ייעוץ דיאטטי לעודף משקל, תת תזונה או בעיות אכילה

רוצים להוריד במשקל? לטפל באופן יסודי בהפרעת אכילה? להתאים תפריט דיאטה? לפתור בעיות של לחץ דם גבוה או עודף כולסטרול הנובעים מתזונה לא נכונה?
במרכז נקודת האור תוכלו להתייעץ עם דיאטנים ודיאטניות מוסמכות, בעלי ניסיון רב בטיפול תזונתי וראיה הוליסטית רחבה, ולהתאים לעצמכם את הטיפול או סדרת הטיפולים המתאימה ביותר לבעיה ממנה אתם סובלים.

מהו תפקיד הדיאטנ/ית?

דיאטנים הם מלווים אישיים לשינוי תזונתי. מתוקף תפקידם הם מוסמכים להתאמת תפריט דיאטה אישי העונה על צרכי התזונה האישיים של המטופל, בהתאם למצבו הבריאותי, בהתחשב בגילו, באופיו הייחודי או לצרכים מיוחדים.
לדיאטנ/ית יש את הידע המקצועי על מנת להכין תפריט תזונה אישי לנשים או גברים עם בעיות בריאותיות, עודף משקל או אנשים המעוניינים לשמור על אורח חיים בריא.

מה כוללים תחומי האחריות של הדיאטנ/ית?

תחומי האחריות של הדיאטנים במרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות, כוללים:

 • ייעוץ שוטף וקבוע בנוגע לתזונה נכונה
 • מתן כלים מעשיים לירידה במשקל ואורח חיים בריא
 • התאמת תפריט דיאטה אישי תוך לימוד עקרונות תזונה נכונה, יחס נכון למזון, כלים לשליטה עצמית באכילה מופרזת ועוד
 • בדיקה של חסרים תזונתיים
 • ניתוח הפעילות הגופנית של המטופל, חישוב הוצאת קלוריות יומית
 • התאמת טיפולים נוספים בהתאם לצורך האישי של המטופל, למשל: טיפול רגשי בעקבות אכילה רגשית, דיקור סיני להגברת תחושת השובע, ייעוץ נטורופתי ועוד.


כיצד מתבצע הטיפול במרכז הרב תחומי נקודת האור?

כל טיפול במרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות, מתחיל בשלב אפיון המטופל. בשלב הראשוני מאבחן הדיאטן את הבעיה ממנה סובל המטופל, בהתאם לשאלות ששאל אותו, בדיקות דם, מחלות רקע, משקל ועוד.
לאחר שלב זה, מנתח הדיאטן עם המטופל את הרגלי התזונה הקיימים, ובונה יחד איתו תפריט תזונה חדש.
תפריט דיאטה לנשים שונה לחלוטין מתפריט דיאטה לגברים, ויש לקחת בחשבון את גילו ומשקלו של המטופל, רמת השומנים שלו בדם, מזונות אליהם הוא רגיש, הרגלי פעילות גופנית, העדפות קולינריות אישיות ועוד.

לאחר בניית התפריט הייחודי עבור המטופל, יבצע הדיאטן מעקב שבועי או חודשי, הכולל שקילת המטופל ומעקב אחר ההתקדמות בהתאם להנחיות.

ייעוץ דיאטטי במרכז נקודת האור לעומת קופות החולים

קופות החולים השונות מעניקות למבוטחיהן כמות מסוימת של מפגשים תזונתיים אישיים, לרוב בין 30-35 מפגשים בשנה, הכוללים בתוכם סקירת ההסטוריה הרפואית של המטופל, תיעוד רפואי על ידי הדיאטן, הגדרת היעדים אליהם הוא שואף להגיע, ותוכנית טיפול אישית.
עם זאת, בטיפולים אלו קיימים שני חסרונות מובהקים:

 • המתנה ממושכת לתור– כמות הדיאטנים בקופות החולים היא מוגבלת, ולא תמיד ניתן למצוא תור פנוי בזמן המתאים לכם ביותר. לעיתים, כדי להשיג תור פנוי לדיאטנ/ית רצוי, יהיה עליכם לחכות ממספר שבועות עד חודשים.
  במרכז הרב תחומי נקודת אור זמן ההמתנה לתור הרצוי על ידי הדיאטנ/ית המבוקש מתקצר פלאים הודות להיצע הרחב של אנשי המקצוע.
 • הסתכלות צרה של המטפלים– המטפלים המקצועיים במרכז נקודת האור, מתבוננים על כל מטופל בראיה הוליסטית רחבה.
  במרכז נקודת האור כל מטופל הוא לא רק אוסף של מחלות רקע ובדיקות דם, אלא אדם שעובר תהליכים שונים בפן הנפשי והרגשי
  בהתאם לתשאול המקיף של המטופל, תקבע עבורו תוכנית העבודה והטיפול שיכולה לכלול לא רק תפריט והמלצות תזונתיות אלא גם טיפולים רגשיים, דיקור סיני, ייעוץ נתורופתי וכלים נוספים מעולם הרפואה המשלימה, שמעניקים מענה רחב יותר עבור כל מטופל.

מרכז נקודת האור- נשמח לעמוד לשירותכם

דיאטנית ברחובות – נס ציונה

במרכז נקודת האור בנס ציונה ורחובות, רואים את חווית המטופל כערך עליון וחשוב ביותר.
הקליניקה עובדת בשיתוף קבוצת מטפלים מוסמכים ועצמאיים בעלי הסתכלות טיפולית רחבה, על מנת להתאים לכל אדם הסובל מעודף משקל, תת תזונה או בעיית אכילה את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

לקביעת טיפול ופרטים נוספים, פנו אלינו כעת ונשמח לעמוד לשירותכם.

קטגוריות קשורות:  דיאטנית ברחובות – נס ציונה, NLP

 

דילוג לתוכן