רפלקסולוגיה בהיריון

רפלקסולוגיה היא טכניקת ריפוי הוליסטית הכוללת הפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בכפות הרגליים כדי לקדם הרפיה ואיזון בגוף. רפלקסולוגיה יכולה להיות דרך בטוחה ויעילה להקל על אי נוחות נפוצה הקשורה לשינויים המתרחשים בגוף במהלך ההיריון. הרפלקסולוגיה יכולה להפחית מתח וחרדה שהם רגשות שנחווים אצל נשים רבות בזמן היריון ועלולים להיות בעלי השפעה שלילית הן על האם והן על התינוק. חשוב למצוא דרכים לשפר את הרגשות האלו במהלך ההיריון. הרפלקסולוגיה מרגיעה את הגוף והנפש וכך מורידה את רמות הלחץ והחרדה. על רפלקסולוגיה בהיריון אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

היתרונות של רפלקסולוגיה בזמן ההיריון

טיפול רפלקסולוגיה בהיריון הוא מצוין להרגעה במהלך ההיריון, מתחילתו ועד רפלקסולוגיה בחודש תשיעי. מתחילת ההיריון ניתן לעשות טיפולים, כמובן על-ידי מטפלים מוסמכים שיודעים היטב רפלקסולוגיה בהיריון מה אסור ומה מותר.

תנועת העיסוי משתנה בהתאם לשלבי ההיריון, לקושי ולכאבים שחווה האישה. תדירות הטיפולים תלויה בכל אחת. יש כאלו המגיעות כל שבוע לטיפול, או אחת לחודש ויש מי שמגיעה בסוף ההיריון.

ככל שמקדימים טיפולי רפלקסולוגיה בהיריון כך הם גם יכולים להיות גם טיפולי מניעה, לדוגמא, מניעת סוכר גבוה שאופייני להריון, קשיי עיכול, בצקות, כאבים בגב או בחלק התחתון של האגן.

רפלקסולוגיה בהיריון לפי שלבי ההיריון

רפלקסולוגיה בהיריון מותאמת לכל שלב בהיריון. בשליש הראשון הגוף נכנס לפעילות מאומצת כדי לקלוט את העובר ולהכין את מערכות הגוף לגדילתו והתפתחותו. סימפטומים כגון עייפות קיצונית וחוסר אנרגיה, בחילות, הקאות, שינויים במצב הרוח, הופעת וורידים ברגליים, עצירות וטחורים מאפיינים שלב זה.

רפלקסולוגיה בהריון שליש ראשון יכולה להיות דרך בטוחה ויעילה להקל על אי הנוחות הזו. אחד היתרונות העיקריים של רפלקסולוגיה בהיריוןזה שהיא לא גורמת לנזק. דרך הרפלקסולוגיה מאזנים תהליכים בגוף ובעזרתה ניתן להקל על כל סימפטום שמופיע במהלך ההיריון.בשליש הראשון של ההיריון רפלקסולוגיה בהריון רחובות כוללת טיפול עדין ורגוע יותר העוזר לגוף להתרגל להיריון ולשינוי המתחולל בו.

בשליש השני, בין שבוע 14 לשבוע 26, טיפול רפלקסולוגיה בהיריון דומה לטיפול רפלקסולוגי רגיל ומטרתו לטפל בסימפטומים המאפיינים את שלב ההיריון הנוכחי הכולל צרבות, בצקות, עיסוי לימפטי מהקרסול ועד לברך, הפחתת הלחץ ואיזון הגוף. הכל בהתאם למה שמפריע למטופלת.

בשלב הזה העובר גם שואב מינרלים וברזל מהאם והיא עלול להרגיש כאבים בעצמות, בפרקים, בשרירים, כאבי שיניים ועוד.

בשליש השלישי, החל משבוע 35, אפשר להתחיל טיפול רפלקסולוגי המתמקד בטיפול לימפטי, הרגעה לקראת הלידה, עבודה על המערכת ההורמונאלית והכנת הגוף לקראת הלידה. משבוע 39 ניתן לבצע רפלקסולוגיה בהריון זירוז. טיפולי רפלקסולוגיה בהיריון מקילים על הלידה, מקצרים את משך הלידה ומפחיתים את הכאבים בזמן הלידה.

לקראת הלידה מומלץ גם להפחית מתחים ולחצים. על-ידי גירוי נקודות מסוימות בכף הרגל בעזרת טכניקות שונות משתחררות חסימות אנרגטיות והגוף נכנס לאיזון.  

איך לבחור מטפלת טובה

חשוב שהרפלקסולוגית המטפלת תהיה מוסמכת לטיפול בנשים בזמן היריון, תהיה בקיאה בשינויים הפיזיים הכלל-מערכתיים בזמן ההיריון ותדע כיצד לטפל נכון בכל סימפטום. חלק מהבקיאות והידע של טיפול רפלקסולוגיה בהיריון הוא לדעת על אילו נקודות ללחוץ ומתי. 

את בהיריון? מזל טוב. בואי להיעזר בנפלאות הרפלקסולוגיה של נקודת האור, להרגעת הגוף והנפש, להקלה על כאבים וקשיים המופיעים בשלבי ההיריון השונים, לאיזון רגשי ופיזי. את מוזמנת ליצור איתנו קשר ונשמח לענות לכל שאלה. צוות המטפלים שלנו מומחה ומוסמך לטיפול בנשים בהיריון ויודע להתאים את הטיפול המתאים ביותר לכל אישה.

עוד טיפולים במרכז נקודת האור

רפואה משלימה - נקודת האור

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

רפואה משלימה רחובות, פסיכותרפיה רחובות, טיפולים רגשיים רחובות, nlp רחובות, טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה, ייעוץ זוגי נס ציונה רחובות, גישור רחובות, ייעוץ קריירה רחובות, דיקור סיני רחובות, רפלקסולוגיה רחובות, טווינה רחובות, שיאצו רחובות, רייקי רחובות, נטורופתיה רחובות, פרחי באך רחובות, ריברסינג רחובות, דיקור קוסמטי רחובות, עיסויים ברחובות, עיסוי שוודי רחובות, עיסויי בהיריון רחובות, עיסוי רפואי רחובות, עיסוי רקמות רחובות,דיאטנית רחובותתנועה ויציבה רחובות, פלדנקרייז רחובות, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן רחובות,רפואה משלימהייעוץ קריירה, ייעוץ תעסוקתי, קליניקה להשכרה,  טווינה, שיאצוריברסינג, דיקור קוסמטי, עיסוי שוודיעיסויי בהיריון, תנועה ויציבה.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.