מירה בן אפריים

יועצת זוגית,אישית ומגשרת

שלום לכם, שמי מירה בן אפריים, יועצת זוגית,אישית ומגשרת, מרצה ומנחת סדנאות לאנשי חינוך במכון לפסיכולוגיה חיובית/המרכז לכישורי למידה.

כאישה נשואה שנים רבות (למעלה משלושים שנה), אני מכירה ומבינה היטב את המטוטלת של חיי הנישואין והזוגיות בכלל. מתוך התנסות אישית, התבוננות, חקירה ולמידה מעמיקה של עולם הזוגיות והיחסים הבין אישיים, צמחה בי התשוקה להוביל אנשים להרגיש מאושרים ומסופקים יותר בחייהם האישיים.

אני מגיעה מעשייה רבת שנים בעולם החינוך אליו אני מחוברת בנימיי נפשי. במהלך השנים, נחשפתי להשפעה העצומה של המשפחה בכלל והקשר הזוגי בפרט, על תחושת הסיפוק השלווה והאושר האישי שלנו.

לפני כחמש עשרה שנה התחלתי את לימודיי הטיפול המשפחתי, הגישור במשפחה והייעוץ הזוגי. מאז ועד היום, לא הפסקתי ללמוד ולצבור כלים רבים ומגוונים המעשירים את עולמי האישי, והמקצועי. במהלך השנים, צברתי נסיון רב בעבודה עם זוגות ויחידים:

  • נשואים "טריים"

  • זוגות שהפכו להורים ופתאום החיים משתנים ומשהו בקשר נדמה שנסדק

  • זוגות החווים תסכול, שחיקה, משבר אמון 

  • יחידים המבקשים לשנות ולשפר את חיי הזוגיות גם אם בן הזוג מסרב

  • זוגות בתהליך של פרידה המבקשים להיפרד בתהליך של גישור מכבד

המפגש איתי מאפשר להסיר את העטיפות והמגננות, ובשיח מונחה ולא שיפוטי, במלא ההכלה והרוגע, אני מובילה את היושבים מולי לראות את הפתרונות המונחים לפניהם ומבוססים על תקשורת אמיתית וכנה. אני מלאת התרגשות כל פעם מחדש למראה ה"קסם" הנרקם כאשר מוסרות הקליפות ובתהליך מורכב, לא פשוט אך בהחלט מרגש, צומחת תקשורת אחרת, מקדמת ומעצימה, המאפשרת לאנשים לצאת מהמקום התקוע, המתסכל והאומלל ולחוות הבנה, הקלה, קבלה ושינוי הן בעצמם והן אצל בן הזוג.

אני מאמינה גדולה באנשים וביכולתם לשנות, לתקן וליצור. כמי שמלווה ומנחה את התהליך תוך כדי שימוש בין היתר בשיטת האימגו (מתן כלים מעשיים וישומיים לשיפור התקשורת הזוגית), אני רואה את הדרך ומכוונת להבנה שזוגיות היא מסע רוחני ונפשי, המתחיל בתשוקה, התרגשות גדולה ומשיכה הדדית, ממשיך דרך נתיב מלא מכשולים ומהמורות ובעזרת תקשורת אמיתית המכוונת למודעות אישית וזוגית ניתן לנווט ולהגיע לקשר אינטימי ומאושר.

מירה בן אפריים יועצת זוגית ומגשרת

צרו קשר לשיחת ייעוץ חינם

תעודות הסמכה

דילוג לתוכן