ייעוץ דיאטטי בגישת Non Diet

רוב הציבור מעוניין לשמור על משקלו הנכון לאור החשיבות הבריאותית של נושא זה. הם קוראים מאמרים ושומעים פרטים רבים מתוך מחקרים שונים הנערכים בארץ ובעולם. אך תיאוריה לחוד ומעשים לחוד ולחלק גדול מהאוכלוסייה די קשה לשמור על משקל מאוזן ולא להעלות קילוגרמים מיותרים.

שיטת הטיפול NON DIET

שיטת הטיפול NON DIET  היא אסכולה חדשנית אשר מיושמת כבר כמה שנים בהצלחה בקליניקה נקודת האור אשר משרתת את תושבי הערים נס ציונה ורחובות והיישובים סביבן.

הבסיס לכך הוא ההבנה על אורח החיים הנכון והמומלץ היא פרטנית ונוגעת לכל אדם באופן אישי. נתיב שהוא נכון לאדם אחד, אינו מתאים כלל לאדם אחר ולכן לא יוביל לתוצאות הרצויות.

השיטה דוגלת בחשיבה שאין להציב למטופל דפוסי התנהלות, לקבע עבורו את התפריט היומי או השבועי שלו, אלא ליצור מעטפת אשר מסייעת לו להתנהל נכון בנושא התזונה. וזאת תוך התאמה מיטבית להעדפותיו הקולינריות, למצבו הבריאותי. כמו כן בהתאם לאורח חייו הכולל את סדר היום שלו והאפשרויות השונות לשילוב מנות המזון המזינות, בשעות שהוא לא בנסיעות או בישיבות ותוך התחשבות גם במצבו הגופני אשר כולל את רמת הכושר שלו, סוג אימוני הספורט שהוא מבצע ורמת התדירות שלהם.

הנקודות המרכזיות ביישום של שיטה זו

כדי למצוא את שביל הזהב, מבצעים יועצי הדיאטה אבחון ראשוני לכל מטופל אשר מגיע לקליניקה. אבחון זה כולל פגישה אישית כדי להכיר את האדם וליצור אינטראקציה אישית, דבר שהוא חשוב מאד להמשך הקשר. בנוסף לכך תיאום ציפיות, בחינה מדוקדקת של תוצאות בדיקות הדם ומחלות הרקע כדי להתאים תפריט דיאטה אופטימלי עבור הלקוח.

הפגישה הראשונית אורכת כשעה וחצי ובמהלכה מקבל המטופל את מלוא המידע על דרך פעולה זו ואופן ההתאמה שלה עבורו. כמו כן נקבעת תוכנית העבודה אשר כוללת את דפוסי ההתנהלות ואת מועדי הפגישות השבועיות אשר יהיו באורך של כשעה.

הקליניקה מטפלת הן בגברים והן בנשים ולכל אחד מהמגדרים הללו מותאמת תזונה ייעודית, תפריט דיאטה לנשים הוא שונה מהתפריט לגברים לאור השוני במבנה הפיזי והפנימי והצורך השונה של כל אחד מהמינים.

כיצד מתבצע הטיפול בפועל

מדובר בהליך מעניין ומרתק אשר דרך הגישה הייחודית והנעימה והמובנת שלו, סוחף את המטופלים להירתם לנושא זה ולבצע את המטלות השונות. להבדיל משיטות אחרות, כאן מבצעים סיעור מוחות משותף של הדיאטנית והמטופל כדי לקבוע יחד תפריט דיאטה שיהיה ההולם ביותר עבורו.

קביעת התפריט נעשית עלי ידי מכלול של המידע כמו לאילו מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה זקוק המטופל בהתאם למצבו הבריאותי, מהן הכמויות שכדאי שיאכל, לימוד טכניקות לאכילה על פי זמני האכילה המומלצים וביצוע בפועל של האיזון הקולינרי בהתאם לנקודות השובע, כדי לא להיגרר לאכילה רגשית או לאכילת כמויות מופרזות ללא צורך.

שיטת העבודה המשותפת בנויה מכמה רבדים ובכל מפגש עולים שלב נוסף וזאת כדי לא ליצור בלבול של נתונים רבים, בתחילת הדרך.

ההתנהלות היום יומית בכל הקשור למזון נרשמת ביומן אכילה. עצם העובדה שעל המטופל לרשום מה אכל ומתי אכל, מכניסה אותו לסדר קבוע והדברים נראים אחרת וכך הם קלים הרבה יתר לביצוע.

 הערך המוסף של שיטת NON DIET

המתודה יוצאת הדופן אשר מתווה דרך פעולה ייחודית יוצרת את השינוי בחשיבה ועקב כך קל הרבה יותר לכל מטופל לבצע דיאטה דלת פחמימות או תפריט דיאטה לנשים . המודעות העצמית עולה באופן ניכר והוא יכול להבחין בין בסיס החשיבה התזונתית שהוא מחויב המציאות, לבין מאכלים אשר אפשר לדלג עליהם והיקף אכילה אשר אין בו צורך וזאת תוך חשיבה נאורה ולא מתוך אכילה רגשית.

היתרון הגדול של השינוי התזונתי הוא שעם הזמן המטופל נכנס לעניינים, הוא מבין בעצמו איך להתנהל ואיך לשלוט בדחף וברצון לאכילה של מאכלים, אשר אינם כלולים בתפריט שלו.

הקליניקה ממוקמת בנס ציונה והיא משרתת את תושבי נס ציונה רחובות והערים הסמוכות.

למידע נוסף אודות הגישה של נון דיאט מוזמנים לקרוא כאן

https://www.nekudathaor.co.il/clinical-dietitian/

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן