מבחירה כל פעם מחדש.

 

 

התנהלות הטיפול-

 

לכל מטפל יש את הגישה שלו ואת השיטה המיוחדת שלו לטיפול. כל מטפל יבחר לעבוד בדרך שונה בהתאם לבני הזוג הנמצאים מולו. הבסיס לטיפול יהיה הגישה למערכת הזוגית, ראיה ולקיחת המושג זוגיות כדבר מורכב שבה כל אחד מביא איתו את הדרך שלו. המטפל יהיה אקטיבי לגמרי ותהיה לו מעורבות בשיח של בני הזוג. חשוב לזכור שמטפל זוגי הוא לא מורה או מחנך וגם לא הורה, הוא שם כדי לעזור, לעלות את השאלות הנכונות, להציע אפשרויות לפתרונות ולתת את חוות הדעת שלו מתוך הניסיון והמקום האובייקטיבי שמקשיב לשני הצדדים ללא כל העדפה.

כמובן שהעבודה לא מסתיימת בחדר הטיפול ויש צורך בעבודה מתמדת של בני הזוג. מדי יום בני הזוג צריכים לבחון, לדייק ולחשוב.  הטיפול הזוגי יכול להיות קצר וממוקד או ארוך ומתמשך, הכל תלוי בהתקדמות הטיפול וברצון העיקרי של בני הזוג להוביל להצלחה של הקשר. יועץ זוגי יעזור בכל הקשור לכך.

 

צרו איתנו קשר עוד היום, כי כולנו רוצים אותו הדבר- שיהיה לנו טוב. תנו לנו לעזור לכם.

יועצת זוגית, אישית ומגשרת

ייעוץ זוגי

להזמנת טיפול ומידע נוסף

האם דיקור סיני בטוח למטופל?

האם דיקור סיני בטוח למטופל?

האם דיקור סיני בטוח למטופל? בוודאי הגעתם לכאן לאחר שהטלתם ספק בפתרון שהרפואה הקונבנציונלית נתנה לכם ואתם מחפשים פתרונות מעט שונים ואחרים. תחום הרפואה המשלימה,

קראו עוד
האם ייעוץ זוגי יכול לעזור?

האם ייעוץ זוגי יכול לעזור?

האם ייעוץ זוגי יכול לעזור? כמו בכל דבר בחיים, על מנת שתהליך יצליח ויביא לנו את התוצאות שרצינו, אנו צריכים להיכנס אליו בראש פתוח, עם

קראו עוד
מהו דיקור סיני?

מהו דיקור סיני?

מהו דיקור סיני? השם דיקור סיני יכול להישמע מעט מאיים. בכל זאת, המילה דיקור מבטאת דקירות, מה שלא נעים במיוחד לגוף האדם. דיקור סיני, הינו

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

ייעוץ זוגי בראשון לציון, עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי, רפואה משלימה

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, ייעוץ זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

ייעוץ זוגי חדר טיפול
דילוג לתוכן