ילדים הסובלים מקשיים רגשיים וחרדות – יש טיפול

כבר תקופה ממושכת שהילד שלכם לא מתנהג כרגיל.

זה מתבטא בפחד להישאר לבד או דווקא בהתבודדות והסתגרות בחדר, התקפי זעם, התפרצויות בכי, קשיי שינה, דיבור על פגיעה עצמית, הפרעות אכילה, קשיי התפתחות ועוד.

חשבתם שזה שלב התפתחותי וזה יעבור לבד, אך חלף כבר זמן וההתנהגות נמשכת.

קודם כל – זהו זאת. אתם מבינים שהילד שלכם מראה סימני מצוקה.

ניסיתם לדבר איתו, לתת מכל מה שיש לכם, אך זה לא מצליח. אתם מרגישים שלא משנה מה אתם עושים, אתם לא מצליחים להגיע לפתרון.

הבנתי, זיהיתי. הילד שלי מתנהג שלא כרגיל כבר תקופה ארוכה, מה עכשיו?

ראשית, כדאי ללמוד ולקרוא על זיהוי סימני מצוקה, דכאון וחרדות אצל ילדים, בני נוער ואפילו תינוקות.

שנית, רצוי לשתף את בן או בת הזוג, לדבר בפתיחות על הנושא ולהגיע לכמה שיותר הסכמה על הטיפול הנדרש. זוהי נקודה חשובה מאוד, מכיוון שכאשר תגיעו לטיפול, יחד עם המטפל, תקבלו הנחיות והכוונה להמשך הדרך, ושיתוף הפעולה שלכם יהווה חלק משמעותי בהצלחת הטיפול.

במידה ונקלעתם למצב שבו בן או בת הזוג לא מסכימים, עדיין חשוב ומומלץ מאוד לגשת עם הילד לקבלת עזרה, ורצוי להתייעץ עם איש מקצוע לגבי הטיפול המתאים ביותר.

בקליניקת "נקודת האור" בנס ציונה ורחובות, מתמחים היועצים בסוגי טיפול רגשי שונים לילדים, ביניהם טיפול בחרדות, פסיכותרפיה ועוד.

המפגשים נערכים כל פעם במבנה אחר,. לעיתים המפגש יכלול את שני ההורים והילד, לעיתים רק הילד עם הורה אחד בלבד וכולי, על פי הצורך.

מטרת המפגשים היא ללוות את ההורים והילד בתהליך הרגשי, לסייע בהענקת כלים להורים להתמודדות ולתמיכה בילד, ולהוביל אותם לשינוי חיובי ולהתחזקות הקשר ביניהם.

סוגי הטיפולים בקליניקה בנס ציונה ורחובות

פסיכותרפיה

פסיכותרפיה היא גישה טיפולית המותאמת לשפה של הילד ועושה שימוש רב במשחק על מנת להגיע אליו. דרך המשחקים השונים, בזמן איכות משותף בין הילד להורים, המטפל יבחין כיצד הילד מגיב ותופס סמכות, תחרות, כיצד הוא מגיב כאשר הוא מרוויח או מנצח או כאשר הוא מפסיד במשחק, המטפל צופה האם הילד משתף פעולה, נוטה לכעס או להתנהגויות אחרות. דרך המשחק ניתן לראות את תגובותיו הרגשיות של הילד והאם הוא מביע סימני חרדה או מצוקה.
כאשר עולמו הפנימי של הילד נגיש יותר למטפל, ניתן להציף את הקשיים ולבנות תוכנית משותפת עם ההורים להתמודדות עם הקושי וחיזוק הקשר הורה – ילד.

טיפול דיאדי

זהו סוג טיפול רגשי לילדים הפונה יותר אל ההורה, ומאמן ומסייע לו לחזק ולשפר את מערכת היחסים שבינו לבין הילד. הטיפול מבוסס על הנחת היסוד כי קשר חיובי ומשמעותי בין ההורה לילד, יספק לילד נוחות, ביטחון בסביבה בה הוא גדל ולכן גם התפתחות רגשית וקוגניטיבית תקינה וחיובית של הילד.

המטפל יסביר ויכוון איך לדבר עם הילד, יוודא שהילד מבין ומשתף פעולה ויסייע עם הבנת הוויסות הרגשי של הילד. כמו כן, יעלה המטפל נושאי שיחה עבור ההורים והילד, ויסייע להם לשוחח בבטחה וברוגע וליצור משמעות חדשה לתקשורת ביניהם.

 טיפולים נוספים

בנוסף לטיפולים המפורטים מעלה, היועצים בקליניקה יסייעו עם טיפול בחרדות וקשיים רגשיים אחרים, גם דרך ייעוץ והכוונת ההורים, וכמו כן גם באמצעות טיפולים התפתחותיים שונים גם לתינוקות ולגיל צעיר יותר.

איך לקבוע טיפול

אנו ממליצים ליצור עמנו קשר ולתאר את המצב עמו אתם מתמודדים, בדגש על גיל הילד, והאם חווה מעברים או שינויים כלשהם לאחרונה.

לקביעת ייעוץ ראשוני, צרו עימנו קשר ב- 055-9178811  ונשמח לסייע וללוות אתכם בדרך המאתגרת, אך המשתלמת כל כך, של להיות הורים.

טיפול רגשי לילדים

דילוג לתוכן