טיפים לשיפור מצב הרוח לילדים באמצעות ה NLP

התפרצות נגיף הקורונה הובילה לשינויים משמעותיים בשגרת חיינו. תקופה מאתגרת שעלולה לגרום לתחושות של חוסר ודאות ובלבול. ואף עשויה להגביר תחושות של לחץ ,פחד, מתח, ואף חרדה.

אז בימים שאנו מוצפים באמצעי תקשורת השונים במידע ובתכנים רבים נהדהד לתוכנו להאמין בעצמינו ונחזק את תחושת המסוגלות , הרי יש בתוכנו תעצומות נפש שהוכיחו את עצמם עבורנו בעבר..

אז איך נרגעים , משפרים את מצב הרוח ויוצאים מחוזקים מהתקופה הזו ?

  1. מיקוד חיובי – הפחיתו את צריכת החדשות , התמקדו במידע על דרכי התמודדות , חיזוק נפשי , הרגעה והעצמה אישית . הרשתות גם מלאות במידע שיכול למלא ולחזק אתכם.
  2. לגלות את עצמכם – זה הזמן לתת לכישורים וליכולות שלכם לפרוץ החוצה  אולי לטפח תחביבים שנדחקו הצידה או להיחשף למשהו חדש או כל דבר אחר שעושה לכם טוב ומעצים את האנרגיה שלכם.
  3. כתיבה – כדי לשמור על הגוף והנפש מאוזנים , כדאי לפרוק החוצה , הדף סופג הכל . קחו לכם מחברת ועט והתחילו לשחרר על הדף את כל מה שרוצה להשתחרר מכם , את כל מה שמתחולל בפנים. אחרי שתעשו זאת תרגישו הרבה יותר משוחררים ורגועים.
  4. דמיון מודרך – השימוש בדימויים הם שפתו של תת המודע שלנו , ההדמיה עוקפת את השכל המודע כדי לגרום לנו לשינויים עמוקים ורגיעה , אפשרו לעצמיכם להאזין לדמיונות מודרכים לחיזוק המערכת החיסונית , לחרדה או לכל דמיון מודרך אחר בהתאם למה שאתם מרגישים 

טיפים להרגעת חרדה או רגש קשה אחר :

1. לשחרר את הרגשות –

חשוב שתזכרו שכל הרגשות טבעיים והחשוב יותר הוא לתת להן מקום ,

אם יש רגש קשה שאתם חווים אפשרו לכם רגע של התבוננות פנימית ,

בדקו מה אתם מרגישים , בשיח פנימי שאלו את עצמכם שאלות וספקו לעצמכם את התשובות   ( כתבו על דף ).

מה אתם צריכים ללמוד על הרגש הזה בחייכם ? אולי ללמוד משהו על הכוחות והאישיות שלכם? אולי לשחרר משהו ולהתחבר למשהו אחר ? אולי ללמוד לפרש אחרת ? או כל דבר אחר שעולה לכם .חשוב שהתובנות תהיינה חיוביות ושלמדתם על החוזק הטמון בכם .אתם תופתעו לגלות כמה מהר הרגש הקשה השתחרר .

2. שינוי שמתחיל בדמיון –

אם יש לכם תמונה בראש שמטרידה אתכם ( אם זה סרט הקפיאו ממנו תמונה ברגע הלא נעים , עבר הווה או עתיד ) , עצמו עיניים והפכו את התמונה לשחור לבן .כעת דמיינו תמונה קטנה וצבעונית שלכם מחייכם  רגע שהרגשתם ממש טוב , מצב שאהבתם להיות בו .כעת התחילו להגדיל אותה יותר ויותר עד שתכסה את התמונה הקודמת והופ התמונות התחלפו , כעת התמונה הצבעונית היא זו שאתם רואים .חיזרו על החלפת התמונות מספר פעמים כך שאתם מקטינים ומגדילים את התמונה הצבעונית שאתם אוהבים. בסוף תגלו שתמונת השחור לבן נעלמה ומצב הרוח השתפר.

התודעה שלנו היא כמו אדמה פורה ומה שנזרע לתוכה ,זה מה שיצמח בה …

הזינו את עצמכם בדברים שיעשו לכם טוב וירימו את האנרגיה שלכם.

 

עינת חרבי – "דמיון חופשי"

מטפלת רגשית בשיטת   NLP ב"נקודת האור" בנס ציונה

 

דילוג לתוכן