ריברסינג בראשון לציון

ריברסינג, או בשמו המקצועי טיפול בנשימה מעגלית, הוא שיטת טיפול אשר נוסדה לפני כמעט 50 שנה ומאז השתכללה והתקדמה. השיטה נועדה לטיפול במגוון מכאובים רגשיים כגון טראומות עבר, זכרונות מודחקים, דפוסי התנהגות פוגעניים ומתחים שונים. השיטה מבוססת על תרגילי נשימה בטכניקות שונות שמטרתן חשיפת רגשות ותחושות הנסתרות מהתודעה מודעת והצפתן אל התודעה המודעת – ובכך נסללת הדרך לטיפול בהן.

ריברסינג בראשון לציון – על מה מבוססת השיטה?

נתחיל עם קצת הסבר מדעי: מבחינה ביולוגית, לנשימה יש תפקידים חשובים מעבר להזרמת חמצן לדם ולמוח דרך הריאות. ידוע לנו כי אופן וקצב הנשימה משפיע על המערכת הסימפטטית. (המערכת הסימפטטית משתייכת למערכת העצבים הכללית של הגוף ותפקידה היא לאפשר לגוף לתפקד במצבי לחץ וחרדה).

כאשר אנו מעוררים את המערכת הסימפטטית על ידי נשימה מחזורית, אנו מביאים בעקיפין את הגוף שלנו למצב של עוררות מוגברת ולתגובות רגשיות וגופניות אינטנסיביות. מעבר לכך, ישנה עוד מערכת בגוף הקרויה המערכת הפאראסימפטטית, האחראית, בין השאר, על הרגעת הגוף. עד כאן שיעור ביולוגיה, מקווים שלמדתם.

 

שיטת הריברסינג מבוססת במידה רבה על שני העקרונות הביולוגיים המפורטים לעיל ורותמת אותם לטובתנו. על פי השיטה, המטופל מתחיל בתרגילי נשימה מעגלית בהכוונת המטפל. מתחילים בנשימה מהירה. הנשימה המהירה מעוררת את המערכת הסימפטטית, ובתורה הגוף נכנס למצב של "סטרס" מכוון. בשלב הזה הגוף יציף את עצמו בזכרונות, רגשות ומחשבות בעלות אופי מתוח ובעייתי. אותן הרגשות והמחשבות לא עובדו כמו שצריך והן הודחקו ונותרו "מאחור" – בחלק התת מודע של המוח, ומשם גרמו לבעיות רגשיות. 

כאשר הגוף מציף בחזרה את התחושות הללו הוא בעצם מאפשר למטופל להיחשף אליהן שוב, להתמודד איתן באופן נכון וסוגר יותר ולעבד אותן. פעמים רבות שהדבר מביא לפורקן רגשי ותחושת רוגע ושלווה.

לאחר מכן, המטופל יעבור לסדרת נשימות איטיות ורכות – כאלו המעוררות את המערכת הפאראסימפטטית – אשר יסייעו לו אפילו יותר להגיע לתחושת הרגעה וריפוי מיטביים. 

בטיחות הטיפול

לא פעם נשמעות טענות שריברסינג בראשון לציון מסוכן או לא בטוח לשימוש מאחר והוא מתעסק במערכות שונות של הגוף. אך לאמיתו של דבר, הטיפול אינו מסוכן כלל וכלל. נכון לכתיבת שורות אלו, לא קרה שאפילו אדם אחד ניזוק באיזשהו אופן מעודף חמצן בדם. ככל הנראה המחשבה המוטעית כי מדובר בטיפול מסוכן הגיעה ממטופלים אשר חוו תחושות אינטנסיביות מאוד של עוררות גופניות כמו מתח, חרדה וסחרחורות אשר בהחלט עלולים להבהיל חלק מהמטופלים. למעשה, התחושות הללו רק מעידות כי הטיפול עובד ומצליח – הצפת התחושות החבויות הללו מאפשרת לנו לעבד אותן ולהשתחרר מהן אחת ולתמיד. 

ריברסינג בראשון לציון מחיר

טיפול ריברסינג עולה בין 400-550 ₪ והמחיר המדויק ינתן בשיחת היכרות ותלוי בסיבת הפניה ובמשך הטיפול. העלות לטיפול משתלמת במיוחד. חשבו על כך באופן הבא: אינספור בני-אדם מתמודדים עם בעיות נפשיות באופן יומיומי. מיליארדי אנשים בעולם קיבלו טיפולים פסיכולוגיים יקרים כדי להפחית את הכאב הרגשי שלהם וכמה מאות מיליונים נוטלים כדורים בעלי השפעות פסיכולוגיות. הטיפולים האלו נחשבים יקרים, וזה אפילו לא שיקול – אין שום מחיר בעולם המשתווה לשקט הנפשי שלנו. אז אם אתם מוכנים לבזבז מאות שקלים על טיפולים פסיכולוגיים, מנטורים או כדורים, ודאי שתהיו מוכנים להיפרד מכמה מאות שקלים כדי לקבל מזור ותרופה למכאוביכם הרגשיים.

אז למה אתם מחכים?

התחושות הקשות, המכאובים הרגשים, הטראומות והקשיים לא ייעלמו להם ביום בהיר אחד. כלום לא משתנה אם לא עובדים עליו, וזה הזמן להתחיל את החיים החדשים שלכם. צאו לדרך, חפשו ריברסינג בראשון לציון מטפלים יש בשפע והדרך קצרה מתמיד. בהצלחה!

דילוג לתוכן