ליאת שוורץ

רפואה סינית

היי, אני ליאת שוורץ, מטפלת ברפואה סינית.
הטיפול ברפואה הסינית כולל בתוכו דיקור, טווינה (טיפול במגע), צמחי מרפא, כוסות רוח, שונישין (טיפול בתינוקות) וייעוץ לתזונה סינית ואורח חיים בריא.

את הרפואה הסינית אני מכירה היטב מהבית, אמי תמיד נעזרה ברפואה הטבעית, המשלימה, לפני התרופות המערביות. וזה היה נראה לי רגיל לחלוטין ללכת לטיפול סיני כדי לטפל באיזו בעיה שיש לי. אך היום אני מבינה שזה לא היה מה שכולם עשו. אפילו זכורה לי סיטואציה שבה כאבה לי האוזן כשהייתי בבי״ס, ואמי אספה אותי מביה״ס והחלטנו שניסע לרופא.
בדרך לשם היא שמה לי מחטים כדי שיקלו על הכאבים בינתיים, וכשהגעתי לרופא לא היה לו מה לאבחן כי כבר לא כאב לי. וכך הבנתי בצורה כל כך מוחשית ופשוטה שהרפואה הסינית פשוט עובדת!.

הרפואה הסינית מתבוננת על האדם ועל אורח חייו ומאבחנת לא רק את הסימפטומים שאיתם הגענו לטיפול, אלא את שורש הבעיה
המטרה היא לשמור על גופנו באיזון.
גם במהלך היומיום העמוס שלנו.
כשאנחנו חווים המון סטרס, ניזונים מתזונה חסרה, לא פעילים ספורטיבית … לצערנו אנחנו ממש מזיקים לעצמו, פיזית ונפשית, ויוצרים לגוף שלל בעיות ומחלות.

בתוך מרוץ החיים, הגוף מסמן לנו לקחת פסק זמן, ולעשות מהלך כדי לטפל בעצמנו. לפני שנקבל אותות אזהרה מהגוף כמו כאבים ומחלות. עלינו לקחת אחריות על עצמנו ולעשות את הצעד הראשון, כדי לחזור לבריאות שלמה. וכאן הרפואה הסינית נכנסת לתמונה!

אז מה עושים בטיפול?
בטיפולים איתי, קודם כל אני מתשאלת על כלל האיברים בגוף. בודקת איך הגוף פועל באופן יומיומי, איפה יש נקודות תורפה ומקומות חלשים בתפקוד שלהם.
במפגש הראשון התשאול הוא יותר מעמיק ומקיף, על מנת להגיע אל אבחנת שורש הבעיה.
לאחר מכן, אני ניגשת לראות את הלשון שלכם ובודקת את הדופק. שני אלה הם כלים נוספים שיראו לי תמונה ברורה יותר של המצב הפיזי והנפשי שמתחולל בתוך הגוף.
ולאחר כל זאת, אתן את האבחנה המתאימה ואת העיקרון הטיפולי שעל פיו אטפל, ונתחיל בטיפול.

ומה לגבי התזונה?
בטיפולים אני מייעצת לתזונה נכונה על פי הרפואה הסינית, ומתאימה אותה אישית לכל אחד לפי האבחנה הסופית. אני מייעצת ומסבירה על כללי התזונה הסינית שיעזרו לגוף לחזק את האנרגיה, לסלק לחות או ליחה ולקרר או לחמם לפי הצורך.
בנוסף, אני בודקת וממליצה על סוגים שונים של פעילויות ספורטיביות שיעזרו לגוף להתחזק ולהתאזן, לפי היכולות של כל אחד.

במה ניתן לטפל?
במגוון רחב של בעיות כגון:
◦ כאבים אורטופדיים (כאבי גב, צוואר, ברכיים ועוד).
◦ כתף קפואה, סינדרום התעלה הקרפלית, טניס אלבו, דורבן ברגל, כאבי אוזניים, דלקות גרון ועוד..
◦ כאבי ראש, נשירת שיער.
◦ בעיות נשימה, התקררויות רבות, מערכת חיסונית חלשה.
◦ כאבי ראש, לחץ דם גבוה, סכרת, השמנה.
◦ בעיות עיכול שונות (מעי רגיז, עצירות, כאבי בטן, גזים ועוד).
◦ בעיות שינה, בעיות של בלוטת התריס.
◦ בעיות גניקולוגיות אצל נשים ומתבגרות בכל שלבי חייהן, כגון:
כאבי מחזור PMS, כאבי גב תחתון, בריחת שתן, דלקות שתן חוזרות, פטריות. מחזור לא סדיר, אמנוריאה, אנדומטריוזיס. חוסר איזון הורמונלי, שחלות פוליציסטיות, ציסטות ברחם, גלי חום, גיל המעבר, קושי להיכנס להריון.
◦ טיפולים בזמן הריון, כמו-
בחילות בהריון, בצקות ברגליים, הפלות, כאבי אגן, היפוך עובר, זירוז לידה, בעיות בהנקה, דיכאון אחרי לידה, עייפות כרונית, אנמיה, סימפליוזיס.

חלק נוסף בתוך התחום הטיפולי שלי כמטפלת ברפואה הסינית הינו טיפול בתינוקות ופעוטות בעזרת שיטת שונישין (דיקור יפני ללא מחטים), ו/או בדיקור סיני.
אני מסייעת בבעיות אצל תינוקות וילדים בתחילת חייהם וכאלה שממש רק נולדו.
ניתן לטפל ב:
דלקות אוזניים חוזרות, דלקות גרון, מערכת חיסונית חלשה, התקררויות מרובות, שיעול, נזלת, חום, בעיות במערכת העיכול (ריפלוקס, פליטות מרובות, גזים), בעיות נשימה, עור ועוד.

שיהיה לכולנו בריאות שלמה!

ליאת שוורץ - מטפלת ברפואה סינית

צרו קשר לשיחת ייעוץ חינם

תעודות הסמכה

דילוג לתוכן