רפלקסולוגיה- כוח הריפוי שבלחיצה

על מה אנחנו חושבים למשמע "רפלקסולוגיה"?
רובנו נחשוב כמובן על כף הרגל. ואכן, הרפלקסולוגיה עוסקת בכף הרגל כמשקפת אברים שונים בגוף, אך כשיטת טיפול וריפוי הוליסטית, יש בה הרבה יותר מכך.

אם כן, מהי הרפלקסולוגיה וכיצד היא תורמת לאיזון וריפוי הגוף? ומה מייחד את מרכז הטיפולים נקודת האור?

צוות אנשי המקצוע של נקודת האור, הכין עבורכם את המאמר הנוכחי.

מהי רפלקסולוגיה?

כאמור, הרפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון מחלות ולטיפול בהן באמצעות כף הרגל. ההנחה שבבסיס השיטה הזאת גורסת שעל כף הרגל האנושית משתקפים (רפלקס = השתקפות) כל איברי הגוף – על כל תחלואיהם ופגמיהם. התבוננות בכף הרגל ונגיעה בה – כך גורסת התאוריה הרפלקסולוגית – יכולות להעשיר את האינפורמציה שמקבל המטפל בנוגע למצבו הגופני והנפשי של המטופל.

הרפלקסולוגיה בראי הרפואה המשלימה

הרפלקסולוגיה, כמו מרבית שיטות הרפואה המשלימה, רואה חולי כחוסר איזון אנרגטי ואילו בריאות שלמה כאיזון אנרגטי. איזון מלא יבוא לביטוי בבריאות וחיוניות תמידית. על מנת להגיע לאיזון אנו שואפים לאזן בין 3 חלקים : גוף, נפש ורוח. נקודת המוצא של הרפלקסולוגיה הינה שרוב הבעיות הפיזיות מקורן מהיבט הנפשי.

כיצד זה עובד ולמי זה מתאים?

כמעט לכולם. הטיפול הרפלקסולוגי הוא נעים ומרגיע ולכן מתאים לרוב האנשים, החל מתינוקות ועד לקשישים. "המטופל שוכב בזמן הטיפול, נרגע ולעיתים אף נרדם תוך כדי כך. תחילה מבוצע איזון גופני כללי באמצעות כף הרגל, ובהמשך ניתן דגש לאזורים בכף הרגל אשר מייצגים את האיברים שבהם התגלו הבעיות שבגללן ביקש המטופל עזרה. המטפל יבדוק באמצעות מישוש והנעה של כף הרגל היכן יש חסימות והפרעות בתפקוד הגופני והנפשי של המטופל. האבחון הרפואי בשילוב עם התשאול נותן למטפל את המידע כיצד והיכן למקד את הטיפול. הטיפול יכלול לחיצות, עיסוי ומתיחות קלות של כפות הרגלים, שבאמצעותם גורמים לתגובה עצבית ואנרגטית בכל הגוף שמעוררת תהליכי ריפוי טבעיים.

כמו בכל מסגרת טיפולית, ניתן במפגשים החוזרים לדייק ולהעמיק את האפקט הרצוי. טכניקות המגע מגוונות – החל מעיסוי עדין וכלה בלחיצות אינטנסיביות. בהתאם למרגש ולצורך.

מתי מומלץ להיעזר ברפלקסולוגיה?

באמצעות הרפלקסולוגיה ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות ושל מצבים נפשיים. בקליניקה של נקודת האור בנס ציונה ורחובות, אנחנו מטפלים בשלל מצבים כגון:

  1. מתח ולחץ הבאים לידי ביטוי באופנים שונים כדוגמת: שרירים תפוסים, חוסר שינה, קוצר נשימה, פעימות לב מואצות, כאבי ראש, ירידת ריכוז.
  2. שינויים רגשיים ונפשיים. 
  3. כאב –מיגרנה, כאבי שרירים ופרקים וכדומה.
  4. תסמונות הקשורות למערכת העיכול כדוגמת: כאבי בטן, שלשולים, עצירות, צרבות, גזים ועיכול לא תקין.
  5. עייפות, חוסר אנרגיה, תשישות.
  6. הפרעות אשר קשורות לפעילות הורמונלית, כולל אי סדירות וכאבים הקשורים למחזור החודשי או בעיות בבלוטת התריס.

המטפלים במרכז נקודת האור

שוק המטפלים בישראל הוא שוק חופשי, ולא תמיד ניתן לדעת שהמטפלים שבחרתם יהיו בוגרי בתי ספר מתקדמים לרפואה משלימה ומקצועיים בתחומם.
מה שמייחד את המטפלים במרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות הוא שכולם, ללא יוצא מן הכלל, בעלי תעודות הסמכה מקצועיות, ונבחרו בקפידה על מנת להעניק ללקוחותינו את השירות הטוב ביותר.

טיפול רפלקסולוגי לחיים בריאים יותר

המרכז שלנו, מרכז נקודת האור, הינו מתחם ראשון מסוגו בישראל, המציע חווית טיפול שלמה והוליסטית, הן ברובד הרגשי והן ברובד הגופני. המרכז הוקם מתוך אמונה ושליחות כי הגוף והנפש שלובים זה בזה ומתחם טיפולי אחד המאגד טיפולי מגע וטיפולים רגשיים  יוביל את המטופל לחיים בריאים ומאושרים יותר.
במרכז בנס ציונה ורחובות פועלים מגוון מטפלים עצמאיים ומנוסים בתחום הרפלקסולוגיה המתמחים בטיפולי מגע ונפש ומתאימים לכל מטופל את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

דילוג לתוכן