5 טיפים לזוגיות מאושרת

שאלתם את עצמכם פעם מה גורם לזוגיות להישאר יציבה וטובה למשך שנים? איך מגיעים למצב בו שני בני הזוג מועצמים אחד מהשנייה, מתפתחים בזוגיות גם כבני אדם אינדיבידואלים ומשאירים את האש ההתחלתית של הזוגיות גם לאחר שנים רבות?

זוגיות היא מערכת שלמה, לא פשוטה ומורכבת. יש מגוון סוגים של זוגיות. ביניהם זוגיות מעצימה וזוגיות שאינה מעצימה ומורידה את בני הזוג למטה. כדי להגיע לזוגיות מעצימה, מאושרת ויציבה תוכלו לשים דגש עם מספר דברים.

הנה לכם 5 טיפים במתנה מאתנו לזוגיות מאושרת יותר ולחיים מאושרים יותר.

זוגיות היא עבודה קשה. בהתחלה, הקשר בחיתוליו ומעניקים לו זמן ותשומת לב. לכן, הקשר פורח ומתחילה להיווצר זוגיות. לעיתים, כשאנו נמצאים בזוגיות הרבה שנים או אפילו זמן לא רב אבל כבר לא בחודשים של ההתחלה, אנחנו נכנסים למן שגרה ופחות דואגים לתחזק את הזוגיות שלנו.

  1. כדי להנות מזוגיות מאושרת באמת, אין להזניח אותה. צריך לפנות לה זמן ותחזק אותה בזמן איכות זוגי. כזוג, אנחנו צריכים לשים לב שאנחנו שומרים על האש שהייתה לנו בתחילת הקשר.

אפילו במצב שיגרה עם עבודה שלוקחת מאתנו אנרגיות, אנחנו חייבים למצוא את האיזון ולהעניק זמן לבילויים כיפיים וזוגיים אפילו אם מדובר בצפייה של סרט בבית במשותף. כל פעילות שאתם במודע פיניתם לה זמן מתחזקת ומשמרת את האש של הזוגיות שלכם.

2) בזוגיות, הכל יקום וייפול על תקשורת. זוגיות מצליחה באמת היא זוגיות שקיימת בה תקשורת טובה בין בני הזוג.

תקשורת היא הבסיס לזוגיות יציבה. על מנת להגיע לזוגיות מאושרת, שני בני הזוג צריכים להתחייב לדבר אחד לשני ולשתף ברגשות, במחשבות ובתובנות. גם במקרים של ריב, וגם במקרים בהם הופתעתם לטובה מבן הזוג, חשוב מאוד לדבר על כך בינכם.

תקשורת טובה בין בני זוג היא שכל צד מרגיש בנוח להגיד את מה שעל ליבו, אפילו אם הוא קשה וכואב, והצד השני מנגד מקבל, מכיל, מבין ויש הידברות בנושא.

לשני בני הזוג צריך להיות איזון בדבר. כל צד צריך לדבר על מה שכואב לו וכל צד צריך להכיל את השני במטרה להגיע למקום טוב יותר בזוגיות. גם אם ישנו דבר חיובי ששמתם לב אליו בבן הזוג, חשוב מאוד לפרגן לו ולהגיד לו על כך.

3) זוגיות היא מעין מעגל משותף בחיים. בזוגיות טובה, לכל אחד מבני הזוג, צריך שיהיה את המעגל המשותף של הזוגיות וגם מעגל נפרד לכל אחד.

עצם ההפרדה גורמת לכך שלא אחד מבני הזוג יש גם את עצמו וגם את זוגיות המשותפת.

חשוב מאוד שכל אחד לא יחיה את חייו של השני אלא יהיה לו את החיים שלו מעבר לזוגיות המשותפת. בהקשר לכך, חשוב לאפשר לשני הצדדים לנהל חיי חברה וחיי עבודה שהם לאו דווקא קשורים לבן הזוג.

האיזון הזה בין החיים הפרטיים לזוגיות משותפת תורם רבות לזוגיות יציבה, טובה ומאושרת.

 

4)זוגיות טובה ומאושרת תצליח להיות רק כאשר אף אחד מבני הזוג לא מרגיש שהאושר שלו תלוי בזוגיות הזו. רק לאחר שכל אחד מבני הזוג מרגיש מאושר באמת בתור רווק- ללא בן זוג, יכולה לבוא זוגיות טובה באמת שרק תשפר את הרגשת כל אחד מבני הזוג.

5) לפעמים, אנו נוטים לעצום עיניים כשאנו הרבה זמן בתוך זוגיות ולא להתייחס למשברים שעוברים עלינו ברצינות. על מנת לבנות בסיס חזק לזוגיות ולגרום לה לצמוח אנחנו מחויבים להיות בפיקוח על הזוגיות ולבדוק מה היא צריכה. לפעמים, ייעוץ זוגי הוא זה שיכול להציל את הזוגיות שלכם ולתת לכם בדיוק את מה שאתם צריכים.

 

אם אתם רוצים להעניק לזוגיות שלכם צמיחה והתחדשות, אתם מוזמנים אלינו לנקודת האור, לייעוץ זוגי שיהפוך את הזוגיות שלכם למקור של אהבה ושותפות אמיתית.