דיקור סיני לחרדה

סובלים מחרדה? אתם לא לבד! מעל 264 מיליון איש בעולם סובלים ממנה בדרגות שונות. אם מדברים באחוזים – מדובר על 10% ברמת עולמית אך יש מקומות בעולם שהאחוז הוא הרבה יותר גבוה (וזה דווקא במה שנקרא העולם המערבי). מרכז נקודת האור מציע מגוון טיפולי דיקור סיני לחרדה, המבוצעים על ידי צוות מטפלים מנוסה ואמפטי.

חרדה היא חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. כולנו חרדים מדי פעם – לשלום עצמנו, לשלום יקירינו, ודאי לשלום ילדינו. אנו חרדים במצבי מצוקה אובייקטיביים – אם אלה נפילות בעוטף עזה, מצוקה כלכלית חריפה, או במקרה של מחלה קשה – ולעתים גם במצבים שאצל אדם אחד לא יגרמו למצוקה ואצל האחר כן: למשל, חרדה מטיסות, או כתוצאה ממצבים נפשיים כמו תסמונת פוסט-טראומטית, הפרעה אובססיבית-אימפולסיבית, ועוד. כאשר תחושות אלה אינן חולפות אלא מתמשכות, ואין ביכולתו של הסובל מהן להתמודד איתן ולשלוט עליהן, וכשלכך נלווים תסמינים כמו עצבנות, הפרעות שינה, חוסר מנוחה, עייפות וקשיי ריכוז – החרדה יכולה להיות מאובחנת כמוכללת.

מהי חרדה בעיני הרפואה הסינית?

על פי הרפואה הסינית חרדה נגרמת בגלל חוסר איזון אנרגטי בלב והיעדר יציבות של הנפש, שמקומה בלב (shen). פגיעה זו היא תוצאה של דיכאון, חרדה מתמשכת, ועוד תופעות רגשיות הגורמות לפגיעה בייצור של הדם על ידי הטחול. במצבי חרדה אופיינית גם הזעה מוגברת, שאף היא גורמת לאיבוד של נוזלים בגוף ועלולה לפגוע באספקת הדם ללב. קשר נוסף המשפיע על הלב הוא של הכליות – אלה אוגרות בתוכן אנרגיה יינית (ג'ינג) ששומרת על איזון האנרגיה של הלב (ה"שן"). פגיעה באנרגיית הג'ינג בגלל גורמים שונים – החל מלחצי היומיום (עודף עבודה, חוסר מנוחה), שימוש במזונות מסוימים מייצרי לחות וחום בגוף, סמים, או טראומה.

חרדות יכולות להיווצר על פי הרפואה הסינית גם כתוצאה מתורשה, או טראומה שנגרמה לאם בזמן ההיריון, וכמובן כתוצאה  ממצבי חיים בעייתיים, בעיקר בילדות.

היות שעל פי הרפואה הסינית – שאינה מבדילה בין גוף לנפש – המחלות שלנו נגרמות בעיקר על ידי רגשות שליליים שאנו חווים, הרי ברגע שרגשות אלה מתעצמים מעבר לנורמלי ולאורך זמן – הם עלולים לפגוע בבריאותנו, הגופנית והנפשית. והיות שעל פי הרפואה הסינית כל איבר בגוף קשור לרגש מסוים (כבד=כעס, ריאות-עצב, כליות=פחד וטראומה, לב=שמחה, טחול=דאגה), הרי שרגשות מוקצנים בגלל נסיבות החיים השונות גורמים לחוסר איזון אנרגטי בגוף בין היין והיאנג, לחסימות אנרגטיות בצ'י (אנרגיית החיים, שזורמת במרידיאנים לאורך הגוף) ולבעיות בזרימת הדם.

הטיפול בחרדה ברפואה הסינית

בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מטפלת בחרדות בעיקר באמצעות תרופות נוגדות דיכאון או טיפולים פסיכותרפיים, הרי שהרפואה הסינית מנסה כאמור לטפל בחוסר האיזון האנרגטי בגוף. זאת באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה מאוזנת ואימוץ אורח חיים בריא. האבחון נעשה – מעבר לתשאול המטופל – גם באמצעות בדיקת הלשון, הדופק, ועוד.

דיקור סיני לחרדה

דיקור סיני הוכח במחקרים רבים כמחזק את הגוף, מפחית דפיקות לב, גורם לרגיעה ומסייע להירדמות, ולפיכך גם גורם להפחתת החרדה ותדירותה. זאת היות שהדיקור מסייע לשחרור אנדורפינים (החומרים הכימיים במוח הפועלים באופן טבעי נגד מתח וכאב) וסרוטונין (המסייע בוויסות חרדה, וכן אחראי לשינה, לעיכול, ועוד). כמו כן הדיקור מסייע לאיזון הורמונלי של הגוף, לפתיחת חסימות אנרגטיות, להרגעה, ועוד.

יתרונו הגדול של הדיקור הסיני, בהשוואה לטיפולים הקונבנציונליים בחרדות, הוא שבניגוד לטיפול התרופתי לדיקור אין תוצאות לוואי, והוא אינו יוצר תלות. בנוסף, דיקור סיני לחרדה מטפל בשורש הבעיה ולא רק בתופעות הלוואי. "על הדרך" הוא מסייע להעלמת סימפטומים שונים של החרדה – כאבי ראש, דפיקות לב, קשיי נשימה, סחרחורות ועוד, ובכך משפר את איכות החיים הכללית.

כבר לאחר טיפול-שניים ניתן לראות ירידה משמעותית בתדירות התקפי החרדה ובעוצמתם.

כיצד מתבצע הטיפול בדיקור סיני לחרדה?

הדיקור, בעזרת מחטים דקיקות וסטריליות, נעשה בנקודות שונות לאורך המרידיאנים – ברגליים, בגב, בפנים, בידיים – בהתאם לבעיות הספציפיות של כל מטופל, במטרה להשיג את ההשפעה הטובה והמהירה ביותר. מספר הטיפולים משתנה ממטופל למטופל על פי מצבו הבריאותי ובעיותיו המסוימות. משך הטיפול: 30-20 דקות.

דיקור סיני לחרדה

צמחי מרפא

צמחים אלה מהווים תחליף מעולה לתרופות הקונבנציונליות והם בעלי השפעה מוכחת מאז שחר ההיסטוריה. צמחים מסוימים מסייעים לאיזון ההורמונלי בגוף, להרגעה ולשחרור, לחיזוק איברים שונים ולריפוי. בעידן המודרני צמחי המרפא מהווים השלמה לתרופות. במקרה של הרפואה הסינית – הם יכולים להוות השלמה לטיפול בדיקור ובתזונה.

תזונה

על פי הרפואה הסינית הלחות והחום של הגוף גורמים להאטת תהליכים ולפגיעה במערכת האנרגטית, ובהמשך לכך גורמים לבעיות הגופניות והמנטליות. לפיכך יש להיעזר בתזונה של מזונות שאינם מעוררי לחות וחום. בין המזונות שמעוררים לחות וחום: קפה, סוכר, אלכוהול, אוכל שומני לסוגיו. לאלה אפשר להוסיף פרוביוטיקה.

למי מומלץ לעבור טיפול בדיקור סיני?

טיפולי דיקור סיני לחרדה מתאימים למגוון רחב של בעיות גופניות ונפשיות, ביניהן חרדה, מתח ולחץ נפשי; כאבי ראש ומיגרנות; לחץ דם גבוה; נדודי שינה והרטבת לילה; עייפות כרונית; בעיות שלד; כאבי גב וצוואר; בעיות שרירים; בעיות במערכת העיכול; סוכרת; מחלות עור לסוגיהן (כולל אלרגיות); אסטמה; צינון (שיעול, נזלת); דלקות אוזניים; ברונכיטיס; בעיות קשב וריכוז; בעיות  פוריות (של הגבר והאישה); תסמונת קדם-וסתית; מחלות פנימיות; ועוד.

היכן ניתן למצוא טיפול דיקור סיני לחרדה?

מרכז נקודת אור – מתחם ראשון מסוגו המציע חוויית טיפול שלמה והוליסטית – מעמיד מגוון רחב של טיפולי מגע וטיפולים רגשיים, ובהם דיקור סיני, טיפול בפרחי באך ובצמחי מרפא, נטורופתיה, רפואה סינית, טווינה, ועוד באמצעות צוות המטפלים והיועצים המנוסה והאמפטי שלנו. אחת ההתמחויות שלנו הוא טיפול דיקור סיני לחרדה. אז אם גם אתם רוצים להשתחרר מהחרדות שלכם במהירות ובקלות – התקשרו עוד היום ונשמח לסייע לכם: 055-9178811

מחירון טיפולים

באופן כללי טווח המחירים לטיפולי דיקור סיני לחרדה הוא ממש רחב, החל מכ- 200 ש"ח ויכול להגיע עד לכ-550 ש"ח. אבל בדרך כלל משלמים על טיפול של 60 דקות מחיר של 250 ש"ח.  

בנוסף, קחו בחשבון שלפני הטיפול מתקיימת שיחה ואבחון עם המדקר הסיני שאורכה אורכת כ 15 דקות. 

לסיכום,

דיקור סיני הוא טיפול מהיר, פשוט ויעיל להורדת מפלס החרדה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בטיפול משלים ולכן מומלץ לבצע במקביל לטיפול בדיקור פעילות גופנית סדירה או כל פעילות אחרת שאתם אוהבים ועושה לכם טוב בנשמה כגון: יוגה, מדיטציה, אפייה, בישול, ציור ועוד.

היו הראשונים להתעדכן.. הירשמו עכשיו

היו הראשונים להתעדכן.. הירשמו עכשיו

עוד טיפולים במרכז נקודת האור

רפואה משלימה - נקודת האור

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

רפואה משלימה רחובות, פסיכותרפיה רחובות, טיפולים רגשיים רחובות, nlp רחובות, טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה, ייעוץ זוגי נס ציונה רחובות, גישור רחובות, ייעוץ קריירה רחובות, דיקור סיני רחובות, רפלקסולוגיה רחובות, טווינה רחובות, שיאצו רחובות, רייקי רחובות, נטורופתיה רחובות, פרחי באך רחובות, ריברסינג רחובות, דיקור קוסמטי רחובות, עיסויים ברחובות, עיסוי שוודי רחובות, עיסויי בהיריון רחובות, עיסוי רפואי רחובות, עיסוי רקמות רחובות,דיאטנית רחובותתנועה ויציבה רחובות, פלדנקרייז רחובות, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן רחובות,רפואה משלימהייעוץ קריירה, ייעוץ תעסוקתי, קליניקה להשכרה,  טווינה, שיאצוריברסינג, דיקור קוסמטי, עיסוי שוודיעיסויי בהיריון, תנועה ויציבה.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.