האיזון בין הורות נכונה וזוגיות

שאלתם את עצמכם פעם מהי הורות נכונה? מה האיזון הנכון בין משפחה וקריירה? איך משלבים הורות באופן מאוזן ומושלם עם זוגיות נכונה, יציבה ומאושרת? 

משוואת האיזון בין הורות נכונה לזוגיות, היא משוואה שלא קל לפצח אותה. השילוב הנכון בין התפתחות אישית להורות נכונה ומלאה עבור הילדים תוך כדי שמירה על זוגיות פורחת הוא מאוד עדין ולפעמים  השגרה והעומס הם אלו המביאים אותנו למצב של חוסר השקעה באחד האלמנטים ושמא השקעה מרובה באלמנט אחר.

על מנת להגיע להורות נכונה , לא צריך להתפשר על ההתפתחות האישית שלנו כאנשים מעבר להיותנו הורים.

אמנם, אם נשקיע את כל כולנו בקריירה, לא נשאיר מקום להכיל את הילדים שלנו, לחזק אותם, לתמוך בהם באמת ולהקשיב באופן אמיתי לכל אחד מהם.

האיזון הנכון הוא כאשר אנחנו גם מצליחים לפתח את לדינו ולהיות קשובים להם באמת וגם לא מתפשרים על לפתח את עצמנו בפן האישי.

כל עוד יש לנו זמן לשמוע את הילד שלנו, לייעץ לו ולהקדיש לו זמן אישי, אנחנו כן בשלב בו ההורות נכונה. כאשר אנחנו כל כולנו סביב הילדים והם מרכז חיינו, אמנם כל אחד מקבל את מלוא תשומת הלב ואת כל מה שהוא צריך, אך לפעמים בגלל שהם הדבר העיקרי בחיי היומיום שלנו, אנחנו נוטים להיות מעורבים ותר מדי בהחלטות שלהם ולעיתים לא מאפשרים להם להתפתח בכוחות עצמם ולרכוש לעצמם אחריות וביטחון שכל כך חשובים בהתפתחותם. מעבר לכך, גם אנחנו קצת ממורמרים בגלל חוסר ההתפתחות שלנו בחיים האישיים או המקצועיים וזה ידוע שכדי שילדים יהיו מאושרים, קודם כל ההורים צריכים להיות מאושרים. בנוסף, כדאי לתת דוגמה לילדנו שהם יכולים להגיע לאן שירצו אם יתמידו בחלומם, ואם נתרכז רק בהם לא נוכל לתת להם את הדוגמה הזו.

לא פעם, אנשים רבים מתייסרים על חוסר תשומת הלב למשפחה מאחר וההשקעה בקריירה היא רבה מאוד ומצרים על פספוס רגעים משפחתיים חשובים בחיים. כדי להגיע לאיזון נכון, אנחנו צריכים להקדיש זמן מספיק גם לעצמנו וגם למשפחתנו ולוותר בשני צידי המטבע. כל עוד לא יהיה ויתור אחד גדול מדי, נגיע לאיזון הרצוי.
אסור לנו לשכוח, שלא מדובר רק בתשומת לב לילדנו אלא גם לזוגיות שלנו. לפעמים, עקב קריירה שדורשת הרבה השקעה או שגרה שוחקת, אנחנו מזניחים את הזוגיות שלנו ונוטים להרגיש פחות רגשי אשם על הדבר הזה. אבל, זוגיות, צריכה תחזוקה ושמירה על האש ההתחלתי כדי להיות מאושרת ויציבה ולכן, חשוב מאוד שנקדיש זמן קודם כל לבן הזוג שלנו, שנדבר איתו, נתקשר איתו, נכיל איתו, נשמע את תחושותיו וכן נשאיר גם זמן לבילויים זוגיים על מנת לשמור את הזוגיות שלנו רעננה ונעימה.

מעבר לזמן לבן הזוג ולבילויים זוגיים, שוב לפקוח עין על המצב הכללי של הזוגיות שלנו., לבדוק מה היא צריכה ואולי לשקול ייעוץ זוגי כדי שייתן לכם כלים לצמיחה והתפתחות בזוגיות תוך כדי צמחה בחיים האישים ובהורות המשותפת. גם ללמוד להיות הורים ביחד , יכול להיות הפתרון לזוגיות מנצחת.

אם נקיים איזון בין הורות, זוגיות והתפתחות אישית, נגיע לחיים מאושרים, בהם הילדים שלנו מאושרים, אנחנו שבעי רצון מעצמנו והזוגיות שלנו צומחת איתנו.

אם אתם רוצים לקבל כלים פרקטיים יותר שיעזרו לכם להגיע לאיזון הכל כך נחוץ הזה בחיים, אתם מוזמנים אלינו לנקודת אור כדי לקבל שלל נקודות אור לתוך חייכם, שיאזנו אתכם ויעזרו לכם לצמוח ולהתפתח.