טל קולפניצקי אספריל

מטפלת רגשית

שמי טל קולפניצקי אספריל, מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה M.A  ומטפלת בגישת ה- B.O.T  Birth Oreinted Thinking – תקשורת בשדה הלידה.

אני מטפלת בילדים ומתבגרים ומלווה את הטיפול עם הדרכות הורים ורואה בהן ערך הכרחי להצלחת הטיפול בילד. בנוסף, אני מטפלת בנשים בכל נושאי הלידה, פריון, הכנה ללידה, עיבוד לידה, עיבוד לידות שקטות וקבוצות לנשים לאחר לידה בהן ניתן להכיר אחת את השנייה, לפרוק, לשחרר, לצחוק ולהתחבר. כמו כן אני מטפלת במבוגרים ואף בגיל השלישי לרבות אנשים עם דימנציות למיניהן.

בפסיכודרמה אני משתמשת בכלים שונים כדי להבין לעומק את נפשו של המטופל, ומאפשרת לו להבין סיטואציות, דמויות משמעותיות בחייו, מחשבות, פחדים ורצונות.

הפסיכודרמה היא כלי עוצמתי, שמשתמשת בטכניקות דוגמת חילופי תפקידים, כפיל, הכיסא הריק, עבודה עם תמונות שונות מההווה והעבר ועוד.  

טכניקות אלה מביאות את המטופל להבין טוב יותר את עצמו ואת האחרים בחייו, ובאמצעות כך להגיע לריפוי.

הפסיכודרמה יעילה בטיפול הנושאים הבאים: קשיים במערכות יחסים בין אישיות, דיכאון, חרדה, התמודדות עם מצבי לחץ, דימוי וביטחון עצמי נמוכים, קשיים חברתיים, טיפול בטראומה, הפרעות אכילה, הפרעות התנהגות, ילדים עם לקויות למידה, בעיות התמכרות, בלבול הזהות המינית, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או מקשר זוגי לא מספק ועוד.

כאשר אני עובדת עם ילדים בגיל הרך (בני 3-10) עיקר העבודה היא במשחק. הילד משחק, ודרך המשחק עולים תכנים מעולמו הפנימי. הילדים מדברים בשפה של המשחק – כך הם מתקשרים.   

הכוחות המרפאים במשחק:

ביטוי עצמי, גישה אל תת-המודע, שחרור רגשות מודחקים כמו טראומות, שחרור לחצים ורגשות חיוביים, סובלימציה- תיעול דחפים לא מקובלים לפעילות חליפית, התקשרות ובניית יחסים. אז אם תהיתם לעצמכם, "הם רק משחקים" מקווה שהצלחתי להדגיש כמה דברים קסומים יש בתוך החלל המשחקי.

טיפול בשבילי הוא אדם שמגיע עם רצון לשינוי ולצמיחה או משבר או חוויה לא פתורה, אני שם כדי להקשיב להבעותיו, לשפת גופו, לקצב נשימותיו וכן גם למילותיו, אני מהדהדת, משקפת, שואלת שאלות מכוונות, מבקשת שיתרכז במה שקורה לרגשותיו, לתחושות גופו ולעולמו הפנימי. כל זאת עם המון אהבה, חמלה, הכלה, אמפתיה, סקרנות וסבלנות. יחד אנחנו יוצרים קשר וגם דרכו אנחנו מבינים דפוסים שונים בחייו ומנסים לשנות אם הם לא משרתים אותו יותר.  

מטפלת רגשית - טל קולפניצקי

צרו קשר לשיחת ייעוץ חינם

תעודות הסמכה

דילוג לתוכן