הליך גישור- כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות, אחת האפשרויות המקובלות למציאת פתרונות לסכסוכים או אי הסכמות בין בני זוג,  היא בדרך הגישור.

הגישור הינו הליך בו ניתנת תשומת לב שווה לשני הצדדים, אין צד מנצח או צד מפסיד, אין צד שצודק יותר או פחות, אלא שני הצדדים מגיעים לתהליך גישור מתוך רצון חופשי ובחירה חופשית לפתור וליישב את המחלוקת.

 מהו גישור?

גישור הוא כלי ליישוב סכסוכים באמצעותו מסדירים קונפליקט באמצעות צד שלישי המתווה דרך של הידברות, יצירת הסכמות וגיבוש פתרון לטווח ארוך. התהליך מתרחש באווירה רגועה ונעימה המאפשרת לכם להיפרד מהקונפליקט מתוך ההבנה כי היחסים ביניכם נמשכים בשל העובדה כי יש לכם משפחה משותפת, ערוצי התקשורת בניכם פתוחים וחשובים לכם וכי חשוב לכם לצמצם את העומס והמתיחות האישית שלכם כתוצאה מהקונפליקט.

 מתי לבחור בגישור?

להליך גישור ישנם יתרונות אין ספור כאשר מדובר בענייני משפחה. במידה ואתם מוכנים לכך, הגעה להסכם על ידי גישור בו אתם המחליטים על המשך התנהלות המשפחה שלכם הינה עדיפה משמעותית על ניסיון לקבל פתרון מהערכאות המשפטיות. הליך הגישור הינו קצר, חסכוני, ענייני, ומתחשב בכל האינטרסים והרצונות שלכם ושל בני המשפחה.

למי זה מתאים?

התהליך מיועד לבני זוג ומשפחות הנמצאים במשבר זוגי, וקשה להם לתקשר בינם לבין עצמם, ולצאת מהמבוי הסתום שבו הם נמצאים.

מטרת הגישור היא לעזור בכל הקשור ליצירת תקשורת בין בני הזוג, לגשר בין הצדדים כדי שיוכלו להמשיך את חייהם המשותפים יחדיו, או לחילופין על מנת שיגיעו להסכם גירושין מקובל עליהם, שניתן יהיה לאשרו בבית המשפט, ויוכלו להיפרד באופן מכובד. 

במרכז נקודת האור בנס ציונה ,מתרחש הליך הגישור בליווי צוות מגשרים מקצועי ומנוסה, אשר מאפשר להגיע להסכמות משותפות על בסיס הקשבה, איתור צרכים ומציאת המכנה המשותף, תוך שמירה על פרטיות ודיסקרטיות. צוות המרכז מורכב ממטפלים ומאנשי מקצוע בעלי ניסיון.

אלו תועלות נוכל להפיק מהגישור?

  1. אורך תהליך הגישור קצר משמעותית מאורך משפט.
  2. קבלת החלטות משותפת כמשפחה.
  3. קבלת פתרונות שאינם שיפוטיים אלא יצירתיים ומותאמים לבני הזוג
  4. הגישור מאפשר את מיקוד הסכסוך לפערים בינכם ללא העצמתו למקומות מיותרים או מוסכמים.
  5. כל צד מקבל את הבמה בהליך הגישור להביע את רצונותיו ודעותיו.

 

כיצד נבחר נכון מגשרים?

הגישור הזוגי מתבצע על ידי גורם מוסמך העוסק גם בטיפול זוגי, ועוזר לבני הזוג  להיפרד ללא כעס. המגשר הזוגי הוא גורם אובייקטיבי , צד שלישי, שנמצא מחוץ למחלוקות. יש לו יכולות, ניסיון, וכישורים לגרום לצדדים להגיע להחלטות ולקיים שיח בקשר לעתידם בין אם מדובר בהמשך הנישואין ובין אם מדובר בהסכם גירושין בנושאי המחלוקת שביניהם.

הדרך הטובה ביותר לבחור מגשר ולוודא שבחרתם במגשר המתאים עבורכם היא לפגוש מספר מגשרים ולבדוק את מידת ההתאמה. בתהליך בחירת המגשר אתם משפיעים משמעותית על הליך הגישור שלכם ולכן חשוב שתהיו בטוחים במגשר אותו אתם בוחרים. לאחר שתפגשו מספר מגשרים תוכלו להרגיש מיהו המגשר המתאים עבורכם ומכאן לבחור את המגשר הנכון לכם.

אנחנו מזמינים אתכם למרכז שלנו בנס ציונה, מרכז נקודת האור. במתחם הייחודי שלנו,  תוכלו להכיר מקרוב את צוות המטפלים שלנו, וכן להיעזר באנשי מקצוע מוסמכים בתחום הגישור בנס ציונה, במטרה לצאת לדרך חדשה עם בן או בת הזוג שלכם.

דילוג לתוכן