טיפול דיאדי: המדריך המלא

טיפול דיאדי מיועד לילדים צעירים ומתבצע בפורמט של מפגשים משותפים בין ההורה, הילד והמטפל. הטיפול מבוסס על ההנחה כי יחסים חיוביים של הילד עם הוריו הם הבסיס להתפתחות רגשית תקינה, לדימוי עצמי חיובי ולתפקוד תקין . הטיפול הדיאדי מאפשר נקודת מבט משותפת הן של המטפל והן של ההורה על הקשיים המלווים את הילד. זאת תוך התבוננות וחשיבה על הילד ועל מערכות היחסים המשותפות שלו עם הוריו, עם מבוגרים אחרים ואף עם בני גילו. זהו תהליך טיפולי המחולל שינוי במערכת היחסים ביניהם. מהן מטרות הטיפול הדיאדי ובאילו מצבים הוא מומלץ? אתם מזומנים לקרוא על כך כעת.  

עקרונות הטיפול הדיאדי

העיקרון הראשון של טיפול דיאדי הוא שהטיפול מתקיים באמצעות שיחות ומשחק עם הילד שמטרתם להבין אספקטים שונים בעולמו של הילד. כל האינטראקציות והשיחות במהלך הטיפול נועדו להעניק לילד תחושת ביטחון במערכת היחסים שלו עם הוריו. לכן המטפל מפגין אמפתיה, עניין וסקרנות ונותן לילד להרגיש בטוח וחופשי.

העיקרון השני קובע כי טיפול דיאדי דורש עבודה משותפת של הילד עם הוריו ועם המטפל, כדי לחוות מערכת יחסים בריאה מבחינה רגשית. בני המשפחה מסגלים דפוסי תקשורת והתנהגות שהם נכונים עבורם ועבור הילד והתוצאה היא ירידה בדפוסי התנהגות קשים בין בני הבית.

איך מתנהלים מפגשי הטיפול הדיאדי?

המפגשים, כאמור, הם משולש שצלעותיו הם ההורה, הילד והמטפל. לצידם יש גם מפגשים של הדרכת ההורים, ללא הילד.

המפגשים המשותפים של ההורים עם הילד מתרחשים תוך כדי משחק. משחק עבור ילדים הוא כמו שפה, דרכו הם מתבטאים ולומדים על מצבים שונים במציאות, שימוש ברגשות, פתרון בעיות ועוד.

דרך המשחק אתו מנסים להבין, המטפל וההורים, את עולמו הפנימי של הילד. מה עוזר לו, מה מפעיל אותו ומה פוגע בתפקודו. מזהים דפוסי תקשורת שאינם יעילים ומוצאים את הדרך לאינטראקציה חיובית בין ההורים לבין הילד, שתסייע לו בסופו של דבר.

בעזרת המטפל יכול ההורה לראות בזמן אמת את דפוס האינטראקציה שלו עם הילד, להבין טוב יותר את צרכיו ואת עולמו הפנימי וכיצד ליצור עימו דרכי תקשורת יעילות ומותאמות. כך לומדים ההורים והילד צורות חדשות לשותפות רגשית.

באילו מצבים מתאים טיפול דיאדי?

  • הפרעות אכילה בגיל הרך.
  • הפרעות שינה אצל ילדים.
  • קשיים בוויסות הרגשי.
  • קושי עם גבולות והתפרצויות.
  • תלות מופרזת, חרדת נטישה וקושי להיפרד.
  • התמודדות עם מצבי טראומה ומשבר.
  • קשיים בקשר אישי ובתקשורת.
  • הפרעות ושינויים קיצוניים במצבי הרוח.
  • קשיים התפתחותיים שונים כגון הפרעת קשב וריכוז, קשיי למידה ועוד.
  • פערים בין תחומי התפתחות שונים.

 

טיפול דיאדי

בעיקרון טיפול דיאדי נועד לשפר את מערך היחסים בין ההורה לילד. הוא מתאים להורים שחשים שיש בינם לבין ילדם ריחוק, קושי לקבל, חוסר הבנה או רגשות שליליים מוגברים שבאים לידי ביטוי לרוב בהתנהגויות שצוינו למעלה. הטיפול מתאים להורים לפעוטות ולילדים צעירים עד גילאי 7-8 בערך.

כאשר מרגישים שהכל הולך קשה, עם הרבה בכי וצעקות ולא מבינים מדוע, כשחווים תסכולים רבים ולא יודעים מה לעשות כדי שהילד יירגע, או כשחשים דאגה או חוסר אונים, זה הזמן לבוא לטיפול דיאדי. צרו קשר עם נקודת האור, המרכז הרב תחומי לטיפולים, וקבעו פגישה. במרכז תקבלו ייעוץ והכוונה מצוות מטפלים מומחים, מקצועיים ומנוסים. הטיפול יסייע למוסס קשיים תקשורתיים ומרדנות, קושי לשים ולקבל גבולות ושיקום הסמכות ההורית תוך הקשבה והיענות לצרכי הילד. אל תעברו את הקשיים לבד, בעזרת מפגשים אפקטיביים תיראו את השיפור בתוך זמן קצר.

עוד טיפולים במרכז נקודת האור

רפואה משלימה - נקודת האור

הטיפולים במרכז לטיפולים רגשיים וייעוץ בנקודת האור

רפואה משלימה רחובות, פסיכותרפיה רחובות, טיפולים רגשיים רחובות, nlp רחובות, טיפול רגשי לילדים ברחובות – נס ציונה, ייעוץ זוגי נס ציונה רחובות, גישור רחובות, ייעוץ קריירה רחובות, דיקור סיני רחובות, רפלקסולוגיה רחובות, טווינה רחובות, שיאצו רחובות, רייקי רחובות, נטורופתיה רחובות, פרחי באך רחובות, ריברסינג רחובות, דיקור קוסמטי רחובות, עיסויים ברחובות, עיסוי שוודי רחובות, עיסויי בהיריון רחובות, עיסוי רפואי רחובות, עיסוי רקמות רחובות,דיאטנית רחובותתנועה ויציבה רחובות, פלדנקרייז רחובות, פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן רחובות,רפואה משלימהייעוץ קריירה, ייעוץ תעסוקתי, קליניקה להשכרה,  טווינה, שיאצוריברסינג, דיקור קוסמטי, עיסוי שוודיעיסויי בהיריון, תנועה ויציבה.

אנו רואים את חווית המטופל כערך עליון. נקודת האור עובדת בשיתוף עם מספר רב של מטפלים עצמאים במטרה להתאים למטופל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, תוך הקפדה על התאמת מעטפת טיפולית אישית לבעיה הרפואית שלך.