ריברסינג- טיפול חיוני כמו אויר לנשימה

טיפול ריברסינג, או בשמו הנוסף, נשימה מעגלית, הינו תהליך נשימה ייחודית בה מחברים בין שאיפה לנשיפה ויוצרים מעגל נשימה איכותי המאפשר נשימה עמוקה יותר. בקליניקת נקודת אור בנס ציונה ורחובות מתקיימים טיפולים אלו במסגרת קבוצתית או יחידנית, במהלכם לומדים לנשום נכון, כאשר המטופל מכתיב את קצב הנשימה.

האם יצא לכם פעם לנשום אוויר מלוא האף ולמלא את הריאות? וודאי הרגשתם את ההשפעה הברוכה של צורת נשימה זו- השרירים הופכים רפויים יותר והגוף נרגע אט אט.

לנשימתנו יש כוח עצום בהשפעה על מצב נפשי ורגשי – נשימה עמוקה מלוא הריאות משפרת את המצב הנפשי, מרגיעה ומאזנת את הגוף, ולהפך- נשימה שטחית עלולה להגביר מצבי סטרס, וכך אנו עלולים להקלע למעגל המייצר עוד ועוד לחץ ומתח בגוף. טכניקת הנשימה המעגלית נקראת גם לידה מחדש, כיוון שאנו חוזרים לצורת הנשימה האיכותית שליוותה אותנו כשהיינו ילדים.

צורת הנשימה של ילדים צעירים

האם ידעתם שמבוגרים נושמים בממוצע רק כ-50% מכמות החמצן הדרושה?

כולנו נולדנו עם אינסטינקט הנשימה העמוקה, וידענו כיצד לנשום נכון, ובמהלך השנים עם המתחים שנוספו לחיינו כמעט הפסקנו לנשום…
אם נחשוב על כך לעומק, ילדים קטנים טרם הספיקו לצבור חוויות שליליות המשפיעות באופן ישיר על נשימתם, והם נוהגים לתת ביטוי מידי לכל מצוקה נפשית, ולשחרר אותה ביעילות באמצעות בכי, צעקות או צחוק.

אנו המבוגרים לעומת זאת, למדנו להדחיק את רגשותינו, וכמעט לעצור את הנשימה הטבעית. ככל שנדחיק יותר רגשות, כך ננשום באופן פחות איכותי.

יתרונות טיפול הריברסינג

במהלך הטיפול המתבצע בקליניקת נקודת האור בנס ציונה ורחובות, נאפשר לנשימה להוביל. וסוף סוף ננשום באופן טבעי.
הנשימה תוביל אותנו להתבוננות עמוקה, תוך כדי עקיפת המחסומים הרגשיים והשכליים, הישר למקום המדויק ביותר עבורנו.
במהלך התרגול, הגוף מוצף חמצן ואנרגיה, הנשימה העמוקה מטהרת את הגוף מרעלים ופסולת, ומעוררת אותו. בסוף התהליך, המטופל חווה על פי רוב, תחושת שחרור וקלילות עמוקה וחש כאילו נולד מחדש.

הטיפול מסייע למטופלים הסובלים מהפרעות פיזיות ונפשיות, ולכל מי שמעוניין להתנקות ממשקעים ישנים ולרפא מקומות פגועים בנפשו.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכולם!
הן עבור תינוקות, כדי לשחרר טראומות לידה שונות,
הן לילדים מגילאי 7 ואילך, הסובלים מבעיות פיזיות ללא ממצא פתולוגי (למשל: דלקות בדרכי השתן, בעיות עור, כאבים כרוניים ועוד), או מבעיות רגשיות -נפשיות שונות, והן לנערים ומבוגרים בכל הגילאים.
הטיפול עוזר מאוד לכל מי שמעוניין להפחית לחצים בחייו, ולהתחבר לאני הפנימי שלו באופן שעוקף את המיינד ואת השכל. הטיפול מביא לתחושת חיבור פנימי עמוק, ומסייע לתחושת התחדשות.

דילוג לתוכן