NLP לייצר את השינוי בעצמנו

מרגישים כי הגיע הזמן לשינוי?

אם אתם חשים לכודים בדפוס חוזר של בעיה, לא מצליחים לייצר שינוי וחוזרים על דפוסי התנהגות בעייתיים שוב ושוב, אנחנו רוצים להזמינכם לעולם הקסום של טיפולי ה NLP  .

טיפולי NLP המתקיימים במרכז נקודת האור בבנס ציונה, יסייעו לכם בשינוי הרגלים, בטיפול בבעיות גופניות ונפשיות ושיפור מערכות יחסים. 

מהו NLP ?

NLP , הנם ראשי התיבות של ניתוב לשוני פסיכולוגי. זהו מודל תקשורתי אשר על פיו התפתחו טכניקות שונות בתחום הטיפול.  למעשה מדובר במתודולוגיה המבוססת על ההנחה שכל התנהגות היא בעלת מבנה מסוים. המבנה הזה שונה מאדם לאדם והוא ניתן ללמידה עבור תהליך השינוי.  הטכנולוגיה מלמדת ליצור קשר עם התת מודע ולהוביל שינוי ברמה העמוקה ביותר.

מהי שיטת הטיפול על פי NLP ?

מדובר בסט כלים יישומי בהתפתחות אישית ומקצועית, המאפשר לפרט לשפר את התקשורת הבינאישית שלו, ולהיפטר מרגשות שלילים, ולפרוץ מחסומים.

זוהי למעשה שיטת הנחיה אישית אשר מלמדת כל אדם להתחבר לעולמו הפנימי ולעבור מסע חוויתי. בתהליך זה המיקוד הוא ביצירת השינוי כפי שהאדם בוחר להגדירו.

באמצעות הכלים הללו ובשילוב הדימיון המודרך ניתן להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה בשיח ותרגול השיטה.

תועלות ממוקדות ויעילות לפתרון בעיות יומיומיות

הטיפול בשיטה זו מאפשר  לאדם להתחבר לעצמו ובכך לייצר תוצאות עוצמתיות ואפקטיביות. ליישמן, להטמיען ולהפוך אותן לחלק משגרת חיים טובה ושקטה. השיטה מתאימה לסוגי שינויים רבים- ככל שאדם נזקק להם או רוצה בהם, כגון: הפסקת עישון, שיפור הביטחון והדימוי העצמי, שיפור התקשורת הזוגית, קבלה עצמית, טיפול בחרדות, בדיכאון ועוד.

יתרונות השיטה

יתרונו המשמעותי של הטיפול ב  NLP טמון ביכולת שלו לאפשר לכל אדם להגיע לכדי גמישות מחשבתית ולגרום לעצמו להסתגל למצבים שונים ומכשולי חיים ביתר קלות. שיטת ה NLP בניגוד לטיפול פסיכותרפי ארוך טווח, הנה שיטת טיפול ממוקדת ויעילה  המאופיינת בעיקר בתוצאות מרשימות בעזרתו של הדמיון. התהליך מוביל את האדם בצורה חיובית לכדי שינוי מהיר ויעיל לאורך זמן, תוך כדי התמקדות בקונפליקטים ושינוי גישה.

למי מתאים הטיפול?

ה NLP מתאים כמעט לכולם מילדים ועד מבוגרים. מכיוון שהוא נותן מענה לגשת רחבה של התמודדויות. הטיפול מאפשר פתרון בעיות שונות ומגוונות כדוגמת: בעיות ילדות, דיכאון וחרדה, בעיות בריאותיות, שיפור יכולת חשיבה ומיקוד, שינוי הרגלים וקיבעונות, שיפור התנהגות ייחודו בכך שהוא אינו בהכרח מתמקד בפתרון אלא בבעיה, והתוצאות אשר מגיעים אליהם באמצעותו הנן תוצאות ארוכות טווח.

יצירת שינוי באמצעות  NLP

במרכז הטיפולים נקודת האור, נלמד יחד מגוון רחב של שיטות הרפיה אשר יסייעו לכם לתקשר עם התת מודע שלכם באופן יעיל ולרתום אותו לטובת מטרותיכם. נעשה זאת בטיפול ממוקד המאפשר ליצור שינוי בתבנית החשיבה ובדפוסי ההתנהגות של המטופל, תוך שימוש בתקשורת המילולית והלא מילולית והיחס שלו למציאות. תהליכי השינוי שתלמדו במהלך הטיפולים כוללים בין היתר: טכניקות של שינוי מחשבתי, השפעה על הדיבור הפנימי, עבודה עם דימויים, בניית דימוי עצמי חיובי, חשיפה לחרדות בדמיון ועוד.

הטיפול מסייע למטופל להכיר ביכולותיו ובפוטנציאל הקיים בתוכו. במהלך הטיפול המורכב ממספר מפגשים, מגדירים מטרה ברורה ופועלים עד להשגתה, תוך אימוץ אמונות שונות המקדמות את המטרה.

לרשות המטפלים שלנו במרכז נקודת האור עומד ארגז כלים עשיר וניסיון רב שנים, והם יסייעו לכם למצוא את הכלי המתאים לכם ביותר לשינוי המיוחל.

 

 

 

דילוג לתוכן