פרחי באך

מרכז טיפולים רב תחומי

פרחי באך - מהו הטיפול?

שיטת טיפול המבוססת על 38 תמציות פרחים. השיטה התגלתה ע"י רופא אנגלי בשם אדוארד באך, שחי ופעל בתחילת המאה הקודמת בלונדון. לפי תפיסתו של באך, בבסיס כל מחלה קיים מצב נפשי בלתי הרמוני אשר יעכב החלמה ואף ייצור מחלות נוספות.
באך טען כי "לעולם לא ניתן יהיה לרפא מחלה באמצעות השיטות החומריות הקיימות כי מחלה במהותה אינה חומרית. רק הרמוניה בין גוף, נפש ונשמה תהיה המרפא לכל".
הטיפול באמצעות פרחי באך לא פועל על הסימפטומים הרפואיים, או "תוקף" את המחלה עצמה, אלא מתייחס למזגו ולטבעו של המטופל ולמצב הנפשי שבו הוא נתון.

כל אחד מ-38 הפרחים מותאמים למצב נפשי אחר ומטפלים בתופעות כגון כעס, לחץ, פחד, עצבנות, חרדה, דיכאון, עייפות פיזית ונפשית, חוסר ריכוז ועוד. הטיפול מציף את הגוף בתנודות אנרגטיות מרפאות המשחררות חסימות ומעלות את רמת המודעות.

כיצד מתבצע האבחון?

האבחון מתבצע באמצעות שיחה מעמיקה ומקיפה לצורך מציאת התמציות המתאימות לאופי המטופל. השיחה עוסקת במטופל, בחייו היום ובעבר, במצוקותיו, בעוצמותיו ועוד.

כיצד מתבצע הטיפול?

המטפל משלב את התמציות לבקבוק אישי הניתן למטופל. התמצית מורכבת בעיקרה ממים שהם חומר מוליך, אליהם מוסיפים מספר תמציות שנבחרו על ידי המטפל והתמצית נחתמת ע"י כף ברנדי לשימור.
המטופל נוטל את התמצית במשך ארבעה שבועות – ארבע טיפות מתחת ללשון, 4-6 פעמים ביום. המטרה היא להציף את הגוף בתמציות בצורה עדינה: מעט ותדיר.
לאחר ארבעה שבועות נפגשים שוב ובוחנים את מצבו של המטופל והשינויים שחלו בעקבות הטיפול. בהתאם לכך מחליטים על המשך הטיפול, שיכול להיות רקיחת תמצית אחרת/נוספת או סיום התהליך.
חשוב לציין שבמהלך הטיפול (נטילת התמצית וגם לאחריה) נשמר הקשר עם המטופל לשאלות ולשיתוף.

למי מתאים הטיפול?
הטיפול בפרחי באך מתאים לכל הגילאים וידוע כבעל השפעה מיוחדת על ילדים.
מתאים לטיפול במצבים של:
לחץ,כעס,פחד,עצבנות,חרדה,דיכאון,עייפות פיזית ונפשית,חוסר ריכוז וכל מצב פיזי שזוהה כנובע מבעיה רגשית

בילדים: הסתגלות למסגרות (גן, בי"ס)
גמילה מחיתולים, מוצצים, הנקה

bach-flowers-3144611_640

להזמנת טיפול ומידע נוסף

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה

טיפול טבעי בחרדה: כל הדרכים להתמודד איתה באופן מקצועי מרכז "נקודת האור" מציע טיפול טבעי בחרדה, המיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אנחנו מציעים מגוון טיפולי גוף

קראו עוד
אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית

אנדומטריוזיס בראי הרפואה הסינית אנדומטריוזיס היא הגדרה של הרפואה המערבית למצב בו נדידת רקמה של רירית הרחם, הנקראת אנדומטריום, אל מחוץ לרחם. על-פי התפיסה של

קראו עוד

המרכז מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ולמבוגרים כאחד

הטיפולים במרכז לרפואה משלימה בנקודת האור

רפואה סינית, דיקור, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, שיאצו, ריברסינג, עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, דיקור קוסמטי, שונישין, פרחי באך, כוסות רוח, עיסוי לנשים בהריון, רייקי, ייעוץ תזונתי, נטורופתיה, פיזיותרפיה בהתמחות שיקום רצפת אגן, טווינה, פלדנקרייז, סוג'וק ועוד.

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

פסיכותרפיה,NLP, הנחיית הורים, טיפול זוגי, גישור, טיפול מיני, אימון אישי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית ועוד.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

קליניקה להשכרה רחובות - נס ציונה - דיאטנית רחובות
דילוג לתוכן