ייעוץ זוגי

מרכז טיפולים רב תחומי

טיפול זוגי בנס ציונה – רחובות

ישנו רגע כזה, או כמה רגעים כאלו, בהם מבינים שמשהו לא בסדר ושיש צורך בשינוי.

הדבר הכי קל הוא אולי לקום וללכת, אבל בזוגיות ארוכת שנים, בה לפעמים יש ילדים משותפים, או אהבה רבה, המחשבה על פרידה הופכת קשה יותר ויותר.

ברגעים האלו, הטיפול הזוגי מקבל משמעות רבה כיוון שברגע שהחלטתם להגיע אליו, החלטתם שאתם נכונים לפתור.

אם זוג מגיע לטיפול זוגי במרכז "נקודת האור" בנס ציונה, כנראה שיש בו את התקווה לשינוי.

להגיע לטיפול זוגי זוהי החלטה נכונה וחשובה שכן לאיש מקצוע מיומן יש את היכולות לעזור לזוגות רבים בבניית הקשר מחדש ובהחזרת האמון.

 

מה כולל תהליך הטיפול?

מפגשי הייעוץ הזוגי בנס ציונה – רחובות הם תהליך שלם שמטרתו היא לזהות בעיות ולטפל בהן בצורה שתגרום להעצמה אצל שני בני הזוג ותחזיר בהם את האמון, האהבה, השותפות והחברות.

במהלך המפגשים מזהה המטפל את הקשיים בתקשורת ובדפוסים השונים ומציג דרכים וזוויות שונות להתבוננות מחדש על הסיטואציות המורכבות.

הטיפול מעניק את ההזדמנות להסתכל על הקושי בעיניים ולהפוך אותו למשהו חיובי ומחזק בעתיד.

במהלך התהליך נבין יחד את הצרכים השונים של כל אחד מבני הזוג, נחזור לסיבות ולרגעים שבהם הזוגיות התחילה ונבנה יסודות חדשים לתקשורת בריאה ונכונה יותר, שתהווה בסיס עתידי לזוגיות ומשפחה.

למי מתאים ייעוץ זוגי בנס ציונה – רחובות?

ייעוץ זוגי מתאים לכל זוג הנמצא בקשר רומנטי. זוגות נשואים או זוגות במערכות יחסים, עם ילדים או בלי. טיפול זוגי מתאים לכל שלב ולכל רגע בזמן.

בני הזוג משתנים – למה זה קורה ואיך מגשרים על הפערים?

זוגיות היא מסע ארוך לכל החיים, אך אם נחזור להתחלה נראה שזוגיות מתחילה מהמקום הפשוט ביותר שיש.. משיכה, רגשות, רומנטיקה ותחושות טובות, הם בדיוק מה שצריך להתחלה של זוגיות מופלאה. אך המסע נמשך ונמשך ולעיתים הוא הופך להיות מורכב ומסובך.

חשוב לזכור שכל בני האדם משתנים ומתפתחים במהלך חייהם, ישנם כאלה שיותר וכאלה שפחות. כך גם בתוך זוגיות, כל אחד מבני הזוג התחיל כאדם אחד והתפתח עם השנים להיות אדם אחר, עם דעות שונות, השקפות שונות ועוד..

הטיפול הזוגי נועד לגרום לשני הצדדים לגשר על הפערים ולהביא את השוני למרכז, באמצעות הכוונה נכונה, הזוג צומח יחד מתוך השינוי.

 

ייעוץ זוגי בנס ציונה – רחובות – שלב אחר שלב

כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי, חשוב לשמור על רצף של מפגשים.

שינוי אף פעם לא מגיע מהר וגם כאן, השינוי יתחיל ויורגש בדרך כלל רק לאחר שישה מפגשים.

לליווי מקצועי יש המון כוח והשפעה על הזוגיות והוא מוביל לצמיחה של שני הצדדים.

הטיפול הזוגי מאפשר לבני הזוג להוריד את המגננות ולדבר על הכל למען הפתרון.

השיח הוא למען שלום ולכן הוא לא שיפוטי או מאשים. כך, הזוג מגלה את הדרכים ואת הפתרונות הנמצאים ממש לידם ומשתמש בהם כדי לבסס המשך זוגיות בריאה.

מתוך המגננות שהולכות ונעלמות, מגיע השיח הפשוט, כזה שלא מחפש אשמים.

בעזרת תקשורת נכונה וליווי צמוד, מגלים בני הזוג עוד צד חיובי שלא הכירו בעצמם ובמי שאיתם.

כמובן שבפגישה הראשונה במרכז נקודת האור בנס – ציונה המטפל ירצה להכיר את בני הזוג ולדעת מהם הקשיים שלהם.

בנוסף, ישנה חשיבות רבה לכימיה בין בני הזוג עם המטפל.

 

מתי מומלץ להתחיל טיפול זוגי?

  • בהתחלה זה אולי נשמע מעט מוזר להגיע לטיפול דווקא בתחילת הקשר אבל נסביר למה זה דווקא הגיוני. הבסיס של זוגיות יעיד על המשך הזוגיות. כדי לייצר זוגיות שהבסיס שלה חזק ואיתן, כדאי לעשות את זה נכון, לדבר על הפחדים ולשאול את השאלות שעולות במערכות יחסים חדשות. טיפול זוגי יכול להביא לסדר מההתחלה וליצור נקודת פתיחה עם יתרון משמעותי. ככל שהבסיס יהיה יציב ואיתן, כך גם יהיה קשה להרוס אותו.

 

  • ברגע של שינוי החיים מביאים איתם שינויים משמעותיים, זה יכול להיות ילדים, שינוי במקום העבודה, בניית בית חדש ועוד.. השינויים משפיעים על חיינו ואנו לא תמיד יודעים להתנהל ולהתמודד איתם. בעקבות כך, עלולה הזוגיות להתערער ואף להביא לפרידה. כדי למנוע מצב כזה או אחר  ישנה חשיבות גדולה לטיפול זוגי וטובה שעה אחת קודם.

 

  • לפני חתונה זוגות לפני חתונה חווים לחץ גדול המגיע עם תכנון החתונה. ישנם זוגות שבשל המחשבה על השינוי הגדול נכנסים ללחץ. במקרים כאלו כדאי להיעזר בייעוץ זוגי כדי להרגיע את הרוחות, לשחרר לחצים, לשים את דברים על השולחן ולדעת ללמוד להתנהל תחת לחץ כזוג.

 

  • בזמן משבר משבר לא תמיד חייב להיות קיצוני או רציני מאוד ולהגיע בעקבות משהו דרמטי כמו בגידה. לפעמים משבר יכול להתבטא בתחושת תסכול, מועקה, תחושת בטן לא טובה או כל דבר כזה או אחר.. מומלץ להגיע לטיפול גם ברגעים האלה כדי לפתור את הדברים בזמן.

 

  • לקראת פרידה או גירושין כמו בכל דבר בחיים, גם כאן מומלץ לקחת נשימה ארוכה לפני החלטה חשובה כל כך. בטיפול זוגי תקבלו את ההזדמנות להבין האם אתם באמת לוקחים את ההחלטה הנכונה והאם ההחלטה שאתם עומדים לקחת הגיעה בלב שלם.טיפול זוגי יכול לכוון אתכם לאמת שלכם וגם אם החלטתם להיפרד, תוכלו לעשות זאת בצורה נעימה ובאנרגיות הנכונות.

מהו טיפול זוגי אידיאלי?

טיפול זוגי אידיאלי הוא כזה המתרחש באופן קבוע כשבסוף התהליך כל המטרות הושגו.

כדי להגיע לתוצאות חייבים להתרחש מספר דברים-

  1. שני בני הזוג צריכים להיות פתוחים לתהליך.
  2. בני הזוג צריכים לדעת שתהליך לוקח זמן.
  3. יש צורך בחיבור עם המטפל כדי לייצר סביבת טיפול טובה.

אם שני בני הזוג מגיעים לטיפול זוגי במטרה לשנות, זה סימן שהם בדרך הנכונה וכבר עשו חצי מהדרך.

ההחלטה היא חלק לא פחות חשוב מהתהליך וחשוב לזכור זאת.

 

טיפול זוגי רק לאחד מבני הזוג

לעיתים הבעיה הנוצרת בין בני הזוג מתחילה בגלל משהו לא פתור אצל צד אחד. במקרה כזה, כדי לפתור את הבעיה, המטפל ייפגש בתחילה עם הזוג ולאחר מכן רק עם צד אחד. ההשפעה של טיפול רק על צד אחד יכולה לעיתים להיות אפקטיבית הרבה יותר מאשר בטיפול זוגי.

מתי כל אחד מבני הזוג צריך טיפול בנפרד?

ישנם מצבים בהם המטפל מחליט שכדי לפתור בעיות כזוג יש לעשות עבודה פרטית עם כל אחד בנפרד. במקרים של חוסר תקשורת ברור וקושי בזרימת התהליך, תהיה אופציה לפגוש כל אחד בנפרד ורק אז לנסות ולפתור את הבעיות בטיפול זוגי.

מה ההבדל בין טיפול זוגי לייעוץ זוגי?

ההבדל בין טיפול לייעוץ זוגי מתבטא בכך שהייעוץ הניתן לבני הזוג הוא משהו התחלתי וראשוני יותר מטיפול. הזוג יכול להגיע וקבל ייעוץ ממקור חיצוני על סמך הבעיה ואילו טיפול הוא תהליך מתמשך, שבו מתקיימים סדרת מפגשים למען השגת המטרה.

ייעוץ יעניק לבני הזוג את הכלים ואילו טיפול ילווה אותם בכל צעד בתהליך השינוי, עד להשגת המטרות העיקריות.

טיפול זוגי לזוגות צעירים

בימינו כולנו מכירים לפחות זוג צעיר אחד שהנישואין שלהם החזיקו פחות משנה וחצי. אם תשאלו צעירים כמה זוגות גרושים הם מכירים, התשובה תהיה אפילו גבוהה יותר ממה שאתם מדמיינים. 

למה זה קורה?

פעם המילה נישואין הייתה קדושה ומי שהיו מתחתנים עשו זאת מתוך חשיבה שמדובר במשהו לכל החיים. בעל ואישה היו אז אחד למען השני גם בזמנים קשים ולא ויתרו כל כך מהר על הקשר. היום אנשים רבים מתחתנים במחשבה ש"מקסימום אם זה לא יסתדר – נתגרש". כבר במריבה הראשונה או אפילו כשמתחילות לצוץ בעיות מינוריות בקשר, במקום לחפש עזרה מקצועית שכנראה הייתה פותרת את הבעיה מהר מאוד – זוגות רבים מתגרשים. 

זה חבל מאוד לפרק זוגיות ולפעמים גם משפחה בלי לנסות לפתור את הבעיות אלא מראש להרים ידיים. אז אם אתם חווים בעיות נישואין או שאתם מכירים מישהו שחווה זאת וזקוק לעזרה, המליצו לו לפנות לטיפול זוגי לזוגות צעירים. ברוב המקרים טיפול זוגי מציל את הנישואין ומונע את פירוק המשפחה. 

כל מה שנדרש מבני הזוג הצעיר הוא נכונות לעבוד על הקשר ולהציל את הקשר. זה דורש לבוא עם ראש פתוח ונכונות לשמוע ולשקול את הפתרונות שיש למטפל הזוגי להציע. הפניה לטיפול זוגי יכולה למנוע פעמים רבות גירושין מכוערים ובכך לחסוך סבל רב מהזוג ולעיתים גם מהילדים. 

טיפול זוגי לזוגות צעירים יסייע להם לגלות היכן נמצא שורש הבעיה, מה גורם לה ואילו פעולות על הזוג הצעיר לבצע כדי לפתור את הבעיות שלהם, ליצור קשר הרמוני יותר ולהציל את הנישואין. 

טיפול זוגי מחיר

מחירו של טיפול זוגי הינו מחיר המשתנה מטפל למטפל ותלוי במיקום הקליניקה, כאשר המחיר נע בין 300 ל-500 ש"ח לפגישה. 

לסיכום..

מטפל זוגי הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך של בני הזוג. המטפל אמנם לא מורה ולא מגיע לחנך את הזוג אבל הוא כאן כדי להקשיב ולהיות מעורב ברגעים החשובים.

המטפל מגיע כדי להעניק עזרה, להעלות את השאלות הנכונות לטיפול ולהציע פתרונות.

כדאי לדעת שזוג המגיע לטיפול חייב להמשיך לעבוד גם מחוץ לטיפול ושהאחריות הסופית מוטלת עליו.

זוגיות היא עבודה יומיומית בה תמיד צריכים בני הזוג לבחון, לדייק ולחשוב על הדברים.

הטיפול הזוגי יכול להיות קצר או ארוך ומשתנה בהתאם לזוג.

כל זוגיות היא שונה ואחרת ולכן הטיפול מותאם אישית בכל פעם.

אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם לא כמו פעם , כדאי שתפנו לייעוץ זוגי במרכז "נקודת האור" בנס ציונה ולא תתנו לזה להתגלגל לכדור שלג שלא יהיה ניתן לעצור.

בעזרת טיפול זוגי נכון, ניתן למנוע קשיים רבים בזוגיות ולגשר על הפערים שהולכים ומעמיקים.

 

לכל שאלה או בקשה אנחנו כאן ותוכלו לפנות אלינו בכל עת.

ייעוץ זוגי

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

ייעוץ זוגי בראשון לציון, עיסויים ברחובות, פסיכותרפיה,NLP,טיפול רגשי לילד, ייעוץ זוגי רחובות, גישור, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא, שיאצו, רייקי, נטורופתיה, פרחי באך, ריברסינג, דיקור קוסמטי, נטורופתיה, עיסו שוודי, עיסוי בהריון, עיסוי רפואי, עיסוי רקמות עמוק, תזונה, פלדנקרייז, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן, ייעוץ זוגי, רפואה משלימה, קליניקה להשכרה

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, ייעוץ זוגי , גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

ייעוץ זוגי חדר טיפול
דילוג לתוכן