בגידה – למה אנשים בוגדים ?

שאלתם את עצמכם לפעמים למה אנשים בוגדים? האם יש סיבה חד משמעית לבגידה בין בני הזוג? האם אפשר להצדיק בגידה במקרים מסוימים? האם אנשים בוגדים בלי לחשוב על ההשלכות? האם בהכרח אם מתקיימת בגידה זה אומר סוף לזוגיות?

בגידה היא מילה נרדפת לפגיעה באמון. לאחר שישנה בגידה אפילו אם בן הזוג השני לא יודע על קיומה, משהו במערכת הזוגית ובאיזון שלה מתערער. לאחר שבן הזוג הנבגד מגלה על כך, מתווספים הכעס והפגיעה שלו מהפרטנר שלו לזוגיות והמערכת הזוגיות הולכת ומדרדרת.

אז למה אנשים בוגדים בבני הזוג שלהם? לשאלה זו, אין סיבה חד משמעית וישנן כמה תשובות אפשריות.

לפעמים, בן הזוג הנבגד נוטה להאשים את עצמו בכך שבגדו בו. זוהי טעות חמורה מאוד שגורמת עוול רב לבן הזוג הנבגד מעבר לעובדה שבגדו בו.

ישנם תירוצים שונים או הסברים שבני הזוג הבוגדים מסבירים לעצמם ומנסים לתרץ את הבגידה שלהם בכך שהם לא קיבלו מספיק תשומת לב מהצד הנבגד, או שעשו זאת מתוך נקמה, או שבכלל לא חשבו על ההשלכות ולא יכלו לעמוד בפני הפיתוי.

בכל הסיבות הללו, אסור לבן הזוג הנבגד להאשים את עצמו ואפילו לא במעט בבגידה שנעשתה לו.

כפי שאמרנו קודם, אין סיבה חד משמעית ללמה אנשים בוגדים לפעמים הם פשוט לא נאמנים מספיק לזוגיות שלהם ולפרטנר שלהם ואז אין באמת רצון לשקם את הזוגיות וטיפול זוגי או ייעוץ זוגי לא יעזור לזוגיות לצמוח מההידרדרות שלה.

אך לפעמים, בן הזוג הבוגד מכה על חטא, הזוגיות באמת חשובה לו, הוא באמת אוהב את הפרטנר שלו ובאמת רוצה להמשיך לקיים איתו חיים שלמים, מאושרים, בריאים ויציבים.

פה, נכנס משבר אי האמון של הצד הנבגד. האם זה יכול לקרות שוב? האם אני מכירה את הפרטנר שלי? האם זה אומר משהו על אהבתו אלי? השאלות האלה תוקפות את בן הזוג הנבגד לא פעם לאחר בגידה וייעוץ זוגי יכול מאוד לתרום ולתת כלים למשבר כזה.

בן הזוג הבוגד צריך לשאול את עצמו מדוע הוא בגד ולמצוא את הסיבה האמיתית לכך. האם לא היה לו מספיק חשוב לא לאבד את הזוגיות הקיימת שלו? האם זה קשור לכך שהוא מרגיש במקום הלא נכון בזוגיות שלו ורצה לבדוק עוד דברים מבלי לסגור את הדלת עם בן הזוג הנוכחי? האם הוא יכול להבטיח לעצמו שהוא יעשה הכל כדי שהזוגיות שלו תחזור להיות מה שהייתה? האם הוא יכול להבטיח לעצמו של יעשה זאת שוב ויש מטרה לייעוץ זוגי שיוציא אתכם מהמשבר? לכן, השאלה למה אנשים בוגדים נשארת פתוחה ויכולה להתאים לשלל סיבות שכל אחד יבחר אם להצדיק או להמעיט בחומרת הבגידה לפי ראות עיניו. 

לפעמים, כאשר מדובר במשפחה עם ילדים, קשה מאוד לעזוב את הכל ולהתחיל מההתחלה ואולי כדאי לעשות את כל המאמצים הדרושים כדי כן להישאר בתוך הזוגיות הקיימת. ישנם כלים מקצועיים ותהליך נכון שאכן יכולים לעזור לכם לצאת מהמשבר הזה ואפילו לצמוח ממנו.

אם אתם נמצאים כרגע במשבר כל כך קשה כמו זה ויש לכם רצון לצאת ממנו ואמונה קטנה שאולי אם תעברו את התהליך הנכון ותקבלו את הכלים הנכונים תוכלו לצמוח מכך, אתם מוזמנים לבוא אלינו לנקודת אור, ולקבל באמת נקודה של אור בתוך החושך שמשבר הבגידה יצר אליכם ואנחנו מבטיחים לתת לכם כל מה שדרוש כדי לצמוח. התקשרו עכשיו ובררו על ייעוץ זוגי בנושא משבר בגידה.