טיפול טווינא – סודות הריפוי לגוף ולנפש

לטווינא יש כבר מהללים וממליצים רבים. אחדים מתייחסים אליה כאמנות הריפוי העתיקה של אצבעות וכוח. היא זוכה  להכרה ותשומת לב בינלאומית כאחת משיטות הטיפול הנחשבות כבטוחות ויעילות לפתרון ומענה למגוון רחב של מצבים.

צוות המטפלים המומחים של מרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות, הכינו עבורכם סקירה קצרה על הטווינא ויסודות הריפוי, ומה מייחד את המרכז שלנו מהטיפולים בקופות החולים.

על הטווינא

טווינא הינה שיטת פיזיותרפיה מסורתית אשר התפתחה בסין לפני כ- 5,000 שנים ונחשבת לאחת השיטות הבסיסיות והמרכזיות ברפואה הסינית בנוסף לאקופונקטורה וצמחי מרפא.

פירוש המילה טווינא הוא למשוך (tui) ולתפוס (na). , והיא למעשה מתארת את טכניקת המגע בטיפול,  שהיא אנרגטית, דינאמית ומהירה. תורת הטווינא מתמקדת בזרימת אנרגית הצ’י בגוף כבסיס טיפולי.

יסודות הטווינא על פי הרפואה הסינית

על פי שיטת הרפואה הסינית, הצ’י הוא אנרגיית החיים הנמצא  בבסיס לבריאות נפשית ופיזית. זרימה הרמונית של אנרגיית הצ’י בתעלות הגוף, עוזרת לשחרור חסימות אנרגטיות באיברים חיוניים, הזנה נכונה של רקמות הגוף, משחררת לחצים ומתחים, מנטרלת התפתחות רעלים ומעוררת כוחות ריפוי בגוף.

במהלך הטיפול, יפעיל המטפל לחץ על נקודות שונות ועל תעלות האנרגיה הזורמות בגוף, באמצעות תנועות מהירות ודינאמיות.  התנועות מלוות בטלטולים עדינים של הגוף, מתיחות שונות והנעת המפרקים. דבר הגורם לאנרגיית הגוף, הצ’י, לנוע בצורה הרמונית, לפתוח חסימות ולרענן את זרימת האנרגיה בחלקים השונים של הגוף.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטווינא מבוססת בעיקרה על הפילוסופיה של הרפואה הסינית, כלומר יין ויאנג  טיפול הטווינא מתבצע על בגדים מלאים ונוחים,. בטכניקה זו המטפל משתמש במגוון שיטות מגע, כלומר טכניקות המשלבות טיפול  בכפות הידיים, זרועות ומרפקים.

הטיפול כולל עיסוי לרקמות הרכות :הגידים, שרירים, רצועות ורקמות החיבור. אלו לחיצות אשר יוצרות גירוי בנקודות ספציפיות בהתבסס על  תיאוריות המרידיאניים לאיזון כלל מערכתי וטיפול ממוקד.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים מתינוקות בגיל הרך ועד לאנשים מבוגרים .
הטכניקה מותאמת בתנועות ובעוצמה לכל מטופל לפי צרכיו והבעיות הספציפיות שלו. היתרון המשמעותי בשיטה הוא כי היא מתמקדת בשמירה על האיזון הכולל עם בריאות גופנית ונפשית.   הטיפול עובדת על בעיות ספציפיות, כאב כרוני, ,כאבים הקשורים למפרקים, השרירים או מערכת השלד.
הטכניקה מועילה מאוד בהפחתת כאב באזורים כמו הצוואר, הכתפיים, הירכיים, הגב, הזרועות, הרגליים והקרסול. בנוסף, זהו טיפול יעיל מאוד עבור דלקת פרקים, כאב  ועוויתות שרירים.
יתרונות נוספים של עיסוי זה כוללים טיפול בהפרעות הקשורות ללחץ כמו נדודי שינה, עצירות, כאבי ראש והפרעות אחרות הקשורות למערכת העיכול, הנשימה והפריון.

ועם כל זה לא מספיק- הטיפולים מסייעים להפגת מתחים נפשיים ופיזיים ומעניקים הרגשת שחרור ורוגע, מה שתורם לגוף לחזור לאיזון ותומך באדם בתהליך הריפוי ההוליסטי. לכן, טיפולים אלו יכולים לתרום לאדם בכל מצב, באם הוא חולה ובאם הוא נחשב בריא.

הטיפול במרכז נקודת האור לעומת קופות החולים

טיפולי הטווינא המתקיימים במרכז הטיפולים נקודת האור בנס ציונה ורחובות הם בין הטיפולים הפופולאריים והיעילים ביותר לטיפול בבעיות אורתופדיות ולשחרור מתחים נפשיים.
אומנם גם קופות החולים מציעות למבוטחים טיפולי רפואה משלימה, אולם לא תמיד למטופל יותאם הטיפול המתאים ביותר עבור הצרכים הגופניים והאישיים שלו.

מרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות מתמחה בטיפולים לאיזון הגוף והנפש לילדים ומבוגרים כאחד. עבורנו, חווית המטופל היא ערך עליון. נקודת האור מרכז הטיפולים בנס ציונה ורחובות, עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.

מזמינים אתכם להגיע ולחוות בעצמכם
אם אתם סובלים ממתחים, כאבי שרירים, גב, בעיות פנימיות כמו בעיות עיכול ומעיים, אנחנו מזמינים אתכם לגלות את הטווינא, טיפול איכותי שעשוי לסייע לכם ולהקל על כאבכם. הטווינא עוסקת לא רק בריפוי אלא גם במניעת מחלות. על ידי שמירה על אנרגיית גוף מאוזנת, כל מערכות הגוף נמצאות באיזון, והבריאות נשמרת.

דילוג לתוכן